Ryanair Πτήσεις Θεσσαλονίκη-Ρώμη από Μάιο η Ryanair

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
δεν εχεισ κανενα προβλημα.την ειχα πατησει και εγω με easyjet αλλα δεν ειχα προβλημα στο αεροδρομιο.
Προφανώς και είναι εξαιρετικά πιθανό να έχεις πρόβλημα (μην πω σχεδόν σίγουρο). Το ότι κάποιος άλλος κάποτε είχε μια διαφορετική εμπειρία με άλλη εταιρία που επέλεξε να κάνει τα στραβά μάτια, δε σημαίνει κάτι.
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
παιδια καλησπερα σας
εκλεισα εισητηρια με ryanair απο θεσσαλονικη -ρωμη αλλα εκανα ενα λαθακι στα πεδια στο first name εγραψα το επιθετο και στο last name το ονομα
θα εχω προβλημα στο αεροδρομιο ή θα με χρεωσουν τιποτα επιπλεον
΄Εκλεισα κι εγώ το ίδιο δρομολόγιο κι απ' ότι βλέπω στο e-mail της επιβεβαίωσης αναφέρεται (αν δεν με απατούν τα αγγλικά μου) ότι γίνoνται κάποιες αλλαγές σε ονομα κ.λ.π. αλλά πριν το on line check in.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Δοκίμασα να κάνω και εγώ μια αλλαγή σε ένα όνομα από τα εισιτήρια που έκλεισα(με Ryanair) γιατί ο ένας φίλος μου, μου το είχε πει λάθος(ένα γράμμα) και πήγα στο 2ο link που έβαλε o yorgos και μου έβγαλε ότι πρέπει να δώσω 100 ευρώ για κάθε πτήση προκειμένου να γίνει η αλλαγή...

Τελικά πήρε ο φίλος μου τηλέφωνο στο νούμερο που γράφει σε αυτό το link
Reservation Contact Numbers
στην κατηγορία rest of the world και μίλησε με μια υπάλληλο στα Αγγλικά και το άλλαξε.
Όπως είπε και ο taver το τι έκανε μια άλλη εταιρία δεν λέει κάτι απαραίτητα.
Προσωπικά με λάθος στοιχεία δεν θα ρίσκαρα να ταξιδέψω.
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Διαβάζω διαβάζω αλλά δεν καταλαβαίνω τι είναι το check-in online(ή τουλάχιστον έτσι νομίζω).Πρέπει λέει να εκτυπώσω το εισιτήριο και να το έχω μαζί μου κ αυτό θα είναι δηλαδή το boarding pass ?Και να φανταστώ ότι κάτι τέτοιο γίνεται επειδή δεν έχουν προσωπικό?Και επίσης η κάρτα θα χρεωθεί αφού κάνω το check-in?
 

andreas38

Member
Μηνύματα
48
Likes
27
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
Διαβάζω διαβάζω αλλά δεν καταλαβαίνω τι είναι το check-in online(ή τουλάχιστον έτσι νομίζω).Πρέπει λέει να εκτυπώσω το εισιτήριο και να το έχω μαζί μου κ αυτό θα είναι δηλαδή το boarding pass ?Και να φανταστώ ότι κάτι τέτοιο γίνεται επειδή δεν έχουν προσωπικό?Και επίσης η κάρτα θα χρεωθεί αφού κάνω το check-in?
Αleka μην μπερδεύεσαι , το online check in είναι στην ουσία η έκδοση του είσιτηρίου , που αν πετουσες με άλλη εταιρια θα στο εκτύπωνε αυτή (παλιά πριν το online chek in) , ενώ τώρα θα το εκτυπώσεις απο το σπίτι σου και θα πας κατευθείαν για επιβίβαση (εκτός και αν έχεις βαλίτσες να δώσεις), boarding pass =ναι είναι αυτό το εισιτήριο, η κάρτα θα χρεωθεί απο την στιγμή που κάνεις την κράτηση και σου έρθει email με τον αριθμό της κράτησης , αν έχω κάποιο λάθος σε αυτά που γράφω παρακαλώ απο τα μέλη να με διορθώσουν , μην έχεις αγχος , η πρωτή φορά έτσι είναι :)
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Ok άρα λίγες μέρες πριν την πτήση μπαίνω κάνω το check in και το εκτυπώνω.Μου έκανε εντύπωση πάντως που επειδή πλήρωσα με master card μου κράτησε 40 ευρώ..τραγικό πιστεύω.Απ΄ότι θυμάμαι με Aegean ήταν γύρω στα 20.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Στο mail που στέλνει η Ryanair αφού κάνεις μια κράτηση(και σου έχει στείλει προφανώς και σε εσένα) αναφέρει ότι το online check in μπορεί να γίνει από 15 ημέρες και μέχρι και 4 ώρες πριν την πτήση και ότι μπορείς να το κάνεις και στο αεροδρόμιο αλλά θα πληρώσεις 40 ευρώ για κάθε πτήση.

Σύμφωνα με αυτά που έχω δει μέχρι στιγμής από τα εισιτήρια που έχω κρατήσει με Ryanair η κράτηση για κάθε άτομο με οποιαδήποτε κάρτα εκτός της mastercard prepaid είναι 6 ευρώ ανά πτήση(12 το πήγαινε έλα).
Με master card prepaid που βγαίνει από την Πειραιώς με 5 ευρώ για τους κωδικούς που σου δίνουν η χρέωση είναι μηδενική για όσα εισιτήρια και αν κλήσεις.
 

andreas38

Member
Μηνύματα
48
Likes
27
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
kabamarou ετσι οπως τα λες είναι , και μένα τα 40 πολλά μου φαίνονται...
 
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ, ΠΕΡΟΥ
καλησπερα παιδια. στο on line check in στη ryanair, εκει που λεει ημερομηνια ληξης ταυτοτητας τι βαζουμε;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.715
Likes
50.709
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βάλε ό,τι θες, ας πούμε λήξη 3-4 χρόνια μετά το ταξίδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.248
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom