Τα χειρότερα και τα καλύτερα Hotel που έχουμε μείνει

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Τα χειρότερα δύο ξενοδοχεία που έχω μείνει είναι τα εξής:

Πριν είκοσι περίπου χρόνια σε ένα ξενοδοχείο στο Αργος. Είχαμε πάει παρέα να επισκεφθούμε ένα φίλο, ο οποίος έπαιζε σεζόν μουσική σε ένα σκυλάδικό της περιοχής. Όλοι οι μουσικοί λοιπόν έμεναν στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο, το οποίο λειτουργούσε κυρίως με ημιπαραμονές. Τα ηχητικά εφέ μας έμειναν αλησμόνητα.

αρε τι μου θυμιζεις:haha::haha:
το τελεσσιλα???????????
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.699
Likes
6.681
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
τα χειροτερα ξενοδοχεία που εχω μεινει ειναι όλα στην Ινδια .
δυο φορές στη Βομβαη και άλλο ένα στο Μπαγκαλορ ...
στην Βομβαη που ζητησα καινουργια σεντονια αυτά που μου εφεραν ηταν στη ίδια κατασταση με τα στρωμένα !!!
και ήταν ¨κανονικά" ξενοδοχεία , οχι δωματια ή hostels ...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Kiki αυτό που γράφεις για την Ινδία μου είναι λίγο δύσκολο να το πιστέψω... Οι Ινδοί φημίζονται για την μανία τους με την καθαριότητα!!!! Μάλλον θα πρέπει να τους βρείς και να ζητήσεις από έναν έναν συγγνώμη. (εχω βάσιμες υποψίες ότι αυτοί έβγαλαν την χλωρίνη στο εμπόριο) :bleh::bleh::bleh:
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
80
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Το χειροτερο μου ξενοδοχειο ηταν ενα στη Φες στο Μαροκο.Το παχος της σκονης ηταν οσο σχεδον η κουβερτα!Να μη μιλησω για την κουβερτα βεβαια!!

Το καλυτερο (συγκριτικα βεβαια γιατι εχω παει και σε all inclusive px που ηταν τελεια) ηταν ενα hostel στη Στοκχολμη..Η παροχες που ειχε απιστευτες!Απο τζαμπα ποδηλατο ολη μερα μεχρι σαουνα!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.375
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το χειροτερο μου ξενοδοχειο ηταν ενα στη Φες στο Μαροκο.Το παχος της σκονης ηταν οσο σχεδον η κουβερτα!Να μη μιλησω για την κουβερτα βεβαια!!
Δεν έχεις δει τις κουβέρτες του ΕΣ μάλλον... Στο Χαϊδάρι εν έτει 2003 είχαμε κάτι ωραίες που έγραφαν πάνω "1962", "1963" και τέτοια :)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.048
Likes
1.830
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Στο εξωτερικό :

σε ξενοδοχείο στο Πακιστάν. Μας το κάλυπτε η αεροπορική εταιρία (1 νύχτα) και για κακή μας τύχη τα καλά ήταν γεμάτα λόγω συνεδρίου.
Σπασμένα και βρώμικα είδη υγιεινής, απερίγραπτη μυρωδιά στα δωμάτια...
Κοιμηθήκαμε με τα ρούχα μας, κάναμε μπάνιο και σκουπιστήκαμε με τα ρούχα μας ... Ευτυχώς είχαμε μια αλλαξιά μαζί μας :haha: (όπως έλεγε και η γιαγιά μου)

Στην Ελλάδα:

Kαλύτερα :
- στη Σκόπελο στο Adrina Beach (φοβερή τοποθεσία-θέα-ιδιωτική παραλία-καλό πρωινό-δωμάτια)
- στην Ορεινή Ναυπακτία (φέτος) στο Κανναβέικο (ΚΑΘΑΡΟ, προσεγμένο, το δωμάτιο μας έμοιαζε με το εξοχικό περιποιημένο σπίτι σου)

Χειρότερα :
- στη Κέα (Τζια) Αγ.Πνεύματος σε ένα αχούρι που αναγκαστήκαμε να καταλήξουμε, γιατί και αυτό που είχαμε κάνει κράτηση ήταν το ίδιο χάλια... και επιπλέον τα λοιπά καλά ήταν φουλ :mad:
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
80
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Δεν έχεις δει τις κουβέρτες του ΕΣ μάλλον... Στο Χαϊδάρι εν έτει 2003 είχαμε κάτι ωραίες που έγραφαν πάνω "1962", "1963" και τέτοια :)
Τουλαχιστον εκει δε σε αναγκαζαν να τις πληρωσεις κιολας!
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Το χειρότερο ήταν σε ένα hostel στο Δουβλίνο, είχαμε πάει 3 κοπέλες χωρίς να κλείσουμε και είχε αγώνα Cardiff- Δουβλίνο ή Cork αν θυμάμαι καλά!!!! Όλα ήταν γεμάτα και το μόνο που βρήκαμε ήταν ένα δωμάτιο με διπλό κρεββάτι (κοιμηθήκαμε και οι 3),απλώσαμε ότι είχαμε και δεν είχαμε, τουαλέτα χωρίς πόρτα και φως, σπασμένο παράθυρο και χωρίς θέρμανση!!!!Τουαλέτα πηγαίναμε στα μαγαζιά!!Ο ξενοδόχος ήταν σαν να έκανε εμπόριο λευκής σαρκός!!Ήμασταν απελπισμένες αλλά ακόμη τα θυμόμαστε και γελάμε,άλλωστε αυτά μένουν!!!!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πάντα στα ταξίδια μου έχω μαζί μου σεντόνια και μαξιλαροθήκες, αν δεν έχω καθαρό ύπνο χαλιέμαι!
Το χειρότερο που έχω μείνει ήταν στο Λονδίνο, αλλά έδειχναν οι φωτογραφίες και άλλο ήταν στην πραγματικότητα. Εντάξει το συγκεκριμένο δεν είχε κάτι το τραγικό, άπλα ήταν παλιό και ότι αυτό συνεπάγεται.
Το καλύτερο ήταν στη Βενετία, αλλά αυτό που λένε ότι δίνεις παίρνεις ισχύει!
Και εδώ στην Ελλάδα το καλύτερο που έχω μείνει ήταν στη Καστοριά!
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
το καλυτερο le meridien στο μπαλι,το χειροτερο hotel, ενα ξενοδοχ στο κεντρο του αγιου νικολαου στην κρητη..χαλια ομως ε!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τελικα βρε παιδια μπορουμε να αναφερουμε ονομαστικα τα χειροτερα ξενοδοχεια η οχι?Γιατι ειχε γινει μεγαλη κουβεντα με τον Def πανω σε αυτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.340
Μηνύματα
888.916
Μέλη
39.005
Νεότερο μέλος
scooby_doo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom