Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Σε όσες πτήσεις πάντως έχω προσπαθήσει να κλείσω και τις δίνει για 2 άτομα, δεν τις δίνει για παραπάνω άτομα...γι'αυτό ρώτησα, αν κάποιος γνώριζε, να μην παιδεύομαι άδικα...
εξαρτάται από το δρομολόγιο, τη πτήση, τη μέρα. Γενικά όπως έχω παρατηρήσει τα τελευταία 5+ χρόνια που βγάζω αποκλειστικά πτήσεις με μίλια στο 80% των πτήσεων βγαίνουν 2 θέσεις με μίλια η βαριά σε κάποια δρομολόγια 3 θέσεις αρχικά. Σε κάποια δρομολόγια βγαίνει μόνο 1 και έχω δει και πτήσεις (πχ Κάϊρο φέτος) που είχε βγάλει 4 θέσεις σε όλες σχεδόν τις πτήσεις. Αλλά ο κανόνας είναι 2 θέσεις (κάποιες φορές μπορεί πριν τη πτήση κάποιες βδομάδες να βγάλει έξτρα θέσεις αλλά συνηθως δεν εξυπηρετεί σε κανονισμό από καιρό). Οπότε για 4 ατομα που θες είναι από δύσκολο έως απίθανο να βρεις θέσεις για όλους
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Να ρωτήσω κάτι: αυτά τα ωραία παραδείγματα με εισιτήρια από εξαργύρωση μιλίων να φανταστώ ότι δεν παίζουν για 4 (2 ενήλικες + 2 παιδιά) άτομα, ε;
Μονο αν βρεις για καποιους απο την παρεα business να συνδυασεις.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Να ρωτήσω κάτι: αυτά τα ωραία παραδείγματα με εισιτήρια από εξαργύρωση μιλίων να φανταστώ ότι δεν παίζουν για 4 (2 ενήλικες + 2 παιδιά) άτομα, ε;

Τέλος Αυγούστου 2023 ψάχνοντας ανακάλυψα για 14/8/2024 τέσσερα - ναι ΤΕΣΣΕΡΑ (4) εισιτήρια Mαϊάμι Αθήνα με την United. Δεν μπορούσα να το πιστέψω!!Δεν τα έκλεισα γιατί δεν είχα τα απαιτούμενα μίλια 140.000 :lol:. Αλλά κι εγώ το αναρωτιέμαι.... μαζεύω μαζεύω τα μίλια να δω εάν θα μπορέσω να εξαργυρώσω και για τους 4!!!!
 

domino

Member
Μηνύματα
305
Likes
283
Χαιρετω

Για Ασια, (Απριλιο, αρχες Μαιου) ποιες εχουν τους λιγοτερους φορους ;
Υπαρχουν αλλες και εκτος του site της Αιγαιου - μεσω τηλεφωνικου κεντρου ;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Χαιρετω

Για Ασια, (Απριλιο, αρχες Μαιου) ποιες εχουν τους λιγοτερους φορους ;
Υπαρχουν αλλες και εκτος του site της Αιγαιου - μεσω τηλεφωνικου κεντρου ;
απο οσο γνωριζω ειναι πλέον ολες στο σαιτ, η καταπληκτικη eva , η ana απο την ιαπωνια, η singapore, η airchina
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Χαιρετω

Για Ασια, (Απριλιο, αρχες Μαιου) ποιες εχουν τους λιγοτερους φορους ;
Υπαρχουν αλλες και εκτος του site της Αιγαιου - μεσω τηλεφωνικου κεντρου ;
Λογικά κοιτάζεις για την περίοδο του Πάσχα. Κοίτα το Αθήνα-Σιγκαπούρη, η Singapore Airways έχει φόρους μαξ 50 ευρώ. Βάλε 1 διανυκτέρευση και στη Σιγκαπούρη εάν δεν έχεις ξαναπάει και μετά όπου και να πας από εκει σε ακτίνα 3:30 ωρών πτήσης (Μαλαισία, Ταϊλάνδη, Φιλιππίνες, Βιετνάμ, Μπαλί) το εισιτήριο θα είναι αρκετά οικονομικό.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
σιγκαπουρη ανετα 2 διανυκτερευσεις, αξιζει, πολιτισμος... εγω εμεινα τρια βραδια και δεν το μετανιωσα, μετα πηρα μια πτηση απο αυτες τις φθηνες και πηγα μπαλι, κι απο εκει επιστροφη κατευθειαν.
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Καλησπέρα ! Έχω βρει 2 εισιτήρια one way για Σιγκαπούρη με 90000 μίλια κ 82€ φόρους για τέλος Ιουνίου - είναι καλή περίπτωση εξαργύρωσης δεδομένου ότι στη scoot τα βρίσκω με 710€ ; Σκέφτομαι από Σιγκαπούρη να εξορμησω προς
Μπαλί που είναι φθηνές οι πτήσεις χωρίς εξαργύρωση μιλίων από εκεί
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.442
Likes
4.441
Καλησπέρα ! Έχω βρει 2 εισιτήρια one way για Σιγκαπούρη με 90000 μίλια κ 82€ φόρους για τέλος Ιουνίου - είναι καλή περίπτωση εξαργύρωσης δεδομένου ότι στη scoot τα βρίσκω με 710€ ; Σκέφτομαι από Σιγκαπούρη να εξορμησω προς
Μπαλί που είναι φθηνές οι πτήσεις χωρίς εξαργύρωση μιλίων από εκεί
Εξαρτάται από το πόσο flexible είσαι στις ημερομηνίες και από την πιθανότητα να χρειαστεί να ακυρώσεις την πτήση σου. Με το πρώτο όχι και το δεύτερο ναι, είναι καλή επιλογή.
Προσωπικά θα προτιμούσα να επιλέξω πτήσεις προς ΝΑ Ασία με transit στη Σιγκαπούρη (οπότε πιο μακρινές/ακριβές με τα ίδια μίλια)
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Εξαρτάται από το πόσο flexible είσαι στις ημερομηνίες και από την πιθανότητα να χρειαστεί να ακυρώσεις την πτήση σου. Με το πρώτο όχι και το δεύτερο ναι, είναι καλή επιλογή.
Προσωπικά θα προτιμούσα να επιλέξω πτήσεις προς ΝΑ Ασία με transit στη Σιγκαπούρη (οπότε πιο μακρινές/ακριβές με τα ίδια μίλια)
Δυστυχώς τέτοια ταξίδια μπορώ να κάνω Ιούλιο - Αύγουστο κ Χριστούγεννα - Πάσχα / καλή η σκέψη για άλλο προορισμο με transit Σιγκαπούρη - βασικά είχα βρει Αργεντινή με business κ 40€ (ήταν πρώτη μου επιλογή), αλλά εμφανίζει μόνο ένα εισιτήριο για όλο το καλοκαίρι - δεν βρήκα δηλαδή Ιούλιο - Αύγουστο δυνατότητα εξαργύρωσης 2 εισιτηρίων
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.064
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom