Σκύρος Σκύρος

burtonitsa

Member
Μηνύματα
102
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
καλησπέρα σε όλους. Πήγα Σκύρο φέτος το πάσχα και θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες πάλι για έναν γάμο. Έμεινα στα Γυρίσματα σε apartments. Σε καλή τοποθεσία, κοντά σε παραλίες στην πόλη, ήσυχο μέρος. Πολύ όμορφα δωμάτια, ολοκαίνουργια και σε καλές τιμές.
Ορίστε και η ιστιοσελίδα για κάθε ενδιαφερόμενο http://www.agalipa.gr/
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.503
Likes
8.023
καλησπέρα σε όλους. Πήγα Σκύρο φέτος το πάσχα και θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες πάλι για έναν γάμο. Έμεινα στα Γυρίσματα σε apartments. Σε καλή τοποθεσία, κοντά σε παραλίες στην πόλη, ήσυχο μέρος. Πολύ όμορφα δωμάτια, ολοκαίνουργια και σε καλές τιμές.
Ορίστε και η ιστιοσελίδα για κάθε ενδιαφερόμενο http://www.agalipa.gr/


Καλα, φοβερη συμπτωση ε? Το ονομα του δωματιου ιδιο με του μελους agalipa!!
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Καλα, φοβερη συμπτωση ε? Το ονομα του δωματιου ιδιο με του μελους agalipa!!
υπονοείς οτι έχω σχέση με την επιχείριση? δηλαδή αν το nickname μου ήταν Achilleas, θα σήμαινε οτι είμαι και ο Ιδιοκτήτης του πλοίου του νησιού? Δεν είμαι εδώ για να έρχομαι σε αντιπαράθεση, είμαι εδώ για να δίνω πληροφορίες και συμβουλές ώστε οι επισκέπτες να φεύγουν με τις καλύτερες εντυπώσεις και να επιστρέφουν ξανά και ξανά. Είμαι γέννημα θρέμμα του νησιού, συμμετέχω στα κοινά, στα δρώμενα και στις παραδόσεις και αγαπώ τον τόπο μου όσο κανείς άλλος. Δυστυχώς δεν έχω στην κατοχή μου καποιο ξενοδοχείο ή δωμάτια ή κάποια επιχειρήση ώστε να χρειάζετε διαφήμιση. Η μόνη διαφήμιση που κάνω είναι για τον τόπο μου που τον θεωρώ μοναδικής ομορφιάς και κουλτούρας. Όσοι θέλουν τη συμβουλή μου θα τους τη δώσω, όποιος δεν θέλει ας μη την ακολουθήσει. Όπως και'γω όταν πηγαίνω σε ένα ξένο τόπο ζητάω τις συμβουλές και εκτιμώ πολύ όταν με βοηθούν. Μέχρι στιγμής όποιος έχει ακολουθήσει τις συμβουλές μου, μόνο έχει κερδίσει.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.503
Likes
8.023
υπονοείς οτι έχω σχέση με την επιχείριση? δηλαδή αν το nickname μου ήταν Achilleas, θα σήμαινε οτι είμαι και ο Ιδιοκτήτης του πλοίου του νησιού? Δεν είμαι εδώ για να έρχομαι σε αντιπαράθεση, είμαι εδώ για να δίνω πληροφορίες και συμβουλές ώστε οι επισκέπτες να φεύγουν με τις καλύτερες εντυπώσεις και να επιστρέφουν ξανά και ξανά. Είμαι γέννημα θρέμμα του νησιού, συμμετέχω στα κοινά, στα δρώμενα και στις παραδόσεις και αγαπώ τον τόπο μου όσο κανείς άλλος. Δυστυχώς δεν έχω στην κατοχή μου καποιο ξενοδοχείο ή δωμάτια ή κάποια επιχειρήση ώστε να χρειάζετε διαφήμιση. Η μόνη διαφήμιση που κάνω είναι για τον τόπο μου που τον θεωρώ μοναδικής ομορφιάς και κουλτούρας. Όσοι θέλουν τη συμβουλή μου θα τους τη δώσω, όποιος δεν θέλει ας μη την ακολουθήσει. Όπως και'γω όταν πηγαίνω σε ένα ξένο τόπο ζητάω τις συμβουλές και εκτιμώ πολύ όταν με βοηθούν. Μέχρι στιγμής όποιος έχει ακολουθήσει τις συμβουλές μου, μόνο έχει κερδίσει.
Επιτρεψε μου αλλα το "οποιος ακολουθει τις συμβουλες σου μονο να κερδισει εχει" σηκωνει πολυ κουβεντα... στα ποστς σου σχεδον υπονομευεις το "ammos" που κατ' εμε και κατα παρα πολλους αλλους ειναι ισως το πιο αξιολογο ξενοδοχειο του νησιου και προτεινεις καποια αλλα που η αισθητικη τους ειναι πολυ μακρυα απο την αισθητικη που πολυ μεγαλη μεριδα κοσμου (συμπεριλαμβανομενου και του εαυτου μου) βρισκει παρωχημενη και σχεδον απωθητικη.
Επισης, να με συγχωρεις αλλα, το γεγονος οτι ζεις και συμμετεχεις στα κοινα του νησιου, επισης, δεν αποτελει κριτηριο να εμπιστευθει καποιος τις προτασεις σου καθοτι αυτες μπορει να εχουν να κανουν με δικους σου προσωπικους και συναισθηματικους λογους καθως επισης, (οπως προανεφερα) και με την δικη σου αισθητικη που ενδεχομενως να ειναι 180 μοιρες αντιθετη απο την δικη μου.
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Επιτρεψε μου αλλα το "οποιος ακολουθει τις συμβουλες σου μονο να κερδισει εχει" σηκωνει πολυ κουβεντα... στα ποστς σου σχεδον υπονομευεις το "ammos" που κατ' εμε και κατα παρα πολλους αλλους ειναι ισως το πιο αξιολογο ξενοδοχειο του νησιου και προτεινεις καποια αλλα που η αισθητικη τους ειναι πολυ μακρυα απο την αισθητικη που πολυ μεγαλη μεριδα κοσμου (συμπεριλαμβανομενου και του εαυτου μου) βρισκει παρωχημενη και σχεδον απωθητικη.
Επισης, να με συγχωρεις αλλα, το γεγονος οτι ζεις και συμμετεχεις στα κοινα του νησιου, επισης, δεν αποτελει κριτηριο να εμπιστευθει καποιος τις προτασεις σου καθοτι αυτες μπορει να εχουν να κανουν με δικους σου προσωπικους και συναισθηματικους λογους καθως επισης, (οπως προανεφερα) και με την δικη σου αισθητικη που ενδεχομενως να ειναι 180 μοιρες αντιθετη απο την δικη μου.
οι συμβουλές που δίνω εγώ απευθύνονται στη πλειοψηφία των ανθρώπων που έχουν πληγεί απο την κρίση και έχουν δει τους μισθούς τους να πέφτουν κάτω απο τα 1000 ευρώ, πράγμα που απ'οτι φαίνετε εσένα σου φαίνετε αδιανόητο αφού δειχνεις άτομο που δεν υπολογίζεις το χρήμα. Δεν υπονομεύω τίποτα και κανένα όποιος έχει την οικονομική άνεση θα του συνιστούσα να πάει όπως και σε άλλα πανομοιοτυπα ξενοδοχεία. Έσύ αλήθεια έχεις βρεθεί ποτέ στο νησί ή απλά είδες τις φωτογραφίες απο το ιντερνετ και σου άρεσαν? Αν είχες ερθεί θα γνώριζε τι είναι η Αγαλίπα. Παρεπιμπτώντος μέχρι τώρα όσοι με έχουν συμβουλευτεί έχουν κερδίσει και μου στέλνουν ευχαριστίες. Σε προκαλώ να δώσεις και εσύ τις συμβουλές σου να δούμε ποιανού θα ακουλουθήσουν οι περισσότεροι. Και ναί το Άμμος είναι απο τα καλύτερα ξενοδοχεία, αλλά ακριβό για περιόδους χαμηλής τουριστικής κίνησης.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.503
Likes
8.023
οι συμβουλές που δίνω εγώ απευθύνονται στη πλειοψηφία των ανθρώπων που έχουν πληγεί απο την κρίση και έχουν δει τους μισθούς τους να πέφτουν κάτω απο τα 1000 ευρώ, πράγμα που απ'οτι φαίνετε εσένα σου φαίνετε αδιανόητο αφού δειχνεις άτομο που δεν υπολογίζεις το χρήμα. Δεν υπονομεύω τίποτα και κανένα όποιος έχει την οικονομική άνεση θα του συνιστούσα να πάει όπως και σε άλλα πανομοιοτυπα ξενοδοχεία. Έσύ αλήθεια έχεις βρεθεί ποτέ στο νησί ή απλά είδες τις φωτογραφίες απο το ιντερνετ και σου άρεσαν? Αν είχες ερθεί θα γνώριζε τι είναι η Αγαλίπα. Παρεπιμπτώντος μέχρι τώρα όσοι με έχουν συμβουλευτεί έχουν κερδίσει και μου στέλνουν ευχαριστίες. Σε προκαλώ να δώσεις και εσύ τις συμβουλές σου να δούμε ποιανού θα ακουλουθήσουν οι περισσότεροι. Και ναί το Άμμος είναι απο τα καλύτερα ξενοδοχεία, αλλά ακριβό για περιόδους χαμηλής τουριστικής κίνησης.
Μηπως να δωσουμε και ραντεβου να μονομαχησουμε? ημαρτον!!
Εν πασει περιπτωσει:
*αν και δεν εισαι υποχρεωμενος να το γνωριζεις, δεν συνηθιζω να δινω συμβουλες για μερη που ΔΕΝ εχω επισκεφθει
* για το οτι δεν γνωριζω την αγαλιπα ζητω γονυπετης συγγνωμη
* το αν ειμαι ατομο που υπολογιζει ή οχι το χρημα αστο να το γνωριζω καλυτερα εγω και αν με εχει πληξει η κριση ασε να το γνωριζει καλυτερα ο λογιστης μου
* το αν ειναι ακριβο το ammos αστο να το κρινουν οι ενδιαφερομενοι, εσυ ως ντοπιος ΟΦΕΙΛΕΙΣ να το προτεινεις ως το καλυτερο του νησιου και το εαν ο επισκεπτης ή οχι το προτιμησει ειναι δικο του θεμα, οχι δικο σου.
Αυτα και προσπαθησε να μην συγχυζεσαι!
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Μηπως να δωσουμε και ραντεβου να μονομαχησουμε? ημαρτον!!
Εν πασει περιπτωσει:
*αν και δεν εισαι υποχρεωμενος να το γνωριζεις, δεν συνηθιζω να δινω συμβουλες για μερη που ΔΕΝ εχω επισκεφθει τότε να μην κάνει κριτική για μέρη που δεν ξέρεις παραπλανώντας τον κόσμο
* για το οτι δεν γνωριζω την αγαλιπα ζητω γονυπετης συγγνωμη τότε να μη προσπαθείς να συγχέεις ονόματα και καταστάσεις δημιουργώντας υπόνοιες.
* το αν ειμαι ατομο που υπολογιζει ή οχι το χρημα αστο να το γνωριζω καλυτερα εγω και αν με εχει πληξει η κριση ασε να το γνωριζει καλυτερα ο λογιστης μου συ είπας (όταν βάζεις αισθητική ως πρώτη προτεραιότητα ανεξαρτήτως χρημάτων)
* το αν ειναι ακριβο το ammos αστο να το κρινουν οι ενδιαφερομενοι, εσυ ως ντοπιος ΟΦΕΙΛΕΙΣ να το προτεινεις ως το καλυτερο του νησιου και το εαν ο επισκεπτης ή οχι το προτιμησει ειναι δικο του θεμα, οχι δικο σου. πρώτον το καλύτερο ξενοδοχείο του νησιού είναι το Νεφέλη και σε καμία περίπτωση το Ammos. το Ammos είναι ανάμεσα στα καλύτερα επειδή ειναι καινούργιο και μόνο ,δεύτερον προσπαθώ να βρω το καλύτερο value for money ήτοι (επαγγελματισμός, ευγένεια, καθαριότητα, τοποθεσία,υπηρεσίες και Τιμή)Ξενοδοχείο και όχι μόνο το value ανεξαρτήτως του money όπως ίσως να κάνεις εσύ. και τρίτον δεν οφείλω τίποτα και σε κανένα αλλά όταν μου ζητάνε πληροφορίες θα τις δίνω είτε σου αρέσουν είτε όχι!
Αυτα και προσπαθησε να μην συγχυζεσαι! δεν συγχύζομαι απλά αναρωτιέμαι εσύ γιατί κόπτεσαι τόσο πολύ για ένα μέρος που δεν έχεις επισκεφτεί ποτέ και για ένα ξενοδοχείο που το έχεις δει μόνο σε φωτό στο internet?
 
Last edited by a moderator:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.503
Likes
8.023

Eιτε σου αρεσει ειτε οχι εχω επισκεφθει ΚΑΙ το νησι σου ΚΑΙ το συγκεκριμενο ξενοδοχειο, οπως ΚΑΙ αρκετα αλλα μερη ωστε να ειμαι σε θεση να δωσω καποιες πληροφοριες και συμβουλες σε ενα ταξιδιωτικο φορουμ με πολυ πιο αντικειμενικο και κυριως πολυ πιο ψυχραιμο τροπο απ' τον δικο σου.
Εσυ ως ντοπιος φανταζομαι δεν εχεις διαμεινει ουτε στο ammos ουτε σε καποιο απο τα ξενοδοχεια που προτεινεις και ενδεχομενως τα εχουν πρωτοξαδερφοι σου...
Εξακολουθεις να συγχυζεσαι και δεν θα το ηθελα...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
@VarioAthens
Sorry για την παρεμβαση, αλλά τα 80Ε για δικλινο που μου ζητησαν στο Αμμος για 7-14 Ιουλίου (ητοι 7 δ/ν) σε περιοδο κρίσης και σε έναν τόπο που θεωρείται εναλλακτικος και οικονομικος τα θεωρω αρκετα. Σιγουρα θα ηταν η επιλογη μου αν η τιμη ηταν καλυτερη. Ειδικά οταν πέρσι τον Ιουλιο το είχαν σε προσφορα στα 50Ε.
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Eιτε σου αρεσει ειτε οχι εχω επισκεφθει ΚΑΙ το νησι σου ΚΑΙ το συγκεκριμενο ξενοδοχειο, οπως ΚΑΙ αρκετα αλλα μερη ωστε να ειμαι σε θεση να δωσω καποιες πληροφοριες και συμβουλες σε ενα ταξιδιωτικο φορουμ με πολυ πιο αντικειμενικο και κυριως πολυ πιο ψυχραιμο τροπο απ' τον δικο σου.
Εσυ ως ντοπιος φανταζομαι δεν εχεις διαμεινει ουτε στο ammos ουτε σε καποιο απο τα ξενοδοχεια που προτεινεις και ενδεχομενως τα εχουν πρωτοξαδερφοι σου...
Εξακολουθεις να συγχυζεσαι και δεν θα το ηθελα...
το πόσο ψύχραιμος και αντικειμενικός είναι ο τρόπος σου φαίνετε και απο την εμμονή που έχεις με το συγκεκριμένο ξενοδοχείο και γενικά απο το πόσο γνωρίζεις το νησί. Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου, την απάντηση σου την πήρες και απο τον χρήστη emouli. Να δώσεις συμβουλές σε άτομα της δικής σου τσέπης και όχι σε ανθρώπους που ζουν με στερήσεις όλο το χρονο για να πάνε 5 μέρες διακόπες χωρίς τους επιτήδειους που θα τους γδάρουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom