ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Συγνώμη εννοώ το 3 πλο παλιό Ρόζ που έχει μόνο Ελληνικά...
εδω θα σε γελασω πρεπει να ρωτησεις σε καποια σχολη οδηγων. Και εγω ειχα το τριφυλο ροζ χαρτι , αλλα μου το ειχαν αλαξει αναγκαστικα επειδη μου βαλανε και της μηχανης μεσα.
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα από Νέα Υόρκη!! παραλάβαμε από εδώ μία κάρτα γραφικών που είχαμε παραγγείλει αξίας 460$..τι με συμβουετε να κάνω..να πεταξω το κουτι κ να τη βαλω στη χειραποσκευή;; αν τη δηλώσω πόσο θα πληρώσω στο τελωνείο;;
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Καλησπέρα από Νέα Υόρκη!! παραλάβαμε από εδώ μία κάρτα γραφικών που είχαμε παραγγείλει αξίας 460$..τι με συμβουετε να κάνω..να πεταξω το κουτι κ να τη βαλω στη χειραποσκευή;; αν τη δηλώσω πόσο θα πληρώσω στο τελωνείο;;
δεν δηλωνεις τιποτα και για κανενα λογο! αν δεν εχεις χωρο στην βαλιτσα τοτε πετα το κουτι αναγκαστικα!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Καλησπέρα από Νέα Υόρκη!! παραλάβαμε από εδώ μία κάρτα γραφικών που είχαμε παραγγείλει αξίας 460$..τι με συμβουετε να κάνω..να πεταξω το κουτι κ να τη βαλω στη χειραποσκευή;; αν τη δηλώσω πόσο θα πληρώσω στο τελωνείο;;
Το κουτί μην το κρατάς αλλά κράτα την απόδειξη για κάθε ενδεχόμενο.Ειδικά αν αποφασίσεις να μην το δηλώσεις.
 

S.S. 1987

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά καλημέρα! Καινούργια στο forum και θα ήθελα τη βοήθεια σας..σκοπεύουμε να πάμε τον Ιούλη ταξίδι στη νέα Υόρκη και λεμε να καθίσουμε σίγουρα 12 μέρες...έχουμε ενδοιασμό με τι θα ήταν καλύτερα να ταξιδεψουμε(μόνοι μας η με γραφείο)? Δεν μας ενδιαφέρει να ακολουθήσουμε το προγραμμα του γραφείου αλλα τι θα ήταν καλύτερο τοσο οικονομικά οσο και σε θέμα ασφαλείας(ξενοδοχείο-μεταφορά απο κ προς αεροδρόμιο).ευχαριστω!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Παιδιά καλημέρα! Καινούργια στο forum και θα ήθελα τη βοήθεια σας..σκοπεύουμε να πάμε τον Ιούλη ταξίδι στη νέα Υόρκη και λεμε να καθίσουμε σίγουρα 12 μέρες...έχουμε ενδοιασμό με τι θα ήταν καλύτερα να ταξιδεψουμε(μόνοι μας η με γραφείο)? Δεν μας ενδιαφέρει να ακολουθήσουμε το προγραμμα του γραφείου αλλα τι θα ήταν καλύτερο τοσο οικονομικά οσο και σε θέμα ασφαλείας(ξενοδοχείο-μεταφορά απο κ προς αεροδρόμιο).ευχαριστω!
Για την μεταφορά από/προς αεροδρόμιο υπάρχει λύση από εδώ μέσα.

http://www.travelstories.gr/community/threads/Προσφορά-αυτοκίνητο-Νέα-Υόρκη.54440/#post-621551
 

S.S. 1987

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Αξίζει να μείνεις κέντρο ( στο οποίο ειναι πιο ακριβά τα ξενοδοχεία) η εκτός (οι αποστάσεις μεγάλες για περιηγήσεις )?
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Μόνοι και πάλι μόνοι..η Νέα Υόρκη είναι πολύ εύκολη πόλη κ το μετρό σε πάντου (ακόμη κ για μένα που έχω τεράστιο θέμα προσανατολισμού)..ξενοδοχείο ,κατά τη γνώμη μου πάντα, βρες στο manhattan κοντά σε στάση μετρό πάντα...εμείς μείναμε στο central park στο belnord hotel.. πεντακαθαρο με ζεστό νερό κ δίπλα στην κοκκινη γραμμή 1 που βόλευε για όλα
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Αξίζει να μείνεις κέντρο ( στο οποίο ειναι πιο ακριβά τα ξενοδοχεία) η εκτός (οι αποστάσεις μεγάλες για περιηγήσεις )?
Καλησπέρα κι από μένα, μετά από ατελείωτο διάβασμα αποφάσισα να ρωτήσω και εγώ από την πλευρά μου, πρόκειται να κάνω το πρώτο μου ταξίδι στην Νέα Υόρκη στις αρχές Μάιου για 7 νύχτες και θέλω να ρωτήσω:
1. Ποιά η γνώμη σας για Swiss air.?
2. Σε ενδιάμεσο σταθμό και συνέχεια πάλι με Swiss , θα μπλέξουμε πάλι με βαλίτσες ή θα τα κανονίσουν οι ίδιοι.?
3. Ποιά η γνώμη σας για διαμονή:
https://www.booking.com/hotel/us/paper-factory.el.html?aid=357006;label=gog235jc-hotel-XX-us-paperNfactory-unspec-gr-com-L:el-O:windowsSnt-B:firefox-N:XX-S:bo-U:XX-H:s;sid=ece47f4a5f5f66825269a5e806f281b7;dist=0&sb_price_type=total&type=total&

https://www.booking.com/hotel/us/holiday-inn-long-island-city-manhattan-view.el.html?aid=357006;label=gog235jc-hotel-XX-us-holidayNinnNlongNislandNcityNmanhattanNview-unspec-gr-com-L:el-O:windowsSnt-B:firefox-N:XX-S:bo-U:XX-H:s;sid=ece47f4a5f5f66825269a5e806f281b7;dist=0&sb_price_type=total&type=total&
4. Εκτός από το σακίδιο καμπίνας (8Kgr) μπορούμε να κουβαλάμε και laptop bag.?
5. Συμφέρει η ενοικίαση αυτοκινήτου.?
6. Τι καιρικές συνθήκες επικρατούν το Μάιο.?
7. Τι εισητήρια πρέπει να κλείσω από Αθήνα π.χ Top of the rock.?
Και γενικά τι πρέπει να μην ξεχάσω να επισκεφτώ...
Εγώ θα πάω Μάιο..Έκλεισα με airserbia..Ξενοδοχείο είναι καλύτερα στο Μανχάταν..Εγώ προσωπικά έκλεισα το Magnuson convention center hotel...Για τα αξιοθέατα έκλεισα ιντερνετικά το explorer city pass για δέκα αξιοθέατα με 155€ με 10%εκπτωση το ποσό αυτό κ είναι για δέκα αξιοθέατα της επιλογής σου από τα 50που έχει ο κατάλογος..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom