Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
δεν ειναι ταξιδιωτικος οδηγος, αλλα το βρηκα παρα πολυ χρησιμο....Βαζεις τη πολη που θες και σου δινει ενδεικτικες τιμες νερου, βενζινης,κοστος εισιτηριων, ενοικιασης και διαφορα αλλα.....Και πεφτει αρκετα μεσα....

Cost of Living
 

aggelos74

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
τελικά ποιος οδηγός σας βοήθησε εσας που πήγατε Ρώμη;
Δεν με νοιάζει σε ποια γλώσσα θα είναι
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
δεν ειναι ταξιδιωτικος οδηγος, αλλα το βρηκα παρα πολυ χρησιμο....Βαζεις τη πολη που θες και σου δινει ενδεικτικες τιμες νερου, βενζινης,κοστος εισιτηριων, ενοικιασης και διαφορα αλλα.....Και πεφτει αρκετα μεσα....

Cost of Living
Πολύ ωραίο και χρήσιμο!
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
δεν ειναι ταξιδιωτικος οδηγος, αλλα το βρηκα παρα πολυ χρησιμο....Βαζεις τη πολη που θες και σου δινει ενδεικτικες τιμες νερου, βενζινης,κοστος εισιτηριων, ενοικιασης και διαφορα αλλα.....Και πεφτει αρκετα μεσα....

Cost of Living
1) Χίλια συγγνώμη που πάτησα κατά λάθος το "πολλαπλή" στο ποστ σου, αντί το "παράθεση"
2) είναι πράγματι πολύ χρήσιμο και ευχαριστώ που μου το υπενθύμισες, γιατί είχα ξεχάσει πώς το λένε και το έψαχνα
 

ArtemisBl

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Για οδηγούς, υπάρχει στο κέντρο της Αθήνας στην Σολωνος, το Travel Bookstore.
Εχει όλες τις εταιρείες που προαναφέρθησαν καθώς και μεγάλη πολικιλία απο άλλες εταιρείες του εξωτερικου, και βέβαια πολλους χάρτες. Φέρνει και πλοηγούς Destinator με φορτωμένα προγραμματα για Ελλάδα και Ευρώπη.
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Παιδιά πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ αυτό.. ή στην αρχική σελίδα του site:clap::clap::clap::clap::clap:
Είναι μάλλον από το σοκ.. Γενικά χρησιμοποιώ κι εγώ τα TOP-10 και μου αρέσουν πολύ.. Ωστόσο σε κάποια μέρη (π.χ. Βενεζουέλα που πήγαμε πρόσφατα).. Δεν παίζει άλλη επιλογή παρά μόνο Lonely Planet!!
Στον Ελευθερουδάκη στην τιμή των 26 ευρώ..
Αλλάααααααα:shock::shock::shock::shock:
Στο amazon.co.uk 8.50 λίρες (ακριβώς το ίδιο.. το πιο καινούργιο) και γενικά οι τιμές του για όλους τους προορισμούς κυμαίνονται μεταξύ 7.50-10 λιρών. Και.. με αγορές από 25 λίρες (π.χ. 3 οδηγοί.. δωρεάν αποστολή στην Ελλάδα!!)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στο amazon.co.uk 8.50 λίρες (ακριβώς το ίδιο.. το πιο καινούργιο) και γενικά οι τιμές του για όλους τους προορισμούς κυμαίνονται μεταξύ 7.50-10 λιρών. Και.. με αγορές από 25 λίρες (π.χ. 3 οδηγοί.. δωρεάν αποστολή στην Ελλάδα!!)
ακόμα εκεί είσαι? πέρνα στο τσάμπα αποστολές και για 1 Ε.
Book search for venezuela - page 1 - at The Book Depository
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...

Attachments

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Λοιπόν κι αυτή η σελίδα έχει πολύ ενδιαφέρον:
Airport Parking, Airport Lounges, Airport Transfers and Travel Insurance | TripExtras
Δείτε τι και τι μπορείτε να βρείτε:

-Πληροφορίες για τα συστήματα πριζών (πάλι!)
-Διάρκεια πτήσεων
-Συνάλλαγμα
-Καιρός
-Διάρκεια ημέρας (καλόοο) ανά χώρα και μήνα
-Εθνικές εορτές χωρών
-Κωδικοί χωρών για τηλεφωνική κλήση
-Ώρα
-Πληροφορίες για πάρκινγκ, lounge, ξενοδοχεία αεροδρομίων

Magnifique!
 

linkoneus

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ανακάλυψα πρόσφατα έναν οδηγό το YouPlanet.com το οποίο είναι ταυτόχρονα και δίκτυο, σαν το facebook. Το καλό με αυτό είναι ότι αν θες να πας στο Παρίσι ας πούμε βλέπεις τα μέλη που μένουν Παρίσι, τους κάνεις friend request και τους ρωτάς ότι θες μετά! Έχω αρχίσει και το χρησιμοποιώ εδώ και καμιά εβδομάδα και μου έχει φανεί πολύ ενδιαφέρον.
Έχει επίσης ένα "Πρόγραμμα Πρεσβευτή" το ονομάζουν, όπου από ότι κατάλαβα μπορείς να ενημερώνεις επιχειρήσεις για τον οδηγό και αν τους πείθεις να γίνονται μέλη με συνδρομή, πληρώνεσαι. Λέει ότι για να γίνει μέλος ένα ξενοδοχείο/ταβέρνα/καφέ πρέπει να πληρώσει 130 ευρώ το χρόνο και εσύ παίρνεις τα 73 για τον καθένα.ΚΑλό μου ακούγεται, ξέρει κανείς παραπάνω πράγματα; Εδώ έχει πληροφορίες YouPlanet Ambassador Program - Earn Money Anywhere!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom