ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες; Απο που το παιρνουμε και καθε ποτε εχει δρομολογια; Ποση ωρα ειναι η διαδρομη;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες; Απο που το παιρνουμε και καθε ποτε εχει δρομολογια; Ποση ωρα ειναι η διαδρομη;
Θα τα βρεις ολα εδω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και τραινο και λεωφορειο και ταξι... ο,τι θες παιρνεις. Το πιο φθηνο νομιζω ειναι το Airtrain (εγω αυτο ειχα παρει).
Ειδικά για το EWR, σε ώρες αιχμής το τρένο είναι μονόδρομος. Εκτός αν θες να απολαύσεις με την ησυχία σου το εσωτερικό του ιστορικού Holland Tunnel....
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
ο οδηγος λεει για 40 λεπτα με ερ-τραιν, εγω να υπολογιζω καιμια ωρα να ειμαι μεσα;
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Μου λέει ότι δεν θα έμενα εκεί...

Μιας και κοιτάς 2* ψάξε για το Comfort Inn και σύγκρινε τιμές.
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
δεν ειναι και ασχημο... Εχει μεινει κανεις εκει;
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Re...Park_West-New_York_City_New_York.html#REVIEWS
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Re...n_Midtown_57th_St-New_York_City_New_York.html
ποιο απο τα δυο ειναι σε καλυτερη περιοχη;
νομιζω το πρωτο ε; επειδη εχει πιο κοντα σταση για μετρο, ενω το δευτερο δεν εχει μετρο τοσο πολυ κοντα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Και τα 2 δεν ειναι ασχημα..ειναι στη δυτικη πλευρα ..το Upper West ειναι καλη περιοχη της ΝΥ και σχετικα κοντα στο Παρκο.Ωστοσο το πρωτο μπορει να ειναι εγγυτερα σε μετρο ,αλλα ειναι στην 71η οδο ...θελει δηλ οπωσδηποτε μετρο για τα κεντρικα σημεια .Ειναι κοντα στο Μουσειο Φυσικης ιστοριας βεβαια.Το δευτερο ειναι στην 57η οδο,πραγμα που σημαινει οτι μπορεις να περπατησεις και 10-15 δρομους καποια στιγμη για να πας Timeς Square (42η-46η)...Theatre District -Broadway δηλαδη κλπ κλπ
Εγω θα επελεγα το δευτερο
 

navis

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Καλημέρα παιδιάααα!! Είναι κι εμένα στα σχέδια μου ένα πρώτο ταξιδι στη Νέα Υορκή. Για σεπτεμβρη-οκτωβρη βασικά...κοιτάω που έκλεισαν κάποιοι ήδη με 390 ευρώ για τώρα! Τώρα που κοιτάω για σεπτέμβρη ειναι περιπου 530 ευρω...υπάρχει περίπτωση να πέσουν όσο πλησιάζει ο καιρός, αν βγει κάποια προσφορά, ή μπορεί και να ανέβουν; Ξερει κανείς δηλ αν συνήθως βγαίνουν προσφορές πιο μετά για Σεπτέμβρη- Οκτώβρη ή να τα κλείσω απο τώρα αυτά; (γιατι και του Μαίου που έιχα κοιτάξει πιο πριν ήταν πιο ακριβά αλλα τώρα βγήκε η προσφορά)!!
ΑΑΑΑ!!! Και επίσης το ίδιο για τα ξενοδοχεία...όσα κοιτάω για τότε, οι τιμές τουσ είναι πολύ πιο ακριβές σε σχέση με πιο κοντινές ημερομηνίες. ενώ και πάλι είναι πιο φτηνα ακόμα και για του χρόνου το Μάρτη σε σχέση με φέτος τον Σεπτέμβρη. Εϊναι γενικά ακριβή περίοδος ο Σεπτέμβρης για Νέα Υόρκη ή θα ΄πέσουν οι τιμές και στα ξενοδοχεία για τότε όσο πλησιάζει ο καιρός;
Ευχαριστώωωωωω προκαταβολικά!! ;)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ναι, υπάρχει περίπτωση να πέσουν, αλλά που να το ξέρεις; Υπάρχει περίπτωση να ανέβουν επίσης, οπότε είναι ρίσκο ότι και να κάνεις. Τώρα, δεν ξέρω να σου πώ αν φταίει και με τις πτήσεις και με τα ξενοδοχεία ο μήνας, αν είναι φουλ σεζόν ο Σεπτέμβρης τους δηλαδή... Ίσως κάποιος να μπορέσει να βοηθήσει περισσότερο!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Απο την πρωτη Δευτερα του Σεπτεμβρη (Labor day) μεχρι την Πρωτοχρονια ειναι φουλ σεζον. Οι πρωτες (Σεπτεμβρης) και τελευταιες μερες (Χριστουγεννα-Πρωτοχρονια) αυτης της περιοδου ειναι συνηθως και οι πιο ακριβες. Αντιθετα Γεναρης και Φλεβαρης ειναι οι μηνες που κανεις μπορει να βρει πιο φθηνες τιμες. Αυτο δεν σημαινει πως δεν υπαρχει περιπτωση να βγει προσφορα απο καποια αεροπορικη. Οπως ειπε και ο Αντωνης ρισκο ειναι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.244
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom