Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Μπορεί να σας φαίνεται λίγο αστείο και ο σαμιον το λέει με μια δόση υπερβολής για να τονίσει το παράλογο της κατάστασης, αλλά εκδρομές δεν κλείνονται δύο βδομάδες πιο πριν. Αλλά και έτσι να είναι 600 ευρώ για δύο βραδιές στη Ρώμη το λες και ληστεία.
 
Last edited:

panagiotafrt

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Μπορεί να σας φαίνεται λίγο αστείο και ο σαμιον το λέει με μια δώσει υπερβολής για να τονίσει το παράλογο της κατάστασης, αλλά εκδρομές δεν κλείνονται δύο βδομάδες πιο πριν. Αλλά και έτσι να είναι 600 ευρώ για δύο βραδιές στη Ρώμη το λες και ληστεία.
Άρα να μην πάμε ε ; Αχ, αν ήταν στο χέρι μου και εγώ για τα τριήμερα του 2016 θα έκλεινα τώρα. Τρεις (όχι πως αλλάζει τρομερά , αλλα είναι τρεις βραδιές).
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Αν υπολογίσετε. 200 ευρώ αεροπορικά που είναι λιγότερα όπως προαναφέρθηκε. Και τρεις διανυκτερεύσεις από 100 ευρώ που σιγά μην σας πάνε και σε δίκλινο των 200 ευρώ κάνουν 5 κατοστάρικα.

Από την στιγμή που μιλάτε για ταξίδι τριών ημερών και όχι πολλών νομίζω ότι κάλλιστα μπορείτε να το κάνετε και λίγο αργότερα με πολύ καλύτερες τιμές.

Εγώ πάντως δεν θα έδινα 25 με 30% της τιμής της εκδρομής σε ένα πρακτορείο, δεδομένου πάντα ότι μιλάμε για Ρώμη και όχι κάτι πολύ ψαγμένο και απαιτητικό.
 

panagiotafrt

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Δεν είπαμε να μην πάτε..γιατί δεν το κλείνεις μόνη;1200 ευρώ παραπάει νομίζω.Δες πόσο θα σου κοστίσει αν το κλείσετε έτσι.
Δεν ξέρουμε πότε θα ξαναέχουμε άδεια , αυτός είναι ο κυριότερος λόγος. Μετά είναι τα μικρότερης σημασίας θέματα όπως: δεν θα έχουμε να ανησυχούμε για μεταφορές, θα έχει ξενάγηση πόλης, θα είμαστε με άλλους μαζί. Τώρα που το γράφω συνειδητοποιώ ότι είναι αρκετά παράλογα , αλλά να πω την αλήθεια, για αυτό το έθεσα και εδώ ως θέμα.

Αν υπολογίσετε. 200 ευρώ αεροπορικά που είναι λιγότερα όπως προαναφέρθηκε. Και τρεις διανυκτερεύσεις από 100 ευρώ που σιγά μην σας πάνε και σε δίκλινο των 200 ευρώ κάνουν 5 κατοστάρικα.

Από την στιγμή που μιλάτε για ταξίδι τριών ημερών και όχι πολλών νομίζω ότι κάλλιστα μπορείτε να το κάνετε και λίγο αργότερα με πολύ καλύτερες τιμές.

Εγώ πάντως δεν θα έδινα 25 με 30% της τιμής της εκδρομής σε ένα πρακτορείο, δεδομένου πάντα ότι μιλάμε για Ρώμη και όχι κάτι πολύ ψαγμένο και απαιτητικό.
Σωστός. Άψογος. Νομίζω ότι αυτή την απάντηση έψαχνα τελικά.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ουάου ! Ναι σωστή λογική, αλλά αν δε μας δώσουν άδεια ; Ή αν αρρωστήσουμε ; Ή αν κάτι άλλο συμβεί και πρέπει να είμαστε σπίτι ;
Κλεινεις τα αεροπορικα που για Ρωμη ξεκινουν απο 40Ε/ατομο κ το πολυ να χασεις 50-100Ε το ατομο. Δε χαθηκε κι ο κοσμος..το χοτελ το κλεινεις με δωρεαν ακυρωση. Ολοι μα ολοι μας εχουμε ακυρωσει πολλακις. Λογω της επερχομενης χρεωκοπιας απλα ακυρωνεις την επιστροφη. Εγω εβγαλα one way εξαρχης. Για Ρωμη εννοειται.
 

panagiotafrt

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Κλεινεις τα αεροπορικα που για Ρωμη ξεκινουν απο 40Ε/ατομο κ το πολυ να χασεις 50-100Ε το ατομο. Δε χαθηκε κι ο κοσμος..το χοτελ το κλεινεις με δωρεαν ακυρωση. Ολοι μα ολοι μας εχουμε ακυρωσει πολλακις. Λογω της επερχομενης χρεωκοπιας απλα ακυρωνεις την επιστροφη. Εγω εβγαλα one way εξαρχης. Για Ρωμη εννοειται.
"Λογω της επερχομενης χρεωκοπιας απλα ακυρωνεις την επιστροφη.":clap::clap::clap:

Οπότε τώρα πρέπει να χωνέψω ότι η Ρώμη θα πάει για Πάσχα η για καλοκαίρι... Αχ.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Λογω της χρεοκοπιας θα ειναι αργα το Πασχα. Θα τρεφομαστε ολοι με χαρουπια τοτε, που μυαλο για Ρωμη. Τωρα να πας, αλλα οχι και 1200 για 3ημερο! Να αγορασεις κονσερβες με τα ρεστα.
 

panagiotafrt

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
greg_thess και paefstra δεν γίνονται αυτά. Εκτός του ότι είμαι άσχετη και δεν θα τα καταφέρω ούτε σωστό τρένο να βρω θέλω να έχω ααααπλετο χρόνο να ρυθμίσω κάθε λεπτομέρεια. Θα κάνουμε κάτι Ελλάδα αν είναι. o_O
 

Λιάνα Κ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα!! θα ταξιδέψω στη ρώμη την άνοιξη, συγκεκριμένα το Μάιο και ψάχνω στο booking για διαμονή. Βρήκα το Colosseo Teatro Relais το οποίο είναι κοντά στο μετρό Cavour. Είναι η μπλε γραμμή. Γνωρίζει κάποιος αν είναι καλή περιοχή, εννοώντας κοντά στο κέντρο της Ρωμής και στα σημεία ενδιαφέροντος;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.811
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom