Ταϊλάνδη Ταυλάνδη

artemis_9

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταυλάνδη ή τυνήσια
Ταξίδι-Όνειρο
μαλδίβες
Προς Xeno σόρρι που σε έχω τρελάνει με τις ερωτήσεις μου! Λοιπόν, πήρα τηλ σήμερα σε κάποια πρακτορεία για κο σαμουί, και για το πιο φτηνό σε ξενοδοχείο 3 αστέρων μου είπαν 10 μέρες του τεστιν 8 διανυκτερεύσεις 1300ευρώ (μόνο με πρωινο, χωρίς ξεναγό). Θεωρώ οτι είναι πολλά για τόσες μέρες. Διάβαζα ότι κάποια bungalows έχουν από 4ευρώ την ημέρα!!(ισχύει??) Θα ήθελα να πάω περισσότερες μέρες ταυλάνδη, γιατί 8 είναι λίγες για τόσο όμορφα πράγματα που έχετε γράψει εδώ..Εγώ δεν θέλω να πληρώσω τις πολυτέλειες του ξενοδοχείου..προτιμώ να τα δώσω στο φαγητό και στις εκδρομούλες που οργανώνει το νησί! Τι να κάνω? Πραγματικά, έχω ψάξει και έχω διαβάσει πολλά για τον προορισμό, ξέρω ότι είναι φτηνά, ειδικά τον ιούλιο που θεωρείται low season αλλά κάποια πρακτορεία με έχουν μπερδέψει αρκετά...η οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν πραγματικά χρήσιμη. ευχαριστώ και πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)!!!!!!!!!!!!!!!!
 

mina77

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Προς Xeno σόρρι που σε έχω τρελάνει με τις ερωτήσεις μου! Λοιπόν, πήρα τηλ σήμερα σε κάποια πρακτορεία για κο σαμουί, και για το πιο φτηνό σε ξενοδοχείο 3 αστέρων μου είπαν 10 μέρες του τεστιν 8 διανυκτερεύσεις 1300ευρώ (μόνο με πρωινο, χωρίς ξεναγό). Θεωρώ οτι είναι πολλά για τόσες μέρες. Διάβαζα ότι κάποια bungalows έχουν από 4ευρώ την ημέρα!!(ισχύει??) Θα ήθελα να πάω περισσότερες μέρες ταυλάνδη, γιατί 8 είναι λίγες για τόσο όμορφα πράγματα που έχετε γράψει εδώ..Εγώ δεν θέλω να πληρώσω τις πολυτέλειες του ξενοδοχείου..προτιμώ να τα δώσω στο φαγητό και στις εκδρομούλες που οργανώνει το νησί! Τι να κάνω? Πραγματικά, έχω ψάξει και έχω διαβάσει πολλά για τον προορισμό, ξέρω ότι είναι φτηνά, ειδικά τον ιούλιο που θεωρείται low season αλλά κάποια πρακτορεία με έχουν μπερδέψει αρκετά...η οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν πραγματικά χρήσιμη. ευχαριστώ και πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)!!!!!!!!!!!!!!!!
πριν μισο χρονο που εψαχνα για ταυλανδη, εψαχνα μεσω των μηχανων αναζητησης (booking.com, hotelz.com, ktl) και για 15 μερες μου εδιναν πολυ φθηνοτερα καταλυματα. Γιατι δεν το ψαχνεις ετσι? Να κανεις μονη σου κρατηση μεσω ιντερνετ, εχει πολλα θεματα εδω για να βοηθηθεις.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Για ξενοδοχεια ριξε μια ματια Sawadee.com - Thailands leading tourism portal, Hotel reservation & travel guide. , sto Hotels | Thailand Hotels και Koh Samui Hotels: Read Koh Samui Hotel Reviews and Compare Prices - TripAdvisor και στο τουριστικο γραφειο που εχει ενας ελληνας στο Samui Thailand, Koh Samui, Phuket, Bangkok, Hotels, Accommodation, Tours, Information
Eπισης, για το koh Panghan μπορεις να δεις sto KOH PHANGAN.INFO: HOTELS, RESORTS GUIDE KOH PHANGAN ISLAND, THAILAND αλλα και στο Koh Phangan Traveller Info And Accomodation, οταν επικοινωνησα μαζι τους μεσω mail, με βοηθησε πολυ ο Ηanspeter με τις πληροφοριες του και με το γεγονος οτι ηταν διατεθειμενος να μου κανει κρατηση στο ξενοδοχειο που μου αρεσε χωρις να δωσω προκαταβολη, μια που ακομα δεν εχω βρει αεροπορικο σε "καλη τιμη" ωστε να ειμαι σιγουρη οτι θα παω.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
artemis_9 η Ταιλανδη ειναι ευκολη χωρα για να προγραμματισεις το ταξιδι μονη σου.Δεν χρειαζονται πρακτορεια και πολυ περισσοτερο ξεναγοι.
Στο Σαμουι εχει 4-5 πραγματα να δεις και στο ξενοδοχειο που θα μεινεις εχει προσπεκτους απο εκδρομες κλπ και θα τις κανονισεις οταν εισαι εκει.
Αμα οδηγατε μηχανακι ολα ειναι ευκολα και το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενας χαρτης.
Υπαρχουν ομως και συγκοινωνιες,να προσεχεις ομως τους ταριφες ειναι απατεωνες.
Χρησιμο ειναι και το σαιτ του ελληνα Χρηστου οπως σωστα αναφερει η Rebequita Thailand, Koh Samui, Phuket, Bangkok, Hotels, Accommodation, Tours, Information.
Κατεληξε στις ημερομηνιες που θες τον Ιουλιο και η επομενη κινηση ειναι να κλεισεις εισητηρια.
Πρωτα απ`ολα θα ψαξεις εισητηρια με την
www.thaiairways.gr τηλ.2109692020
Αν βρεις φτηνα μ`αυτους σε συμφερει γιατι σε πανε κατευθειαν Μπανγκοκ
και συνηθως θαχεις πολυ μικρη αναμονη μετα για Σαμουι.

Αφου κλεισεις τα εισητηρια μετα θα βρεις ξενοδοχειο υπαρχουν παρα πολλα και δεν παιζει αγχος σ`αυτο το θεμα--εγω δεν κλεινω ποτε απο Ελλαδα--εσυ ομως κλεισε.

Συνηθως ολοι μενουν στις 2 μεγαλες παραλιες στο Σαμουι την Τσαβενγκ η την Λαμαι.
Στα ξενοδοχεια με 4 ευρω ειναι καλυβες για backpackers...μια καλη τιμη ειναι στα 15-20 ευρω τη μερα.σε αξιοπρεπεστατο ρισορτ.

Αν θες περισσοτερο ησυχια πρεπει να πας Κο Παγκαν που ειναι σαν το Σαμουι αλλα μερικα χρονια πιο πισω.

Καλοκαιρι δεν εχω παει ποτε βεβαια αλλα ελπιζω ναχει καλο καιρο.
Αυτα προς το παρων...... και φτιαξε το ταξιδι μονη σου θα το ευχαριστηθεις περισσοτερο.:cool:
 

stamos-mech

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κο Σαμουι
Πολυ χρησιμες πληροφοριες

Αφου διαβασα με προσοχη ολες τις πληροφοριες που εχετε παραθεσει για Σαμουι και Κο πανγκαν εκλεισα τα εισιτηρια μου μεσω ενος φιλου 2-15 Iουλιου για Σαμουι και Μπανγκοκ. Σίγουρα και τα σαιτ που παραθεσατε ειναι πολυ χρησιμα αλλα οπου και αν στελνω μηνυμα για ocean vieς bungalow δεν βρισκω τιποτα!!
Εχετε να μου προτεινετε εσεις καποιο ξενοδοχειο στο Κο σαμουι??Αξιζει να μεινω και ενα βραδυ στο Κο Πανγκαν? Σε ποια περιοχη ειναι καλυτερα στη Μπανγκοκ κατα την αποψη σας, silom 'η sukhumvit?
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
για την bangkok θα προτεινω και την περιοχη της kao san ..ειναι μια περιοχη περιπου μια ωρα απο το ΒΚΚ < αεροδρομιο > και υπαρχει λεωφορειακη συνδεση συχνη και οικονομικη..ζωη εντονη ολο το 24ωρο.:roll::roll::roll:
 

stamos-mech

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κο Σαμουι
Παντως θα πρεπει να αποφυγουμε τις αναταραξεις στη Μπανγκοκ . Τι προτεινετε λοιπον silom ή sukhumvit?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom