Το ρεζίλι της Ευρώπης.

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.493
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καραγκίοζης !!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.806
Likes
18.753
Καραγκιόζης, τσκ τσκ..λούστον με αυτά (μετά το 1.25)

 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πέστου ένα χιλιαρικάκι, φιλική τιμή, μαζί με ΦΠΑ, και του πληρώνεις και τα εισιτήρια. Κι αν τσιμπήσει το βατραχάκι, πάρε με τηλ. να σου δώσω οδηγίες για τη συνέχεια...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.493
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πέστου ένα χιλιαρικάκι, φιλική τιμή, μαζί με ΦΠΑ, και του πληρώνεις και τα εισιτήρια. Κι αν τσιμπήσει το βατραχάκι, πάρε με τηλ. να σου δώσω οδηγίες για τη συνέχεια...
Επιτέλους ένας άνθρωπος που μίλησε σοβαρά :D :clap:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.338
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
ρεζίλι της Ευρώπης εμείς, στη Καλιφόρνια τι;;;
Στείλε τον Fenia να το βγάλει από το Los Angeles, όπου κάθε φορά που πηγαίναμε ερχόταν ένας ντόπιος και έβγαζε σε όσους ήθελαν αμερικάνικα διπλώματα οδήγησης με (σημερινή τιμή) γύρω στα 80 δολάρια. Μ αυτά νοικιάζαμε αυτοκίνητα εκεί χωρίς πρόβλημα
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.493
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αυτό θα του απαντήσου του ηλιθίου, thanks mister Antonis !
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Θυμήθηκα ένα τύπο που πούλαγε την Ελλάδα στο ebay.

For sale: Greece (the country).


"I am selling the country of Greece.

Greece has the tenth longest coastline in the world at 14,880 km.

It is the birthplace of democracy, Western philosophy, the Olympic Games, Western literature and historiography, political science, major scientific and mathematical principles, and Western drama, including both tragedy and comedy!!!

Eighty percent of Greece consists of mountains or hills, making the country one of the most mountainous in Europe.

The climate of Greece can be categorised into three types (the Mediterranean, the Alpine and the Temperate) that influence well-defined regions of its territory.

An important percentage of Greece's income comes from tourism. In 2004 Greece welcomed 16.5 million tourists.

Greece's total population in 2001 was 10,964,020

Broadband internet availability is widespread in Greece; approximately 15.6% of the general population have broadband connections to the internet.


GOOD LUCK BIDDING!

(Sorry I cannot offer exchanges or refunds!!!)

(Also no shipping available)

(International orders welcomed!!!!! (BESIDES CHINA - NO OFFENSE) )"
Είχε φτιάξει και ωραία σελίδα, με θάλασσες, ομπρελίτσες, αστερίες, σαν το footer του travelstories ένα πράμα, δε βρίσκω κάνα screenshot, το κείμενο πάντως ήταν το παραπάνω.
Δε ξέρω αν έχω περίεργη αίσθηση του χιούμορ, εμένα μου είχε φανεί αστείο πάντως.

 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Εντάξει δεν πρέπει να εντυπωσιαζόμαστε γι' αυτο το μήνυμα. Μπορεί να μην είναι τόσο απλό όσο νομίζει ο Γάλλος, ο οποίος ποιος ξέρει τι ακούει κάθε μέρα στην τηλεόραση για την Ελλάδα (και μην ξεχνάμε ότι στην tv όλα μεγαλοποιούνται), αλλά όλοι ξέρουμε τι γίνεται με τα διπλώματα στην Ελλάδα. Τι να λέμε τώρα... κι εγώ κανονικά δεν θα έπαιρνα το δίπλωμα με την πρωτη αν δεν μεσολαβούσαν οι μεγάλες δυνάμεις, και πόσοι άλλοι γνωστοί έχουν κάνει το ίδιο με εμένα. Ντρέπομαι που το λέω άλλα έτσι είναι, και τώρα πια 12 χρόνια μετά πιστεύω ότι έχω συναίσθηση του πόσο κακό είναι αυτό και πως στην Ελλάδα πρέπει να προσέχεις ακόμα και να μην γίνει "αυτόματα" το λάδωμα από κάποιον συγγενή ή γνωστό που θέλει να βοηθήσει. Αλλά στην τελική δεν θα σκάσω κι όλας αφού όλη η κοινωνία της χώρας μου είναι έτσι.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Διαβάζοντας το κείμενο του Γάλλου θέλω να πιστεύω ότι ο χαρακτηρισμός "ρεζίλι της Ευρώπης" αναφέρεται σε αυτόν.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.493
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Για την άποψη των ευρωπαίων λέω. Τί πιστεύουν για μας....
Πιο πολλή σημασία έχει τι πιστεύουμε εμείς για μας...
Και αν μπορούμε να διορθώσουμε κάποια απ τα πολλά (θεό)στραβά μας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.243
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom