Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Μηνύματα
959
Likes
5.226
Τελευταία βραδιά στη Γαληνοτατη σήμερα.Τα έως τώρα δεδομένα έχουν για όποιον είναι εδώ.
Από Αθήνα προς Βενετία την Δευτέρα με Aegean μια απλή ματιά ότι έχουμε συμπληρώσει το ιταλικό plf ,χωρίς να δουν του άλλο.Θυμιζω πως εγώ ήμουν εμβολιασμός χωρίς να έχουν περάσει 14 μέρες και η σύζυγος καθόλου,αμφότεροι με rapid test και ευρωπαϊκα πιστοποιητικα.
Από Βενετία (Ιταλία) εγώ αύριο έχω σε ισχύ το πιστοποιητικό εμβολιασμού,συμπληρωμένα και των 2 τα plf.Η συζυγος έκανε χθες το πρωί pcr test,σήμερα το πρωί βγήκαν τα αποτελέσματα και σήμερα το απόγευμα μας στάλθηκε στο email από το υπουργείο υγείας ένας κωδικός να το βάλουμε στην διεύθυνση Home - Certificazione verde COVID-19 με τον αριθμό διαβατηρίου/ταυτότητας που δηλώσαμε στο εργαστήριο.Ετσι καταφέραμε να βγάλουμε ευρωπαϊκό πιστοποιητικό.Για τον έλεγχο στο αεροδρόμιο Βενετίας/Αθηνών αύριο.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.198
Likes
20.607
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Η συζυγος έκανε χθες το πρωί pcr test,σήμερα το πρωί βγήκαν τα αποτελέσματα και σήμερα το απόγευμα μας στάλθηκε στο email από το υπουργείο υγείας ένας κωδικός να το βάλουμε στην διεύθυνση Home - Certificazione verde COVID-19 με τον αριθμό διαβατηρίου/ταυτότητας που δηλώσαμε στο εργαστήριο.Ετσι καταφέραμε να βγάλουμε ευρωπαϊκό πιστοποιητικό.Για τον έλεγχο στο αεροδρόμιο Βενετίας/Αθηνών αύριο.
Γίνεται!!! @paefstra
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
Δηλαδη δεν δεχονται το απλο εντυπο του rapid στα ιταλικα?
Φιλοι μου, δεν θελω να μαθω πως γινεται, σε ενα ταξιδι μονο θα παω με το ανηλικο και ΑΝ μαθω, θελω να ξεχασω μετα και να το παω για εμβολιο. Απηυδυσα.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Δεν γνωρίζω,αύριο που θα πάμε στο αεροδρόμιο της επιστροφής θα σου πω.Αλλα αν έχεις και τα δύο ποιος θα σου πει το οτιδήποτε...;;;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.198
Likes
20.607
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν γνωρίζω,αύριο που θα πάμε στο αεροδρόμιο της επιστροφής θα σου πω.Αλλα αν έχεις και τα δύο ποιος θα σου πει το οτιδήποτε...;;;
Ρώτα κιόλας αν μπορείς να περάσεις μόνο με το αποτέλεσμα του διαγνωστικού κέντρου
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
Δεν γνωρίζω,αύριο που θα πάμε στο αεροδρόμιο της επιστροφής θα σου πω.Αλλα αν έχεις και τα δύο ποιος θα σου πει το οτιδήποτε...;;;
Δεν θελω και τα δυο, θελω το πιο απλο, το πιο τεμπελικο, αυτο που δεν θα κανω translate!
Αν το πρωτοκολλο λεει οτι δεχονται το τεστ μονο, αυτο θα κανω.

@Grerena τα φωτα σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.507
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom