Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι στην Αγγλία με όχι ελληνικό διαβατήριο

rezi04

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Παρόλο που τις φωτογραφίες τις βγάζουν και εκεί (επιπλέον), πρέπει να έχεις και εκτυπωμένες τις οποίες θα συνάψουν με την αίτηση σου.

Και αποτυπώματα που θα μπορούσες να βγάλεις ούτως ή άλλως; Βεβαίως εκεί μόνο.
Σ'ευχαριστω πολυ να 'σαι καλα!!
 

Theo Theodor

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα,
θα έχεις μαζί σου βεβαίωση πως έχεις δώσει το διαβατήριο για τη βίζα και όλα καλά θα είναι (θα στο δώσουν έτσι και αλλιώς). Δεν είναι μόνο θέμα πτήσης αλλά δεν μπορείς να κυκλοφορείς χωρίς κανένα έγγραφο βάσει νόμο (γενικά).
Δεν ξέρω αν έχεις άδεια οδήγησης ή πάσο απλά για την ταυτοποίηση.
Επίσης, μπορείς να έχεις μαζί σου και τα 2 boarding pass στο πήγαινε και να ζητήσεις στο δεσκ να στο σφραγίσουν. Μπορείς και να φωτοτυπήσεις το διαβατήριό σου και να το έχεις μαζί με όλα τα προηγούμενα.
Βασικά μην αγχώνεσαι !
Σε Ευχαριστω πολυ για τις πολιτιμες συμβουλες σου βοηθανε πολυ κοσμο.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Μακάρι...όλη η διαδικασία ήταν τόσο κουραστική και ταπεινωτική σε κάποιες φάσεις ενώ δεν υπηρχε άτομο να στο διευκρινίσει πουθενά.
 

Mixalis.99

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλισπερα.Ειμαι ελληνας και η σύζυγός μου απο αλβανια με αδια παραμονης για 10 χρόνια ως συζυγος ελληνα πολίτη . θέλουμε να πάμε για μόνιμη διαμομή στην Αγγλία.Αν μπορεί κάποιος να μου πει ,τι βιζα θα χρειαστεί η συζυγος?Ευχαριστώ
 
Last edited:

Alexandra89

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Λοιπόν, ας μην τα μπερδεύουμε τα πράγματα.
Αν γνωρίζεις αγγλικά, που νομίζω ότι γνωρίζεις, μπαίνεις στο link που δώσαμε πιο πάνω, και σε συνδυασμό με τις πληροφορίες της Ιβάννας κάνεις την αίτηση online, κλείνεις το ραντεβού και τους πας εκεί τις φωτογραφίες και ό,τι χρειάζονται. Αν δεις, σου δίνουν το ελεύθερο να προσκομίσεις οτιδήποτε έγγραφα νομίζεις πως θα βοηθήσουν στην έκδοση visa.
Εγώ έβγαλα μια βεβαίωση λογαριασμού την οποία μετέφρασα στα Αγγλικά σε μεταφραστικό κέντρο, μαζί προσκομίσαμε και φωτοτυπίες την άδεια διαμονής της συζύγου και το διαβατήριό της, όπως και τα στοιχεία της κοπέλας που θα μας φιλοξενούσε και την κράτηση για ξενοδοχείο.
Μακάρι...όλη η διαδικασία ήταν τόσο κουραστική και ταπεινωτική σε κάποιες φάσεις ενώ δεν υπηρχε άτομο να στο διευκρινίσει πουθενά.
έχο πλιροσι για πριοριτι βίζα και μου ιρθε μινιμα από τελεπερφορμανσ ότι μου επιστρέφουν το διαβατιριο...αλλά στην σελίδα του τελεπερφορμανσ δεν πρασινισε το decision made.μιποσ δεν πήρα βίζα. ..θα μου το στείλουν μετα τι βίζα?
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
έχουν πλιροσι για πριοριτι βίζα και μου ιρθε μινιμα από τελεπερφορμανσ ότι μου επιστρέφουν το διαβατιριο...αλλά στην σελίδα του τελεπερφορμανσ δεν πρασινισε το decision made.μιποσ δεν πήρα βίζα. ..θα μου το στείλουν μετα τι βίζα?
Αφού σου επιστρέφουν το διαβατήριο, λίγες μέρες υπομονή και θα λυθεί η απορία σου. Έτσι κι αλλιώς τώρα που μιλάμε δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
 

Alexandra89

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Αφού σου επιστρέφουν το διαβατήριο, λίγες μέρες υπομονή και θα λυθεί η απορία σου. Έτσι κι αλλιώς τώρα που μιλάμε δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
αλλά δεν σιμενι ότι έγινε ι αποφασι

στέλνουν το διαβατιριο και μετά την βιζα...αν δεχτι
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Η visa είναι σφραγίδα στο διαβατήριο, δεν είναι κάτι εξωπραγματικό. Αν έγινες δεκτή θα υπάρχει με τις ημερομηνίες που μπορείς να πας. Αν όχι, υπάρχουν κι άλλα ωραία μέρη ;)
 

Alexandra89

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Η visa είναι σφραγίδα στο διαβατήριο, δεν είναι κάτι εξωπραγματικό. Αν έγινες δεκτή θα υπάρχει με τις ημερομηνίες που μπορείς να πας. Αν όχι, υπάρχουν κι άλλα ωραία μέρη ;)
ναι ομοσ στην σελίδα τελεπερφορμανσ δεν εχι πρασινισι ο κουκίδα που λει decision made
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.124
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom