Σάμος: ο παράδεισος δε βρίσκεται μακριά!

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Γενικα ειναι ενα νησι που δεν πλητεις ποτε...
Αυτό είναι σίγουρο! Εγώ το επισκέφτηκα 10 φορές κι ακόμα νιώθω πως δεν το έχω εξαντλήσει! Ένα σαββατοκύριακο ακόμα στη Σάμο το ονειρεύομαι πώς και πώς...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αυτό είναι σίγουρο! Εγώ το επισκέφτηκα 10 φορές κι ακόμα νιώθω πως δεν το έχω εξαντλήσει! Ένα σαββατοκύριακο ακόμα στη Σάμο το ονειρεύομαι πώς και πώς...
το καλοκαιρι εψαχνα εισιτήρια να παω με απευθειας πτηση απο Ηρακλειο με περιμεναν και φιλοι στο νησι....και εχανε η μανα το παιδι...και ο σκυλος τον αφεντη...:haha::haha::haha: ουτε για δειγμα....
φαινεται δεν ειμαι η μοναδικη πιστη οπαδος του νησιου !!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εγω βρε Ρεθυμνο ενα δεν εχω καταλαβει: μενεις σε ενα υπεροχο νησι, σε μιαν υπεροχη πολη αυτου του νησιου και παρολα αυτα εισαι ερωτευμενη με τη Σαμο; Δηλαδη εμεις οι υπολοιποι να αυτοπυρποληθουμε παρευθυς;:D
ΥΓ. Εχω περασει ονειρεμενα στη Σαμο, ας μη με παρεξηγησουν οι σαμιωτες. Στις αναμνησεις μου κατεχει ενα λατρεμενο μερος. Εν πολλοις φοβαμαι την απογοητευση και αποφευγω την εκ νεου επισκεψη. Αυτο με το Καρλοβασι με ταραξε, δε μπορω να το αγνοησω....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εγω βρε Ρεθυμνο ενα δεν εχω καταλαβει: μενεις σε ενα υπεροχο νησι, σε μιαν υπεροχη πολη αυτου του νησιου και παρολα αυτα εισαι ερωτευμενη με τη Σαμο; Δηλαδη εμεις οι υπολοιποι να αυτοπυρποληθουμε παρευθυς;:D
ΥΓ. Εχω περασει ονειρεμενα στη Σαμο, ας μη με παρεξηγησουν οι σαμιωτες. Στις αναμνησεις μου κατεχει ενα λατρεμενο μερος. Εν πολλοις φοβαμαι την απογοητευση και αποφευγω την εκ νεου επισκεψη. Αυτο με το Καρλοβασι με ταραξε, δε μπορω να το αγνοησω....
Ερση μου....το νησι μαου αρεσε πολυ....αλλα με περιμεναν και φιλοι...με υποδοχη προθυπουργου......και το σόι τους επισης μας τραβαγαν απο εδω και απο εκει να μας περιποιηθουν.....Η Σαμος εχει φοβερα ορεινα χωρια φαγητο τελειο...οι κατοικοι φιλοξενοι..πολυ πρασινο....παραλιες καθαρες...ναι μου αρεσε πολυ....δεν ακυρωνω ομως το νησι μου...ουτε τη πολη μου...απλα υπαρχουν και αλλα νησια εξ ισου ομορφα....δεν μπορω να αγνοησω και τη Λεσβο...εχω παει 5 φορες...ειναι πανεμορφη....
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Εγω βρε Ρεθυμνο ενα δεν εχω καταλαβει: μενεις σε ενα υπεροχο νησι, σε μιαν υπεροχη πολη αυτου του νησιου και παρολα αυτα εισαι ερωτευμενη με τη Σαμο; Δηλαδη εμεις οι υπολοιποι να αυτοπυρποληθουμε παρευθυς


ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΑΜΙΩΤΙΣΣΑ και έφυγα με επιλογή μου απο κει για να ζήσω στα Ιωάννινα τι πρέπει να πω;Πάντως κορίτσια πιστέψτεμε ο Χειμώνας στο νησί όσο ωραίο και αν είναι ειναι δύσκολος !Άλλο πράμα η στεριά ειδικά αν σου αρέσουν και οι συχνές α ποδράσεις...Μην κοιτάτε εσεις που πάτε για επίσκεψη λίγες μέρες ...Πάντως σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για το νησί μου Ποτέ δεν το χα σε μεγάλη εκτίμηση και εχω αρχίσει ν αναρωτιέμαι ...
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
σπουδαζε και ο γιος μου εκει πασχαλίτσα...πληροφορικαριος..εκανε και το μεταπτυχιακό του εκει...ηταν ετοιμος να κανει και διδακτορικό εκεί..τόσο ειχε δεθει με το νησι και τους ανθρώπους του..δεν έλεγε να φύγει....φοβόμουν μην τον τυλίξει και καμμια σαμιώτισα και μεινει εκεί... και με φανε τα καράβια και τα αερόπλανα....αλλα τελικα την γλύτωσα..

τι ειναι ο γιος για να τον τυλιξει?? δωρο και η κοπελα σαμιωτισσα εν τοιαύτη περιπτώσει περιτυλιγμα να τον τυλιξει...
οταν ακους τετοιες εκφρασεις εν ετη 2009 απορεις. :shock::shock::shock:

εκτος θεματος η ερωτηση, ειναι εις γνωση μου, αλλα και στο εξωτερικο ετσι μιλανε οι μητερες για τις ενδεχομενες νυφες, εχοντας αυτη την νοοτροπια.. ?? :shock::shock::shock:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εκτος θεματος η ερωτηση, ειναι εις γνωση μου, αλλα και στο εξωτερικο ετσι μιλανε οι μητερες για τις ενδεχομενες νυφες, εχοντας αυτη την νοοτροπια.. ?? :shock::shock::shock:
στην Ιταλία πάντως όχι. ίσα ίσα που οι ιταλίδες μητέρες θα ήταν ευτυχισμένες να "τυλιχτεί" ο γιος τους στην Ελλάδα...οπότε οι ελεύθερες να κοιτάξουν το σαιτ της ΑΖ για εισητήρια και να κλέισουν Gilda κλπ., τα χουμε πει.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Βρε ειδικα στην Ιταλια μιλανε ετσι!!! Αμ πως..... κοιτα νοτια να σου πουνε.....:rolleyes:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
τι ειναι ο γιος για να τον τυλιξει?? δωρο και η κοπελα σαμιωτισσα εν τοιαύτη περιπτώσει περιτυλιγμα να τον τυλιξει...
οταν ακους τετοιες εκφρασεις εν ετη 2009 απορεις. :shock::shock::shock:

εκτος θεματος η ερωτηση, ειναι εις γνωση μου, αλλα και στο εξωτερικο ετσι μιλανε οι μητερες για τις ενδεχομενες νυφες, εχοντας αυτη την νοοτροπια.. ?? :shock::shock::shock:

ας μας πει τουλαχιστον καποιος οι σαμιωτισσες είναι τουλάχιστον όμορφες η τσαμπα φοβούνται οι μαμαδες τα γαμπριλίκια :shock::shock::shock:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Πάντως εγώ το καταλαβαίνω αυτό. Κι εμένα φοβάται η μάνα μου μην με τυλίξει κανένας και με παρασύρει και τον παντρευτώ, αλήθεια φοβάται (για κείνον περισσότερο)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πάντως εγώ το καταλαβαίνω αυτό. Κι εμένα φοβάται η μάνα μου μην με τυλίξει κανένας και με παρασύρει και τον παντρευτώ, αλήθεια φοβάται (για κείνον περισσότερο)
Μην λες τετοια , κοβεις την τυχη σου και λακιζουν οι γαμπροι.... εισαι και σε ηλικια γαμου...
Πλασαρησου λιγο καλυτερα..... βαλε κανα μινακι.. παρε κανενα μαθημα απο Σαμο
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ναι ρε ντοροθυ.. πως θα παμε κουβα? κανε κανα κονε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom