Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

vicky_pl

Member
Μηνύματα
175
Likes
466
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λοιπον για να καταλαβω, με την Cotral, παω στη σταση στο αεροδρομιο (θα τη βρω ευκολα? ) και απο εκει παιρνω το λεωφορειο, που κοστιζει 3 ευρω, για να με παει στη σταση cornelia του μετρο Α και απο εκει απλα παιρνω το μετρο για furio camillo ? Συγγνωμη αλλα πραγματικα ειμαι ασχετη τελειως....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.313
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Λοιπον για να καταλαβω, με την Cotral, παω στη σταση στο αεροδρομιο (θα τη βρω ευκολα? ) και απο εκει παιρνω το λεωφορειο, που κοστιζει 3 ευρω, για να με παει στη σταση cornelia του μετρο Α και απο εκει απλα παιρνω το μετρο για furio camillo ? Συγγνωμη αλλα πραγματικα ειμαι ασχετη τελειως....
η πιο πάνω συζήτηση αφορούσε και το κόστος. με το λεωφορείο είναι η πιο φτηνή λύση. το παίρνεις στο επίπεδο των αφίξεων μεταξύ των 2 τερμιναλ. είναι πολύ εύκολο.
άλλη λύση, η πιο ακριβή, είναι το Leonardo express για Τερμινι και μετρό Α ως τη στάση που θέλεις. τέλος λίγο πιο φτηνη λύση είναι το regionale για Tiburtina και μετρο μετά.
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
175
Likes
466
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
η πιο πάνω συζήτηση αφορούσε και το κόστος. με το λεωφορείο είναι η πιο φτηνή λύση. το παίρνεις στο επίπεδο των αφίξεων μεταξύ των 2 τερμιναλ. είναι πολύ εύκολο.
άλλη λύση, η πιο ακριβή, είναι το Leonardo express για Τερμινι και μετρό Α ως τη στάση που θέλεις. τέλος λίγο πιο φτηνη λύση είναι το regionale για Tiburtina και μετρο μετά.
Ωραια και εμας μας ενδιαφερει το κοστος και δεν βιαζομαστε και καθολου, αρα η παραπανω διαδρομη που ανεφερα ειναι σωστα διατυπωμενη ? Απο αεροδρομιο λεωφορειο για cornelia και μετα μετρο Α ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.313
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ωραια και εμας μας ενδιαφερει το κοστος και δεν βιαζομαστε και καθολου, αρα η παραπανω διαδρομη που ανεφερα ειναι σωστα διατυπωμενη ? Απο αεροδρομιο λεωφορειο για cornelia και μετα μετρο Α ?
ναι και είναι η φτηνότερη λύση. χρόνοι και κόστος αναφέρονται στα λινκ που έδωσα πριν.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ναι και είναι η φτηνότερη λύση. χρόνοι και κόστος αναφέρονται στα λινκ που έδωσα πριν.
Φιλε Samion σορρυ που σε κουραζουμε με τα ιδια και τα ιδια αλλα για να ανακεφαλαιωσουμε:
Απο FCO για Τερμινι(και μονο Τερμινι) αν καταλαβα το Leonardo ειναι το ακριβοτερο?
Τι αλλες λυσεις υπαρχουν? Λεωφορεια ?Ακουσα και για ενα airport shuttle bus με 7-8 ευρω.
Σε ευχαριστω πολυ.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
επανέρχομαι για να μην ανοίξω το εκατοστό θέμα για Ρώμη μια και έχουμε δυσάρεστες εξελίξεις στο θέμα αυτο...
από 1/4 (δεν είναι πρωταπριλιάτικο..) αυξάνονται τα εισητήρια των τραινων..14 Ε το Leonardo, 8 E το Regionale...κάπου εδώ γίνεται μονόδρομος η Cotral, και απόλυτο μαστ τα 2.5Ε για Magliana (μετρό Β)..
αναμένεται πάντως αύξηση του αριθμού των δρομολογίων των λεωφορείων.
Aeroporti d'Europa - Stai visitando un sito esterno [ http://www.cotralspa.it/linee_orari.asp ]
Οιμε Οιμε Κλαψ Λυγμ ..:(:shock:
Τωρα το ειδα αυτο
Δεν περιμεναν τα ρημαδια 5 μερες να παμε και μετα να αυξηθουν?
 

nickg

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Γεια χαρά σε όλους !!

Έχω βγάλει αεροπορικό εισιτήριο για Ρώμη, για το διάστημα Πέμπτη 3 Ιουνίου, αναχώρηση απόγευμα και επιστροφή την Κυριακή 6 Ιουνίου.

Ψάχνω κάποιον που θα ήθελε να ταξιδέψουμε παρέα, προκειμένου να κλείσουμε ξενοδοχείο και να γυρίσουμε μαζί την πόλη..!!
(Να σημειώσω ότι δεν έχω ξαναεπισκεφτεί την Ρώμη..).

Αν λοιπόν κάποιος ενδιαφέρεται ή το σκέφτεται, ας μου απαντήσει..

Ευχαριστώ, Νίκος
 

LINI

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες θα το κοιταξω.
ειναι πολυ χρησιμα ολα οσα αναφερονται στην σελιδα.
:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εννοειται οτι ειδικα για Βατικανο χρειαζεται να κλεισεις απο ιντερνετ και συστηνω μονο απο το σαιτ του ιδιου του βατικανου.Ειναι 15? συν αλλα 4 για την κρατηση ενω ολα τα αλλα σαιτ που κλεινουν εκδρομες και μουσεια χρεωνουν αλλα 8 ? για την διαμεσολαβηση.
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Καλώς την και με το καλό στη Ρώμη!
Πληροφορίες για τη Ρώμη, το Roma pass και τις κρατήσεις, μπορείς να βρεις στο site "Turismo Roma"
 

nomercy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
επανέρχομαι για να μην ανοίξω το εκατοστό θέμα για Ρώμη μια και έχουμε δυσάρεστες εξελίξεις στο θέμα αυτο...
από 1/4 (δεν είναι πρωταπριλιάτικο..) αυξάνονται τα εισητήρια των τραινων..14 Ε το Leonardo, 8 E το Regionale...κάπου εδώ γίνεται μονόδρομος η Cotral, και απόλυτο μαστ τα 2.5Ε για Magliana (μετρό Β)..
αναμένεται πάντως αύξηση του αριθμού των δρομολογίων των λεωφορείων.
Aeroporti d'Europa - Stai visitando un sito esterno [ http://www.cotralspa.it/linee_orari.asp ]
δηλαδη για να καταλαβω κιολας ποια ειναι η καλυτερη επιλογη που εχω τωρα για να παω απο το ενα αεροδρομιο στο αλλο?
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
175
Likes
466
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εχω ακομα μια ερωτηση παιδια, ξερετε που μπορω να βρω εισητηρια για τον αγωνα της Κυριακης Roma - Atalanta ??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.657
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom