ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ναι αυτο ειναι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν ειμαι καθολου σιγουρη για το ονομα. Νομιζω οτι η ταμπελα εγραφε church of times square.
Τους έχω πετύχει να κάνουν συναυλία στην Times Square (πριν την πεζοδρόμηση, η πλατεία έκλεινε κάθε Κυριακή, στηνόταν εξέδρες και καθίσματα, και κάποιος κάθε φορά έκανε την εκδήλωσή του).
Μιλάμε για χάλι... Λευκοί κατά κύριο λόγο, και με pop τραγουδάκια επιπέδου Chirstian Channel....
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Τους έχω πετύχει να κάνουν συναυλία στην Times Square (πριν την πεζοδρόμηση, η πλατεία έκλεινε κάθε Κυριακή, στηνόταν εξέδρες και καθίσματα, και κάποιος κάθε φορά έκανε την εκδήλωσή του).
Μιλάμε για χάλι... Λευκοί κατά κύριο λόγο, και με pop τραγουδάκια επιπέδου Chirstian Channel....
Eμεις οταν ζητησαμε να ακουσουμε gospel μας ειπαν γι αυτους αλλα δεν τους ακουσαμε γιατι οταν περασαμε απο κει δεν ειχαν λειτουργια να πω η παρασταση? Οποτε δεν ξερω κατι παραπανω.
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
μπηκα στο Broadway Tickets | Broadway Shows | Theater Tickets | Broadway.com να δω τι εργα παιζουν και ειναι ηδη κλεισμενα τα πιο φτηνα (70$) , οποτε μας βλεπω να ψαχνουμε για ορθιοι....
Ακομα, βρηκα και αυτο [New York City Walking & Biking Tours | Viator.com αν ενδιαφερεται κανεις για διαφορα περιεργα πραγματα, αν και δεν θα το τιμησω....
 

iliangelo

Member
Μηνύματα
47
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
??Το σκεφτομαι
Παντως για internet cafe ..δεν ειδα και πολλα να σου πω την αληθεια..Ολο και κατι θα χει βεβαια ,ομως δεν ειναι και τοσο διαδεδομενα καθως ολοι κυκλοφορουσαν με ..ταμπλετες ..Αντιθετως εχοντας το λαπτοπι σου παντου θα βρισκεις wifi αρχιζοντας απο το δωματιο σου..
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Kαι αν θες πας στα Starbucks πίνεις το καφέ και σερφάρεις δωρεάν από το wifi των καταστημάτων αυτών.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Kαι αν θες πας στα Starbucks πίνεις το καφέ και σερφάρεις δωρεάν από το wifi των καταστημάτων αυτών.
και μην ανυσηχεις που θα βρεις.starbuks έχει παντού!!!Σε κάθε τετράγωνο 2 το λιγότερο!!:shock::clap:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
free wifi εχει επισης στην Times Square και στην Herald square εξω απο το Macy's
Και στα δυο σημεια υπαρχουν καρεκλακια και τραπεζακια για να ξεκουραστεις.
Στην public library επισης υπαρχουν δυο τμηματα (αν το βαλεις στο προγραμμα σου σιγουρα θα τα δεις) οπου μπορεις να κατσεις και να χρησιμοποιησεις το wifi
Το ιδιο και σε MOMA και MET
να μην ξεχασουμε και το Birch coffee στο οποιο μαζι με το πρωινο η τον καφε σου , σου δινουν προσβαση στο ιντερνετ free
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
και συνεχιζω...
free wifi στην περιοχη του WTC , αλλα και στο pier 17 και στο Battery Park σε καποια σημεια
κλεινοντας να υπενθυμισω οτι το ιδιο ισχυει και για το Lenox Lounge στο Harlem
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
θα ηθελα ακομα να μου πειτε πως θα παω απο μανχαταν στο newark .... Εχει μετρο, λεοφορειο ή παιρνεις ταξι; και ποση ωρα ειναι; και ποσο κανει το ταξι;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και τραινο και λεωφορειο και ταξι... ο,τι θες παιρνεις. Το πιο φθηνο νομιζω ειναι το Airtrain (εγω αυτο ειχα παρει).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom