Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
και εγω παιδια ασε 20 ημερες εκει θα ειμαι αλλα λες να μη το παρω
εχω ηδη εναν top10 dk ..και σημερα ηρθε και ενας rough guide 2010 edition οποτε το βρισκω περιττο να παρω και 3ο
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
σήμερα κυκλοφόρησε το Voyager Απριλίου με τον 2ο κατά σειρά ταξιδιωτικό οδηγό
'smart travelling ' με αφιέρωμα το Βερολίνο
αν θυμαμαι καλά ο 1ος ειχε αφιέρωμα στο Λονδίνο
και δίνει στους αναγνώστες την δυνατότητα να γνωρίσει οτι καλύτερο εχει να προσφέρει κάθε πόλη με τον πιο οικονομικό τρόπο .......
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
σημερα με την εφημερίδα ΚΕΦΑΛΑΙΟ κυκλοφορεί ο 2ος pocket size ταξιδιωτικός οδήγος με θεμα Μαρακές 2009 με θεμα τα καλυτερα οσο αφορά
Αξιοθέατα & Μουσεία ,φαγητο -ποτό,shopping ,Νυχτερινή ζωή,Τέχνες -Ψυχαγωγία και γενικά προτάσεις για ξενοδοχεία ,μετακινήσεις
όσοι πιστοί σπέυσατε ....

την προγούμενη ειχε αφιέρωμα στο Αμστερνταμ ...
 

TERHS

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
ψαχνω για οδηγο βαρκελωνης προσφατα ενημερωμενο και για κοντινες εκδρομες.ποιον μου προτεινετε και απο που να τον αγορασω?ευχαριστω.
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
σήμερα κυκλοφόρησε το Voyager Απριλίου με τον 2ο κατά σειρά ταξιδιωτικό οδηγό
'smart travelling ' με αφιέρωμα το Βερολίνο
αν θυμαμαι καλά ο 1ος ειχε αφιέρωμα στο Λονδίνο
και δίνει στους αναγνώστες την δυνατότητα να γνωρίσει οτι καλύτερο εχει να προσφέρει κάθε πόλη με τον πιο οικονομικό τρόπο .......
Πράγματι, αυτοί οι νέοι οδηγοι του Voyager είναι πάρα πολύ καλοί! Πήρα τον οδηγό του Λονδίνου και εντυπωσιάστηκα: πραγματικά αναφέρει όλα όσα χρειάζεσαι να ξέρεις και ακόμα περισσότερα. Εννοείται οτι θα πάρω όλη τη σειρά για να ...συμπληρώσω τη συλλογή μου απο ταξιδιωτικούς οδηγούς!
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
ψαχνω για οδηγο βαρκελωνης προσφατα ενημερωμενο και για κοντινες εκδρομες.ποιον μου προτεινετε και απο που να τον αγορασω?ευχαριστω.
Αυτοί που αγοράζω εγω για τα ταξίδια μου και με έχουν βοηθήσει πολύ,είναι οι "Explorer-οδηγοί του κόσμου" γράφουν μπροστά (απο εκδόσεις Explorer) και στο κάτω μέρος γράφουν "ο πιο παραστατικός και πλήρης οδηγός" και τους βρίσκεις σχετικά εύκολα σε πολλά βιβλιοπωλεία.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Πράγματι, αυτοί οι νέοι οδηγοι του Voyager είναι πάρα πολύ καλοί! Πήρα τον οδηγό του Λονδίνου και εντυπωσιάστηκα: πραγματικά αναφέρει όλα όσα χρειάζεσαι να ξέρεις και ακόμα περισσότερα. Εννοείται οτι θα πάρω όλη τη σειρά για να ...συμπληρώσω τη συλλογή μου απο ταξιδιωτικούς οδηγούς!
Εγώ πάλι, δεν εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα... Όχι ότι είναι κακός, αλλά το στόχο που θέλει -δλδ να παρουσιάσει το οικονομικό λονδίνο- δεν τον επιτυγχάνει παρά μόνο σε ένα βαθμό στα ξενοδοχεία. Εκτός αν εστιατόρια όπως momo ή gaucho που προτείνει θεωρούνται budget.. :rolleyes:

Συνολικα πάντως, δεν θα έλεγα ότι προσφέρει και πολλά στην ήδη υπάρχουσα -τεράστια- βιβλιογραφία για το Λονδίνο.
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Σαφώς η βιβλιογραφία για προορισμούς σαν το Λονδίνο, είναι ανεξάντλητη, αλλά ο συγκεκριμένος οδηγός με "καλύπτει" απο την άποψη οτι είναι συνοπτικός αλλά ταυτόχρονα περιεκτικός. Δεν λέει οτι προτείνει τα φθηνότερα! Αντίθετα είδα οτι προτείνει διάφορες αξιόλογες επιλογές για όλα τα βαλάντια...τύπου "διαλέγεις και παίρνεις". Απο κει και πέρα, υπάρχουν όπως προείπαμε αναρίθμητοι οδηγοί για να διαλέξει ο καθένας αυτόν που του ταιριάζει καλύτερα σύμφωνα με τις προτιμήσεις του κ τις ανάγκες του.:)
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Δεν διαφωνούμε στο εύχρηστος ούτε στο περιεκτικός

Ο συγκεκριμένος απλώς αναφέρει στο οπισθόφυλλο "να γνωρίσετε το αληθινό Λονδίνο χωρίς να χρειαστεί να ξοδέψετε παραπάν από όσα αντέχει η τσέπη σας. Αυτό άλλωστε είναι και το Smart Travelling" και εκεί απλά δεν τόχει.

Απο κει και πέρα, υπάρχουν όπως προείπαμε αναρίθμητοι οδηγοί για να διαλέξει ο καθένας αυτόν που του ταιριάζει καλύτερα σύμφωνα με τις προτιμήσεις του κ τις ανάγκες του.:)
Το δίχως άλλο!

Κοιτάω το κομοδίνο μου αυτή τη στιγμή: υπάρχει μια στοίβα με οδηγούς του Λονδίνου σε ελληνικά και αγγλικά! :D
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Δεν διαφωνούμε στο εύχρηστος ούτε στο περιεκτικός

Ο συγκεκριμένος απλώς αναφέρει στο οπισθόφυλλο "να γνωρίσετε το αληθινό Λονδίνο χωρίς να χρειαστεί να ξοδέψετε παραπάν από όσα αντέχει η τσέπη σας. Αυτό άλλωστε είναι και το Smart Travelling" και εκεί απλά δεν τόχει.



Το δίχως άλλο!

Κοιτάω το κομοδίνο μου αυτή τη στιγμή: υπάρχει μια στοίβα με οδηγούς του Λονδίνου σε ελληνικά και αγγλικά! :D
Α, πάρα πολύ ωραία! Οπότε, όταν αποφασίσω να ξαναεπισκεφτώ το Λονδίνο (έχω πολλά χρόνια να πάω) ξέρω απο ποιόν να ζητήσω βοήθεια και πληροφορίες! :D
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ψαχνω για οδηγο βαρκελωνης προσφατα ενημερωμενο και για κοντινες εκδρομες.ποιον μου προτεινετε και απο που να τον αγορασω?ευχαριστω.
προτεινω τον time out!!τον εδινε και η εφημεριδα κεφαλαιο πριν λιγες εβδομαδες!!ειναι ευχρηστος και ελαφρυς (δεν θα ειναι βαρος να τον κουβαλας μαζι σου)!!

και ο national geographic ειναι καλος!εμεις περυσι που πηγαμε παντως, ειχαμε μαζι μας 4 οδηγους αλλα ξεχωρισαμε αυτους τους 2!!

κανε και μια καλη αναζητηση στο φορουμ και θα εισαι κομπλε!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Σήμερα με το Voyager Μαίου κυκλοφόρησε το 3ο smart Voyager με αφιέρωμα
ΤΟΣΚΑΝΗ .
Απο μια γρηγορη ματια που έριξα ειναι αρκετα ενδιαφέρον με αρκετες πρηλοφορίες για κάθε πόλη ξεχωριστα
όπως
Φλωρεντία ,Σιένα , Πίζα, chianti , San Gimingano ,lucca, Prato, Arezzo , Cortona ,κτλ.... με ωραιες προτασεις ειδικά στην διαμονή
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.244
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom