Τα χειρότερα και τα καλύτερα Hotel που έχουμε μείνει

vickokka

Member
Μηνύματα
1.241
Likes
1.943
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
το καλυτερο ξενοδοχειο που εχω μεινει ειναι ανεπιφυλακτα το Dessert Marriot στο Palm Springs στην California.απιστευτο!!!!
απο χειροτερα θυμαμαι ενα στην Βαρκελωνη στα Ραμπλας...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
το καλυτερο που εχω μεινει τα καλοκαιρια του 2001 και 2002 ειναι στη κω το
Neptune

το χειροτερο καπου στα τελη της δεκαετιας του 90 οταν βρεθηκα θεσαλονικη τις ημερες της διεθνους εκθεσεως και δεν εβρισκα τιποτα...
το εν λογω χρεπι ειχε κοινες τουαλετες σε καθε οροφο.δε θελω να το θυμαμαι....
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
μεταγραφη για τους κανονες λειτουργειας

το γραφω εδω γιατι οι κανονες λειτουργειας ειναι κλειδωμενο.
Σε ολα τα ταξιδιωτικα φορα το κομματι για την αξιολογηση των ξενοδοχειων ειναι το σημαντικοτερο ,οχι για να κανεις ζημια σε καποιο ξενοδοχειο αλλα για να δωσεις πληροφοριες στους συμφουριτες σου και να μην την πατησουν και αυτοι.Μαλιστα το μεγαλυτερο σαιτ εκανε καριερα ακριβως επειδη ειχε αυτες της αξιολογησεις δινοντας μαλιστα την δυνατοτητα στις επιχειρησεις να απαντουν στα σχολια των πελατων τους.Προσωπικα εχω πανω απο 10 χρονια να κλεισω ξενοδοχειο χωρις να ελεγξω της αποψεις των ανθρωπων που εμειναν εκει.Απο την αλλη ολοι στην ελλαδα ζουμε και ξερουμε οτι καποιος μπορει να μπλεξει πολυ ασχημα αν ο "αντιδικος" εχει τα καταλληλα μεσα.Μηπως να αλλαξει χωρα ο server για να μην μπορουν να σου κανουνε τιποτα?σημερα αυτο ειναι ευκολο και χωρις κοστος:)
Και παλι συγχαρητηρια στα παιδια που εστησαν και τρεχουν το σαιτ
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δεδομενου οτι οι ιδιοκτητες του site ειναι επωνυμοι, ελληνες και διαμενουν στην Ελλαδα προκειμενου να γλιτωσουν τον οποιονδηποτε μπελα απο καποιον αντιδικο δεν αρκει δυστυχως να μετακομισουν μονο τον server, καλυτερο θα ηταν να μετακομισουν οι ιδιοι στο εξωτερικο.
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Το χειροτερο ever στο Τρινιδαδ στην Κουβα... πολυ τριχα τα σεντονια ρε παιδι μου!!!! Ηταν η μοναδικη φορα που δεν ειχα κουβαλησει μαζι μου! Το μετανοιωσα πικρα!!!
Αλλα κατα τα αλλα εχω περασει απο καλα ξενοδοχεια, αυτα που μου εμεινε χαραγμενο ηταν στο Παρισι γιατι το κρεββατι ειχει φοβερο στρωμα!!! Για φοβερο υπνο! Αφου τα πουλανε κιολας να φανταστεις! Κι ενα πρωινο!! Και του πουλιου το γαλα!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μαλλον το Grand Hotel Europe στην Αγια Πετρουπολη και απο resort το Botanico στην Τενεριφη.Τωρα απο Ελλαδα το Μαυρομιχαλαι στο Λιμενι της Μανης-τα καλυτερα σεντονια και πετσετες απο οπουδηποτε αλλου μεχρι σημερα- και το Κυριμαι στον Γερολιμενα.Αυτα ηταν τα καλυτερα...μαλλον:roll:
Χαιρομαι που αγαπας Mανη.Power!:):clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
το καλυτερο που εχω μεινει τα καλοκαιρια του 2001 και 2002 ειναι στη κω το
Neptune

το χειροτερο καπου στα τελη της δεκαετιας του 90 οταν βρεθηκα θεσαλονικη τις ημερες της διεθνους εκθεσεως και δεν εβρισκα τιποτα...
το εν λογω χρεπι ειχε κοινες τουαλετες σε καθε οροφο.δε θελω να το θυμαμαι....
Ωχ αμαν αμαν !:shock:Μου φαινεται οτι και γω σε ενα τετοιο πρεπει να ειχα μεινει ....λες να προκειται για το ιδιο?Ηταν πανω στην Μοναστηριου-Εγνατιας?
 

ggsf

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΑΚΟΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
To καλυτερο ηταν στην Ναπολη.Τα χειροτερα στην Θεσσαλονικη! Κριμα δεν ειναι να βρισκουμε στο εξωτερικο καλυτερα και εμεις που ζουμε απο τον τουρισμο να εχουμε απαραδεκτα καταλυματα?
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ωχ αμαν αμαν !:shock:Μου φαινεται οτι και γω σε ενα τετοιο πρεπει να ειχα μεινει ....λες να προκειται για το ιδιο?Ηταν πανω στην Μοναστηριου-Εγνατιας?
καπου εκει...:D νομιζω οτι ειχε ονομα βορειοελλαδιτικης πολης αλλα δε τη θυμαμαι....
 

kaonashi

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία σου έρχομαι! :D
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου...
χειρότερο ήταν ένα ξενοδοχείο στην Θεσσαλονίκη, στην Αντιγονιδών κοντά...
παλιό, ΒΡΩΜΙΚΟ μέχρι αηδίας...
επίσης χάλια ήταν ένα ξενοδοχείο στην Σκόπελο
θυμάμαι έβγαλα τα παπούτσια μου, κ πάτησα κουκούτσια από καρπούζι (προφανώς το σκούπισμα δεν ήταν απαραίτητο...)...
πολύ χάλια ήταν επίσης κ στον Πλαταμώνα

πολύ καλό (και για την τιμή του) ήταν το First Hotel στην Osaka και το Pick Hotel στην Κωνσταντινούπολη...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τα χειρότερα δύο ξενοδοχεία που έχω μείνει είναι τα εξής:

Πριν είκοσι περίπου χρόνια σε ένα ξενοδοχείο στο Αργος. Είχαμε πάει παρέα να επισκεφθούμε ένα φίλο, ο οποίος έπαιζε σεζόν μουσική σε ένα σκυλάδικό της περιοχής. Όλοι οι μουσικοί λοιπόν έμεναν στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο, το οποίο λειτουργούσε κυρίως με ημιπαραμονές. Τα ηχητικά εφέ μας έμειναν αλησμόνητα.

Το δεύτερο χειρότερο ήταν στη Φλωρεντία. Παλιό κτίριο χωρίς ασανσέρ (το ξέραμε από την αρχή), αλλά είχε τα εξής δύο σημαντικά προβλήματα. Είχε μέσα στο δωμάτιο το νιπτήρα και τη ντουζιέρα, αλλά η τουαλέτα ήταν ακριβώς δίπλα σε άλλο δωμάτιο μόνη της. Δεν ήταν κοινή με άλλους, απλά δεν ήταν στον ίδιο χώρο με το κυρίως δωμάτιο. Και το χειρότερο, το κτίριο κάθε τρεις και λίγο κούναγε σα να γινόταν σεισμός.

Τα καλύτερα ξενοδοχεία που έχω μείνει είναι κάποια πεντάστερα σε ευρωπαϊκές πόλεις, αλλά και η πρώτη φορά που έμεινα σε ανεξάρτητο, πολύ περιποιημένο δίχωρο διαμερισματάκι με δική του αυλίτσα και καταπληκτική θέα στη θάλασσα στην Ανδρο, πριν πολλά πολλά χρόνια. Είχε τότε διπλάσια τιμή από τα κανονικά «ρεντρούμια».
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom