Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Ερώτηση
Σε ότι αφορά τα αξιοθέατα το πάρκο Guel έχει είσοδο ή ακόμα είναι Free;
Απαντάς λανθασμένα.
Ναι, το παρκο Guell ειναι δωρεαν!
Δίνω σωστή πληροφορία.
8 ευρώ είσοδος ή 7 αν πάρεις το εισιτήριο από το ΝΕΤ.
Από πέρυσι τον Νοέμβριο.
Απαντάς ειρωνικά και έμμεσα μ'αμφισβητείς.
Τι να σου πω εσυ θα ξερεις καλυτερα. Αλλα εγω το πηρα απο εγκυρη πηγη.
Σου απαντώ με διάθεση χιούμορ (υπάρχει η φατσούλα)
Άλλαξε πηγή. :)
Είμαι δυο φορές την εβδομάδα εκεί.
υπάρχει και κάποιο μήνυμα που διαγράφηκε που έλεγες ότι σου την λέω μονο και
μόνο επειδή μένω Βαρκελώνη.
Όχι φίλε δεν έχω καμιά διάθεση να στην πω,εξάλλου δεν σε ξέρω καν.
Διόρθωση στην ανακρίβεια σου έκανα και μια διάθεση χιούμορ που δεν την κατάλαβες.
Δεν είμαι απλά ένας κάτοικος Βαρκελώνης.Είμαι επίσημος ξεναγός εδώ και σίγουρα πιο έγκυρος από την οποιαδήποτε έγκυρη πηγή σου σε θέματα της
Καταλανίας.
Καλά Χριστούγεννα και καλή πρωτοχρονιά.
 

Zames

Member
Μηνύματα
107
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Νάξος
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι-Άμστερνταμ-Ιαπωνία
Ερώτηση

Απαντάς λανθασμένα.

Δίνω σωστή πληροφορία.

Απαντάς ειρωνικά και έμμεσα μ'αμφισβητείς.

Σου απαντώ με διάθεση χιούμορ (υπάρχει η φατσούλα)

υπάρχει και κάποιο μήνυμα που διαγράφηκε που έλεγες ότι σου την λέω μονο και
μόνο επειδή μένω Βαρκελώνη.
Όχι φίλε δεν έχω καμιά διάθεση να στην πω,εξάλλου δεν σε ξέρω καν.
Διόρθωση στην ανακρίβεια σου έκανα και μια διάθεση χιούμορ που δεν την κατάλαβες.
Δεν είμαι απλά ένας κάτοικος Βαρκελώνης.Είμαι επίσημος ξεναγός εδώ και σίγουρα πιο έγκυρος από την οποιαδήποτε έγκυρη πηγή σου σε θέματα της
Καταλανίας.
Καλά Χριστούγεννα και καλή πρωτοχρονιά.
Δεν εχω διαθεση 11.30 το βραδυ να εχω νευρα. Συγνωμη καταλαβα λαθως οπως και εσυ γιατι δεν σου απαντησα ειρωνικα. Σου απαντησα με πληρη ειλικρινεια και αν δε το καταλαβες, σου ζηταω συγνωμη γιατι μαλλον επρεπε να το διατυπωσω διαφορετικα, αν και δεν εκανα αυτο που νομιζεις. Αυτο που ισχυει απο την μερια μου ειναι :

  1. Λεω κατι που νομιζα πως ειναι σωστο
  2. Λες κατι που ειναι τελικα σωστο και απλα μου κανει εντυπωση γιατι το site που το ειδα ειναι αξιοπιστο και δεν προσεξα οτι λεει αυτο που λες και εσυ .
  3. Σε πιστευω γιατι ζεις Βαρκελωνη και εισαι ξεναγος και το ξερω
  4. Μου στελνεις κατι για πλακα, δεν το καταλαβα και θυμωσα
Εχεις δικιο και παλι συγνωμη. Αλλα κι εσυ μη νομιζεις οτι στο εστειλα με ειρωνικο υφος, επειδη δεν το εκανα. Καληνυχτα και καλες γιορτες!
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Καλημέρα σας και πάλι.. Από μαγαζιά θα μπορούσε να μας προτείνει κάποιος που έχει πάει μέρη για φαγητό πχ κτλ; Για ποτάκι; Τι να προσέξουμε ας πούμε.. Γενικά οποιαδήποτε πληροφορία καλοδεχούμενη:):):)
Το μονο σιγουρο να μην φας πανω στην las ramblas δεν ειναι και οτι καλυτερο και ειναι και πολυ ακριβα και νερο απο σουπερ μαρκετ να αγοραζετε.
 

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
Ειδα οτι υπαρχουν διαφορα τουριστικα λεωφορεια. Εχουν καποια διαφορα μεταξυ τους ή κανουν τις ιδιες διαδρομες;
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Με την σειρα μου θα πρεπει να ευχαριστήσω τα μελη του φορουμ για τις πληροφοριες που πηρα και μου εκαναν την ζωη πολυ ευκολη στην εκπληκτική Βαρκελωνη για μια εβδομαδα της πρωτοχρονιας.!
Ο καιρος ηταν τελειος ειχε καθε μερα ηλιο με 10-16 βαθμους.!
Αξιοσημείωτο ειναι οτι το εισιτήριο Τ10 με το νεο ετος εχει μια μειωση στην τιμη κατω απο 10ευρω.!
Επισης η εισοδος στο παρκο γκουελ ειναι δωρεαν οπως λετε αλλα για να μπεις στην ζωνη που πληρωνεις το εισιτηριο ειναι 8 ευρω.!
Ενα πολυ ωραιο μερος για ποτακι για φαγητο και οτι τραβαει η ψυχη σου ειναι το http://www.elnacionalbcn.com/ πραγματικα εκπληκτικο μερος δεν το ειδα εδω μεσα να το αναφερει καποιος το βρηκα τυχαία διασχίζοντας την Passeig de Gràcia πηγαίνετε και θα με θυμηθείτε.!:xalara::xalara:
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Καλως ήρθες και καλή χρονιά Πάνο.
Να αναμένουμε κάποια ταξιδιωτική σου ιστορία να έχουμε "φρέσκιες" πληροφορίες ή συμβουλές και για εμάς που θα την επισκεφτούμε σύντομα?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Χαίρομαι που πέρασες καλά συνονόματε.
Την πρόταση σου την κρατάω για υπ'όψιν αν και αποφεύγω την Gracia για φαγητό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.101
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom