Γερμανία Ταξίδι στη Γερμανία

Ποιά προτιμάτε για προ-χριστουγέννων περίοδο?

  • Μόναχο

    Votes: 9 52,9%
  • Βερολίνο

    Votes: 8 47,1%

  • Total voters
    17

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
οκ thanks, θα το κοιταξω...
Το ταξίδι θα είναι περίπου 10-15 μέρες.

Προς το παρόν το ματς Ισπανίας vs Γερμανια, φαίνεται να γέρνει υπερ της Ισπανιας :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ενταξει εχετε πολυ χρονο ..ανετοτατα κατεβαινετε απο Ντυσ και κανετε την γυρα σας στα μερη.
Ισπανια ενδεχομενως να εχει περισσοτερη ζεστη το καλοκαιρι.
Εγω προσωπικα σαν γουστο θα διαλεγα Γερμανια ,ωστοσο ας σου πουν τη γνωμη τους οποιοι εχουν παει και στις 2 χωρες.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Πήγαμε πριν 2 χρόνια Ιταλία, και λατρέψαμε κάθε γωνιά της Ρωμης, Φλωρεντίας, Σιένας (Τοσκάνης γενικά)!
Πέρσυ πηγαμε στο Μπαλί και ερωτευτήκαμε το πράσινο, την φύση, τον πολιτισμό και γενικά τον τόπο τους!
Τα Χριστούγεννα πήγαμε Βιέενη και Σαλτμπουργκ, ήταν όλα χιονισμένα αλλά καταπληκτικα!

Φέτος σκεφτόμαστε: να πάμε Ισπανία (στυλ Τοσκάνη) ή να πάμε στο πράσινο της Γερμανίας;
Έτσι ημαστε κάπου στην μέση. Μόνο Βαρκελώνη πήγα ξανα (3 μέρες), πουθενά αλλού για να συκρινω τις δυο... :) Ε, πρέπει να αποφασίσουμε ως το τέλος της βδομάδας πριν παν πάνω οι τιμές!!! :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Mιας και μιλησες για τιμες ..δεν ξερω αν αποτελει και αυτο κριτηριο για σας ..αλλα βλεπω αρκετουτσικη διαφορα και στις τιμες 90 με 170
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Αν ήταν αντιθετα, Ισπανία το φθηνό, θα το είχαμε κλείσει ήδη :)
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Νομιζω εχεις δειξει την προτιμηση σου στην Ισπανια ηδη κ ψαχνεις απλα καποιους να σου το επιβεβαιωσουν. Ομως ο,τι κ να πει ο καθενας θα ειναι προσωπικο του γουστο. Εγω π.χ. νομιζω οτι (ειδικα λογω εποχης που θα ταξιδεψετε) η Γερμανια ειναι ομορφοτερη (πχ ο Μελανας Δρυμος το καλοκαιρι -κ οχι μονο- ειναι καταπληκτικος)
Οποτε κλειστε για Ισπανια πριν ανεβουν κ αλλο οι τιμες!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εξαλλου αυτα τα μερη στη Γερμανια ειναι ομορφοτερα και αναδεικνυονται καλυτερα το καλοκαιρι.Πηγαινετε δηλ την καλυτερη εποχη.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Δεν αποφασίσαμε για Ισπανία! Απλά ψάχνουμε στο φόρουμ αυτές τις μέρες να βρούμε πληροφορίες για Γερμανία! :)

Γιατί αν πηγαίναμε σε τόπουσ που μας έλεγαν φίλοι μας και όχι στο τι μας είπαν φίλοι εδω μέσα, δεν θα πηγαίναμε στο μαγικο Μπαλί και Ουμπούντ πέρσυ!! :)

Διάβασα 2 ταξιδιωτικές ιστορίες σήμερα (ευχαριστώ Μεγαλειότις Κλεοπάτρα) και άρχισε να μου αρέσει η Γερμανια... Τωρα έμεινε η συζήτηση με την κυρά μου για να δουμε τι θα πει και αυτη... :)
 

sotiris83

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες. Όντως σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο γιατί περισσότερο κούραση παρά απόλαυση θα είναι. Στον γυρισμό θα γυρίσουμε με ανταπόκριση από Μόναχο γιατί είναι full το αεροπλάνο!!! Και μετά σου λέει εμείς στην Ελλάδα μόνο είμαστε τρελοί με την Eurovision. Τέλος πάντων βρήκα και την τελευταία λύση. Να νοικιάσω διαμέρισμα στο Dusseldorf για 2 βράδια και φθηνά και καλά. Μου το πρότειναν από την αεροπορική εταιρία. Ρίξτε μια ματιά στο site και αν κανείς σας το γνωρίζει...ESC-private rooms / ESC-Privateunterknfte Duesseldorf Να είστε καλά για την βοήθεια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.122
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom