Βέλγιο Ταξίδι στις Βρυξέλλες

taksidiara_psixi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα.Θα ταξιδέψουμε 3 άτομα στις Βρυξέλλες 2-9 Φεβρουαρίου.Λέμε να πάμε με τρένο 6-8 στο Άμστερνταμ και εκτός αυτού να κάνουμε ημερήσιες εκδρομές στο Μπρυζ , στην Αμβέρσα ή στην Χάγη.Θα ήθελα πληροφορίες για τις μετακινήσεις και για την καλύτερη οργάνωση του ταξιδιού
 

taksidiara_psixi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
δν θα παμε δυστυχως αυτες τις μερες γιατι δν θα προλαβουμε την πτηση μας απο βρυξελλες.ηθελα πιο πολυ να μαθω πως παμε στο Μπρυζ,στην Αμβερσα και στο Αμστερνταμ.ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος ?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
 

alexanrda

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλησπέρα σαααααςςςς!Πολύ καλό forum και τέλειες ιστορίες!Έκλεισα να πάω ένα τετραήμερο στις βρυξέλλες..
Θα θελα να σας ρωτήσω, καθώς είμαι άσχετη, είδα πως υπάρχει τρένο απ'το αεροδρόμιο για να πάω κέντρο.
Έχει κάποια ονομασία?Που θα ξέρω μετά πως θα είμαι σε κεντρική στάση για να κατέβω?
Βασικά το μόνο που βρήσκω πολύ ελλειπές είναι η πληροφόρηση για τα μέσα μαζικής μεταφοράς..εκτός αν υπάρχει κάποια σελίδα στα Ελληνικά που δεν γνωρίζω!
 

alexanrda

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Σε ευχαριστώ πολύ...Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα? Βρήκα την κάρτα Brussels card που σου δίνει δωρεάν πρόσβαση σε πολλά μουσεία και δωρεάν πρόσβαση στα λεωφορεία, τραμ και μετρό στις Βρυξέλλες στην Εταιρεία Παροχής Συγκοινωνιακού Έργου (STIB) που περιλαμβάνονται. Καταρχάς πιστεύεις πως είναι καλή?? Και στην εταιρεία STIB ποια συγκεκριμένα περιλαμβάνονται?
 

akis-b

Member
Μηνύματα
59
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ
Εξαρταται ποσα μουσεια σκεφτεσαι να επισκεφτεις ,παντως για αεροδρομιο δεν ισχυει απο οτι νομιζω η καρτα,αν και εγω θα σε προτεινα αφου θα εχεις 4 μερες στις βρυξελλες να κανεις μια μονοημερη εκδρομη προς Γανδη η Μπρυζ ειναι σχετικα κοντα ,αν ψαξεις στο forum μπορεις να βρεις αρκετες πληροφοριες για αυτες τις πολεις.Ριξε και εδω μια ματια καποια μουσεια ειναι δωρεαν και καποια αλλα καποιες μερες τον χρονο http://brusselsmuseums.be/en/faq.php?id=6
 

alexanrda

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Εξαρταται ποσα μουσεια σκεφτεσαι να επισκεφτεις ,παντως για αεροδρομιο δεν ισχυει απο οτι νομιζω η καρτα,αν και εγω θα σε προτεινα αφου θα εχεις 4 μερες στις βρυξελλες να κανεις μια μονοημερη εκδρομη προς Γανδη η Μπρυζ ειναι σχετικα κοντα ,αν ψαξεις στο forum μπορεις να βρεις αρκετες πληροφοριες για αυτες τις πολεις.Ριξε και εδω μια ματια καποια μουσεια ειναι δωρεαν και καποια αλλα καποιες μερες τον χρονο http://brusselsmuseums.be/en/faq.php?id=6
Με βοήθησες πάρα πολύ διότι βρυξέλλες θα μαι 1 Ιουνίου πρώτη κυριακή του μήνα και τα περισσότερα μουσεία τότε είναι free!!
2 ημέρες έχω κλείσει στην Μπρυζ..Μη σου πω πως είναι και αυτός ο λόγος που πάω εκεί..Δεν θα την έχανα με τπτ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom