Σε πόσες χώρες έχετε πάει?

Pel

Member
Μηνύματα
766
Likes
4.111
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Update 1 χρόνο μετά

Συν
Νεπάλ
Λίβανο
Αρμενία
Βατικανό (αφού βλέπω και το βάζετε χωριστά)

= 28
Update 1 χρόνο μετά

Συν
Ρουμανία
Μάλτα
Γεωργία
Ουζμπεκιστάν
Τατζικιστάν

= 33
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.215
Μετράμε μόνο κράτη αναγνωρισμένα από ΟΗΕ,φαντάζομαι;

Τα Παλαιστινιακή εδάφη,ας πούμε δεν τα μετράτε για χωριστό κράτος;
 

giota235

Member
Μηνύματα
147
Likes
379
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Μετράμε μόνο κράτη αναγνωρισμένα από ΟΗΕ,φαντάζομαι;

Τα Παλαιστινιακή εδάφη,ας πούμε δεν τα μετράτε για χωριστό κράτος;
Σωστά, όπως για παράδειγμα το Ηνωμενο Βασίλειο ως μια χώρα που περιλαμβάνει τη Σκωτία, την Αγγλία, την Ουαλία και τη Βόρεια Ιρλανδία και όχι καθεμία ξεχωριστά!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.215
Εκτιμώ περισσότερο από το άθροισμα χωρών τα ταξίδια που έχουν διάρκεια(ενίοτε κ επαναληπτικότητα)κ προσφέρουν μια καλή γεύση της εκάστοτε χώρας.

Κάποιες χώρες είναι τόσο μεγάλες κ πολυποίκιλες που κ με 5-6 ταξίδια δεν τις γυρνάς.

Έχω επισκεφτεί κάποιες δεκάδες χώρες αλλά έχω γνωρίσει διεξοδικά αρκετές από αυτές.Όχι όλες.
 

giota235

Member
Μηνύματα
147
Likes
379
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Εκτιμώ περισσότερο από το άθροισμα χωρών τα ταξίδια που έχουν διάρκεια(ενίοτε κ επαναληπτικότητα)κ προσφέρουν μια καλή γεύση της εκάστοτε χώρας.

Κάποιες χώρες είναι τόσο μεγάλες κ πολυποίκιλες που κ με 5-6 ταξίδια δεν τις γυρνάς.

Έχω επισκεφτεί κάποιες δεκάδες χώρες αλλά έχω γνωρίσει διεξοδικά αρκετές από αυτές.Όχι όλες.
Σωστή! Συμφωνώ απόλυτα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Εκτιμώ περισσότερο από το άθροισμα χωρών τα ταξίδια που έχουν διάρκεια(ενίοτε κ επαναληπτικότητα)κ προσφέρουν μια καλή γεύση της εκάστοτε χώρας.

Κάποιες χώρες είναι τόσο μεγάλες κ πολυποίκιλες που κ με 5-6 ταξίδια δεν τις γυρνάς.

Έχω επισκεφτεί κάποιες δεκάδες χώρες αλλά έχω γνωρίσει διεξοδικά αρκετές από αυτές.Όχι όλες.
Συμφωνω 100%!!! Γι' αυτο ειμαι και αρκετα εναντιον των bucket lists και εφαρμογων τυπου "been" που μπορει να εχεις παει πχ ενα 3ημερο στην Μοσχα και τικαρεις την αχανη Ρωσια ενω επι της ουσιας δεν εχεις δει τιποτα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.215
Συμφωνω 100%!!! Γι' αυτο ειμαι και αρκετα εναντιον των bucket lists και εφαρμογες τυπου "been" που μπορει να εχεις παει πχ ενα 3ημερο στην Μοσχα και τικαρεις την αχανη Ρωσια ενω επι της ουσιας δεν εχεις δει τιποτα.
Ζούμε στην εποχή που με ρωτούν σε πόσες χώρες έχω πάει κ αν κάτσω να μετρήσω,τσαντίζονται μερικοί,γιατί πρέπει να το έχεις πρόχειρο...o_O

Πάνε για να αθροίσουν χώρες....

Βασικά με ένα 3ημερο όχι από τη Ρωσία,ούτε καν από τη Μάλτα δεν έχεις δει σχεδόν τίποτα για μένα. Εκτός αν μιλάμε για κρατίδια τύπου π.χ. Σαν Μαρίνο που κ με κάποιες ώρες μπορείς να δεις αρκετά.

Τα bucket lists καμιά φορά τα διαβάζω κ συμμετέχω για χαβαλέ βέβαια:cool:
Όπως κ τα travel war, τα ταξιδ.παιχνίδια....Για να περνά η ώρα...ως εκεί...

Γνώρισα Ουρουγουανούς που ήρθαν για 1 μέρα Αθήνα, 4 Θήρα...Έμαθαν την Ελλάδα;Με τίποτα.

Μπορεί να πέρασαν ωραία απλώς,καθόλου μεμπτό. Όπως προτιμά ο καθένας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.403
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom