ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
1. Η πιστωτικη εχει προμηθεια; Γιατι σε αλλη χωρα θυμαμαι μου χρεωναν 3 ευρω για αγορες π.χ. 50 ευρω....
2. Επειδη μου φαινονται ψιλο-πολλα τα 80 ευρω για το λεοφωρειο και σκεφτομαι να βγαλουμε μονο την καρτα εβδομαδας για μετρο, το μετρο βολευει ετσι για τα παντα ε;
3. Εχει κανεις χαρτη για μετρο ΝΥ?
4. Αυτο με την πτωχευση μας σκεφτομουν.... (αν και δεν νομιζω προσωπικα.... ) Φανταζεστε να παμε και να μην εχουμε τπτ απο χρηματα; Καλα τα εισιτηρια θα ειναι πληρωμενα, το ξενοδοχειο;;;; Δεν πιστευω να κοιμηθουμε σε κανενα λουξ παγκακι στο σεντραλ παρκ... ? (τουλαχιστον δεν ειναι χειμωνας!!!)
Αλλα και ετσι να γινει, θα τους λεμε οτι ειμαστε απο Ελλαδα και θα αρχισουμε το τραγουδακι "Δωσμουυυυυυυυυυ, ενα κατοσταρικοοοοο, Δωσμουυυυυυυυυ ....."
Την καντινα στο σεντραλ παρκ , μπροστα απο το μουσειο φυσικης ιστοριας την εχει ελληνας. Αν αρχισεις το τραγουδι κατι θα σου δωσει.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Και τα hot dog στην Times Square απέναντι από Planet Hollywood τα έχει επίσης Έλληνας..πέρνα και από κει στα ζόρικα..
Off topic: με όλη αυτή τη τρομολαγνεία για τις 25/4, είναι να κλείσω εισιτήρια για Κίνα και όλο το αναβάλλω..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Που λένε ότι θα ανακοινωθεί πτώχευση- στάση πληρωμών - δέσμευση καταθέσεων; Οπότε ή κλείνουμε γρήγορα γρήγορα εισιτήρια ή περιμένουμε να δούμε..
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
συνεχιζω λοιπον...,
θα ηθελα να μου προτεινετε που να παμε για gospel. Οταν λενε προσοχη στην ενδυμασια τι σημαινει; Πατελονακι επιτρεπεται; Πληρωνουμε κατι; (Γιατι ειδα σε οργανωμενο τουρ κανει γυρω στα 50$) , Τι ωρα το πρωι ξεκινανε; Ποιο ειναι το τοπικ που λετε εχει ενδιαφερον μια ιστορια του yorgos; Εψαξα και δεν το βρηκα.... μου γραφετε το λινκ;
Ιντερνετ καφε ειναι φανταζομαι ευκολο να βρουμε ε; (για να μη κουβαλαω το λαπτοπ μαζι)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αν και ειναι λιγο εως πολυ γνωστη (και αρκετα τουριστικη θα ελεγα) εντουτοις ειναι μια καλη εμπειρια
Ενα απλο παντελονι και μπλουζα με μανικια ειναι αρκετα για να εισαι ευπρεπης
Οπλισου με υπομονη και god bless you
Abyssinian | Baptist Church
Harlem One Stop: Abyssinian Baptist Church, Central Harlem
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Συνηθως οι εκκλησιες απο εξω γραφουν ποτε κανουν λειτουργια. Μια με αυτο που ζητας ειναι στη Broadway αναμεσα στη 51st και 50st.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το Radio city music hall ειναι αναμεσα στους 50 και 51 δρομους (sorry taver εννοουσα αναμεσα στον 50 και 51 street) και 6th Av.
Τι αλλο υπαρχει εκει??
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Το Radio city music hall ειναι αναμεσα στους 50 και 51 δρομους (sorry taver εννοουσα αναμεσα στον 50 και 51 street) και 6th Av.
Τι αλλο υπαρχει εκει??
Ειναι πολυ κοντα στο radio city αλλα απο εξω δεν μοιαζει με εκκλησια ειναι σαν ενα κλασικο κτιριο.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Δεν ειμαι καθολου σιγουρη για το ονομα. Νομιζω οτι η ταμπελα εγραφε church of times square.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.242
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom