Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι στην Αγγλία με όχι ελληνικό διαβατήριο

Μηνύματα
1.992
Likes
6.326
Ε τι να σου πω. Αφού λες για κουκίδες κτλ. Εφόσον σου στέλνουν το διαβατήριο, και θα το έχεις στα χέρια σου αυτή την εβδομάδα, το ανοίγεις και βλέπεις αν έχει μπει visa. Μη χαλάς άσκοπα το χρόνο σου τώρα.
 

Alexandra89

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Η visa είναι σφραγίδα στο διαβατήριο, δεν είναι κάτι εξωπραγματικό. Αν έγινες δεκτή θα υπάρχει με τις ημερομηνίες που μπορείς να πας. Αν όχι, υπάρχουν κι άλλα ωραία μέρη ;)
τι ενοισ

έχο τιν μητέρα μου εκι.θέλω να πάω με τον σύζυγό μου που είναι Αλβανός . εγώ είμαι ρουμανα
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.992
Likes
6.326
Για να μη μπερδεύεσαι, όταν πάρεις στα χέρια σου το διαβατήριό σου, κοίτα το και πες μας αν έχει εγκεκριμένη visa μέσα.
 

Azizb750

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γειά, εμενα ο μπαμπάς μου θελει να παει στην Αγγλια, Ο μπαμπάς μου εχει Τουρκικό διαβατήριο αλλα έχει την Κάρτα που γράφει "Μελους Οικογενειας πολιτη ΕΕ" κι η μαμα μου δεν θέλει να ταξιδέψει στην Αγγλια, μπορω να παω στην θεση του ως γιος του?
Κι τι άλλο θέλει για να μπουμε στην χώρα μαζι?
Αν κι Τζαμπα ρωταω, ο μπαμπάς μου Επειδή φοβάται να παει με την Κάρτα, θελει να παρει βιζα, τελως πάντων.
Οσοι πηγατε να κανετε αίτηση κι πετυχατε, τι Δικαιολογητικά δώσατε; Διοτι ειναι πρωτη φορα που θα το κανω.
 

Alexandra89

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Εμεις φαγαμε ακυρο στο αεροδρομιο τελικα, αν και μολις εφτασα UK(επρεπε να παω για δουλειά) με διαβεβαίωσαν ότι χωρις visa ή family permit αλλά μονο με την residence card η οποία γράφει "family member of EU citizen", το πιστοποιητικό γάμου και το ουκρανικό διαβατήριο, έμπαινε κ-α-ν-ο-ν-ι-κ-ό-τ-α-τ-α!
Τωρα προσπαθώ να βρω το δικιο μου μιας και το ιδιο με ειχαν διαβεβαιώσει και απο το uk visas and immigration.
τελικά περνάς η όχι με τον residence card.ο σιζιγοσ μου εχι..και έχουμε και ένα παιδάκι. ..Λέσ να τον γιριζουν?στή περίπτωση σασ τι έγινε τελικα
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.419
Likes
14.402
Γειά, εμενα ο μπαμπάς μου θελει να παει στην Αγγλια, Ο μπαμπάς μου εχει Τουρκικό διαβατήριο αλλα έχει την Κάρτα που γράφει "Μελους Οικογενειας πολιτη ΕΕ" κι η μαμα μου δεν θέλει να ταξιδέψει στην Αγγλια, μπορω να παω στην θεση του ως γιος του?
Κι τι άλλο θέλει για να μπουμε στην χώρα μαζι?
Αν κι Τζαμπα ρωταω, ο μπαμπάς μου Επειδή φοβάται να παει με την Κάρτα, θελει να παρει βιζα, τελως πάντων.
Οσοι πηγατε να κανετε αίτηση κι πετυχατε, τι Δικαιολογητικά δώσατε; Διοτι ειναι πρωτη φορα που θα το κανω.
Δεν υπάρχει κάρτα που να μπορεί να αντικαταστήσει το διαβατήριο.Τόσο απλά.Ψάξτε για τα δικαιολογητικά.Έχουν αναφερθεί.
 

Alexandra89

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Δεν υπάρχει κάρτα που να μπορεί να αντικαταστήσει το διαβατήριο.Τόσο απλά.Ψάξτε για τα δικαιολογητικά.Έχουν αναφερθεί.
ναι κατάλαβα. ομοσ ωσ σιζιγοσ πολιτική τήσ ευροπι δεν μπορει να ταξιδέψει μαζί μου στην αγγλια.άκουσα περιπτώσεις που πιρανε βίζα επιτόπου στο αεροδρομιο όταν φτασανε
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.419
Likes
14.402
ναι κατάλαβα. ομοσ ωσ σιζιγοσ πολιτική τήσ ευροπι δεν μπορει να ταξιδέψει μαζί μου στην αγγλια.άκουσα περιπτώσεις που πιρανε βίζα επιτόπου στο αεροδρομιο όταν φτασανε
Απάντησα σε άλλο πόστ και σε ερώτηση περί κάρτας.Δεν ξέρω τίποτα για βίζα στην άφιξη.
 

Azizb750

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Δεν υπάρχει κάρτα που να μπορεί να αντικαταστήσει το διαβατήριο.Τόσο απλά.Ψάξτε για τα δικαιολογητικά.Έχουν αναφερθεί.
Έχεις δίκιο αλλα άλλο εννοώ, εννοώ αν μπορεί να μπει στην Αγγλια με την residence card που έχει ο μπαμπάς μου που γράφει"family member of eu citizen"(και με το διαβατήριο του βέβαια) και να είμαι εγω διπλα του ως γιος του στην θεση της μαμάς μου.
 

Azizb750

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Μάλλον θα κανω αίτηση για "EEA family permit" κι θα παω μαζί του(να φτιάξω κι ενα διαβατήριο για εμένα, σε εμένα δεν θέλουν βίζα, διοτι εχω Ελληνική Ιθαγένεια, αλλα να το εχω στην Άκρη), εύχομαι να μην φαμε άκυρο μέχρι τότε, διοτι θα γίνει χαμός στο Αεροδρόμιο, αν κι εχω καιρό μέχρι τότε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.282
Μηνύματα
886.527
Μέλη
38.952
Νεότερο μέλος
barkoulis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom