Σάμος: ο παράδεισος δε βρίσκεται μακριά!

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Μην λες τετοια , κοβεις την τυχη σου και λακιζουν οι γαμπροι.... εισαι και σε ηλικια γαμου...
Πλασαρησου λιγο καλυτερα..... βαλε κανα μινακι.. παρε κανενα μαθημα απο Σαμο

η νεραιδα λόγω καταγωγής να παρει θεση για το θεμα ( γάμο στη Σάμο ):cool::cool:
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
η νεραιδα λόγω καταγωγής να παρει θεση για το θεμα ( γάμο στη Σάμο ):cool::cool:
τρωγεσε εσυ με τα ρουχα σου... γραψτε τωρα πριν τα παρει χαμπαρι ο def και μας διαγραψει για ακομα μια φορα..:clap::clap:

πες οτι κανω ενα γυιο.. θα εχω τον φοβο μην μου τον τυλιξει καμμια σαμιωτισσα, ικαριωτισα, θεσσαλονικια, κερκυραια, κρητικια, ιταλιδα, ουκρανεζα , ρωσιδα, κινεζα κτλ ??

μια χαρα και ολα καλα μεχρι που επεσα πανω στο φοβο της Ιωαννας και την φραση "τυλιξει τον γυιο μου"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::D:D:D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Για ολες τις ομορφες Σαμιωτισσες απο μια μεγαλη Κυρια!
 
Last edited by a moderator:

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
μια χαρα και ολα καλα μεχρι που επεσα πανω στο φοβο της Ιωαννας και την φραση "τυλιξει τον γυιο μου"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το¨'τυλίξει' δεν ήταν σωστή εκφραση....απλά η αγωνία κάθε μάνας να εχει κοντά τα παιδιά της...να μην παρεξηγηθώ..η αγάπη μου για το νησί και τους ανθρώπους εκεί ..ειναι δεδομένη...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
μια χαρα και ολα καλα μεχρι που επεσα πανω στο φοβο της Ιωαννας και την φραση "τυλιξει τον γυιο μου"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το¨'τυλίξει' δεν ήταν σωστή εκφραση....απλά η αγωνία κάθε μάνας να εχει κοντά τα παιδιά της...να μην παρεξηγηθώ..η αγάπη μου για το νησί και τους ανθρώπους εκεί ..ειναι δεδομένη...
σωστα τα λεει μια μανούλα !!! αλλά το παιδί -άνδρας να μην αποφασίσει ¨????
που πότε και με ποια θα '' τυλιχτεί '':roll::roll:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Κατά την παραμονή μου δεν διαπίστωσα τις "πονηρές" διαθέσεις των ντόπιων κοριτσιών όμως οι κάτοικοι στην πλειοψηφία τους ήταν ευχάριστοι και ευγενικοί!
 

dimivam

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Έζησα στην Σάμο 4 χρόνια (καθηγητής εκεί), οπότε κάτι μπορώ κι εγώ να πω...

Καταπληκτικό νησί, αγαπημένο μου χωριό οι Δρακαίοι, λίγο μακρυά να πάει κανείς, αλλά σίγουρα από τα ομορφότερα χωριά της Σάμου, καταπληκτικό το σινεμά στους Μυτιληνιούς, καλοκαιρινό, είσοδος 7 Ευρώ, μαζί με λουκουμάδες! Μάλιστα, αν θέλετε, μπορείτε να παραγγείλετε και πίτσα (ο ιδιοκτήτης έχει πολύ πλάκα μέσα στο σκοτάδι, να μεταφέρει τις πίτσες..... Θεός!)

Κορυφαία παραλία... Για εμένα η Τσαμπού... Και κάποιες παραδίπλα!

Φαγητό, (στο σπίτι μου, αλλά τώρα πια δεν μένω εκεί! :Ρ )

Κρασί (για όσους αρέσκονται στο γλυκό) από τους Βουρλιώτες, λιαστό.... Καλύτερο από αντίδωρο! (σαφώς καλύτερο, αχ να'χα ένα μπουκαλάκι....)

Υ.Σ.(1) Τέτοια κάνουν οι Ελληνίδες μανάδες και μετά έχουμε εκπομπές του στυλ: «Μια νύφη για το γιο μου»
Υ.Σ.(2) Τα παιδιά της Σάμου, καταπληκτικά, μου λείπουν κάθε μέρα...
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Έζησα στην Σάμο 4 χρόνια (καθηγητής εκεί), οπότε κάτι μπορώ κι εγώ να πω...

Καταπληκτικό νησί, αγαπημένο μου χωριό οι Δρακαίοι, λίγο μακρυά να πάει κανείς, αλλά σίγουρα από τα ομορφότερα χωριά της Σάμου, καταπληκτικό το σινεμά στους Μυτιληνιούς, καλοκαιρινό, είσοδος 7 Ευρώ, μαζί με λουκουμάδες! Μάλιστα, αν θέλετε, μπορείτε να παραγγείλετε και πίτσα (ο ιδιοκτήτης έχει πολύ πλάκα μέσα στο σκοτάδι, να μεταφέρει τις πίτσες..... Θεός!)

Κορυφαία παραλία... Για εμένα η Τσαμπού... Και κάποιες παραδίπλα!

Φαγητό, (στο σπίτι μου, αλλά τώρα πια δεν μένω εκεί! :Ρ )

Κρασί (για όσους αρέσκονται στο γλυκό) από τους Βουρλιώτες, λιαστό.... Καλύτερο από αντίδωρο! (σαφώς καλύτερο, αχ να'χα ένα μπουκαλάκι....)

Υ.Σ.(1) Τέτοια κάνουν οι Ελληνίδες μανάδες και μετά έχουμε εκπομπές του στυλ: «Μια νύφη για το γιο μου»
Υ.Σ.(2) Τα παιδιά της Σάμου, καταπληκτικά, μου λείπουν κάθε μέρα...

H θέα από τους Δρακαίους και την Καλλιθέα είναι φανταστική! Από παραλίες προτιμούσα Τσαμαδού και τις ανατολικές!:p Από φαγητό και κρασί το νησί με ξετρέλανε!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καταπληκτικό νησί, αγαπημένο μου χωριό οι Δρακαίοι, λίγο μακρυά να πάει κανείς, αλλά σίγουρα από τα ομορφότερα χωριά της Σάμου, καταπληκτικό το σινεμά στους Μυτιληνιούς, καλοκαιρινό, είσοδος 7 Ευρώ, μαζί με λουκουμάδες! Μάλιστα, αν θέλετε, μπορείτε να παραγγείλετε και πίτσα (ο ιδιοκτήτης έχει πολύ πλάκα μέσα στο σκοτάδι, να μεταφέρει τις πίτσες..... Θεός!)

Κορυφαία παραλία... Για εμένα η Τσαμπού... Και κάποιες παραδίπλα!

...
Δεν μπορω να ξεχωρισω μια παραλια....η Τσαμπου, ειναι ιδια με τη Τσαμαδου ???? παντως σε οσες πηγα -μετα απο οδηγιες των φιλων Σαμιωτων - ηταν πεντακαθαρες με κρυσταλλινα νερα.....παγωμενες βεβαια αλλα καθολου δεν με πειραζε....
 

Argirw

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον μόναχο...!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
ποιος μπορεί να με βοηθήσει για ξενοδοχείο καλό στη Σάμο;;;Ψάχνω μέσω booking αλλά δεν έχω ενθουσιαστεί απο αυτά που βλέπω...μήπως ξέρει κάποιος κάτι να με προτείνει;;;Ψάχνω κάτι σχετικά οικονομικό ως 60 ευρώ περίπου...το δίκλινο...για το που θα βρίσκεται δεν με πολυενδιαφέρει γιατί θα έχουμε αυτοκίνητο αλλά θα προτιμούσα κάπου σχετικά κεντρικά...Πυθαγόρειο ίσως...Βαθύ....ελπίζω και αναμένω στη βοήθεια σας...ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.857
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom