Ταξιδια last minute στην Ελλάδα υπάρχουν;

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Γεια σας φιλοι,

εχω την εξης απορια:
εχετε ακουστα για τα ταξιδια last minute;
δηλαδή οικονομικα ταξιδια της τελευταιας στιγμής, τα οποια ταξιδια περιλαμβανουν πτηση κ ξενοδοχειο.
Απ΄ όσο γνωρίζω, το οικονομικό του πραγματος οφείλεται στο γεγονός οτι τα ταξιδια αυτα εχουν μεινει στο ράφι των ταξιδιωτικών γραφειων και πωλουνται σχεδον όσο οσο..
Κάποιος που αποφασιζει την τελευταια στιγμή, και οχι 3 η 6 η και παραπάνω μηνες πριν, πηγαινει στο αεροδρόμιο η σε καποιο ταξιδιωτικό γραφειο και αναζητει οικονομικα ταξιδια.
Για παράδειγμα βρισκει κανεις προσφορα με 198 Ε το ατομο για πτηση και ξενοδοχειο για 7 μέρες στην Μαγιορκα με 198Ε.
Η ταξιδι για Πούκετ Ταυλάνδης απο Ζυρίχη στις 9 Δεκεμβρίου για 7 μέρες με 845Ε.
Τις παραπάνω τιμές τις βρηκα ετσι πρόχειρα στην παρακάτω ιστοσελίδα της γερμανικής της εκδοχής:

http://www.ltur.com/de/customercare.ltml?lang=en



Γνωρίζετε αν υπαρχει κατι αντίστοιχο στην ελληνική ταξιδιωτική πραγματικότητα;
:cool:
 
Last edited by a moderator:

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
Ένας φίλος ενός γνωστού μου πήγε από Γερμανία - Ιταλία με 1 ευρώ...
έχω ακούσει γενικά φίλε..για Ελλάδα δεν ξέρω...αν δεν βγαίνεις οικονομικά είναι μια από τις καλές λύσεις(αν όχι η καλύτερη)...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Απο εξωτερικο εχω ακουσει και εχω δει προσφορεs (π.χ. απο Κανκουν για Κουβα , απο Ταυλανδη για Καμποτζη-Μπαλι κλπ..).Στην Ελλαδα δεν εχω ακουσει να υπαρχει κατι αναλογο.
Βεβαια οταν ηταν να φυγω για Μεξικο και ειχα σχεδον απογοητευτει με τα αεροπορικα , βρηκα τα εισιτηρια ενα μηνα πριν σε πολυ καλη τιμη-με ειδοποιησε γνωστοs οτι ηταν τα τελευταια σε πολυ καλη τιμη.
Οταν πηγα Αγιο Δομηνικο με 800 περιπου ευρω , μια φιλη Ιρλανδεζα ειχε παει με 240 !!!! με επιστροφη απο Λονδινο με last minute!
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Πρακτικά, για ξενοδοχείο θα μπορούσε να γίνει χρήση των last minute sites του τύπου http://lm.hotelclub.net/

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν πολλές προσφορές και υποπτεύομαι όχι λόγω των sites, αλλά λόγω της φανταστικής σχέσης που έχουν οι Ελληνικές επιχειρήσεις με το τρισκατάρατο ιντερνέτ :). Βέβαια, δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ για Ελλάδα και δεν μπορώ να εκφέρω έγκυρη άποψη.

Για πτήσεις, μάλλον η αντίστροφη οδός είναι η καλύτερη. Δηλαδή, προσφορές πολύ πριν την πτήση.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Μήπως παίζει ρόλο το οτι είμαστε και μεις της last minute απόφασης;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
εμεις ειμαστε μάλλον του ...last second
για αυτο να μην εχουμε οικονομικές προσφορές τύπου last minute!!!

:haha:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Ποιανού last?
Εμεις είμαστε του " και 5"
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Πάντως νομίζω ότι από το εξωτερικό υπάρχουν Last minute προσφορές για Ελλάδα. Απλά τους Έλληνες τουρίστες τους έχουν γραμμένους ...:mad:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Παλιό θέμα ξέθαψα. Καμιά νέα πληροφορία;
Αυτό που μπορεί να κάνει αν θέλει να παέι κυρίως κάπου μακριά είναι να πάει Βερολίνο(η αλλού) κι από εκεί έχει άπειρα last minute για όλο τον κόσμο. Τώρα πόσο φτηνά θα πάει μέχρι Βερολίνο είναι άλλο θέμα.
 

ginita

Member
Μηνύματα
57
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Eκουαδόρ-Βραζιλία ίσως...
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ν. Αμερικής
Παλιό θέμα ξέθαψα. Καμιά νέα πληροφορία;
Αυτό που μπορεί να κάνει αν θέλει να παέι κυρίως κάπου μακριά είναι να πάει Βερολίνο(η αλλού) κι από εκεί έχει άπειρα last minute για όλο τον κόσμο. Τώρα πόσο φτηνά θα πάει μέχρι Βερολίνο είναι άλλο θέμα.
Θα πάει με 150 ευρώ αεροπορικό με επιστροφή !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom