Το ρεζίλι της Ευρώπης.

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Χτες το βράδυ έλαβα ένα e-mail στο Couch Surfing από έναν Γάλλο. Σας το παραθέτω παρακάτω. Με εξόργησε απίστευτα και δε ξέρω τί να του απαντήσω. Το θέμα είναι ότι έχουμε γίνει ρεζίλι παγκοσμίως. Τα συμπεράσματα δικά σας.

:mad: :mad: :mad:

Hello,

I'm Philippe, living in France, and i search... one driving license :)

I will explain me, i have one french license for cars & motorcycle, but, in France the regulation give 12 points, and each time you the policeman catch you he deduct between 1 and 6 point, so if you have 0 point = No driving license...

And now for me it's a bit hot, because those 2 last month i lost 6 point ... for stupid thinks, i go by motorcycle everyday in the work, and if have traffic jam i drive in the middle, and if you are on the with line = 3 point less....

So if that continue in a short time i will drive without license... that's not good...or... find a license from a other country....

Why i think about Greece... i don't know... some month before i see in the tv as everything is for sale.... so maybe i can buy a license :)

Could you help me for that ? Of cours i will pay for the license & a commission for you , i can coming in Greece one week end for that....

Thank's for your attention.

Best regards.
Philippe



:mad: :mad: :mad: :mad:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Πέστου ναι του μαλ..α να ρθει μέχρι τη Θεσσαλονίκη και να πάρει τα τρ.. του.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προκειται για απατη, μην απαντησεις και σε καμια περιπτωση μη του δωσεις στοιχεια σου...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.345
Το συμπέρασμα είναι ότι ένας καραγκιοζάκος γράφει μια λακαμία (αν είναι χιούμορ είναι πάτος) κι εσύ εξοργίστηκες (έλα, πλάκα κάνεις, δε μπορεί...).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Tripakia, δεν ειμαι χαζή . Μπορώ να του κάνω και αναφορά.
GTS , δεν είναι καθόλου πλάκα, αυτό είναι το ζήτημα, το εννοεί . Δε γνωριζόμαστε, με βρήκε στο σάιτ του Couch Surfing και σίγουρα έχει στείλει το μήνυμα και σε άλλους.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
μην δίνεις σημασία. αν αρχίσω να γράφω τα χάλια τους, από προσωπικές επαφές με τους δυτικούς πολιτισμένους... δεν θάχω τελειωμό
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Tripakia, δεν ειμαι χαζή . Μπορώ να του κάνω και αναφορά.
Δεν ειπα πως εισαι χαζη... απλα επειδη καθημερινα δεχομαι mails με αναλογο περιεχομενο που ειναι απατες, υπεθεσα πως και με αυτο κατι τετοιο θα συμβαινει.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Φταίει που η πολυλατρεμένη πρώην πεθερούλα μου είχε λαδώσει για να βγάλει δίπλωμα. Με πήραν χαμπάρι.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.345
Tripakia, δεν ειμαι χαζή . Μπορώ να του κάνω και αναφορά.
GTS , δεν είναι καθόλου πλάκα, αυτό είναι το ζήτημα, το εννοεί . Δε γνωριζόμαστε, με βρήκε στο σάιτ του Couch Surfing και σίγουρα έχει στείλει το μήνυμα και σε άλλους.
Το πρόβλημα δεν είναι τι έγραψε ένας χαζός, αλλά ότι εσύ νιώθεις "ρεζιλεμένη", άγνωστο γιατί. Αυτό να κοιτάξεις.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το πρόβλημα δεν είναι τι έγραψε ένας χαζός, αλλά ότι εσύ νιώθεις "ρεζιλεμένη", άγνωστο γιατί. Αυτό να κοιτάξεις.
Και που ανέφερα ότι νιώθω εγώ ρεζιλεμένη;
Για την άποψη των ευρωπαίων λέω. Τί πιστεύουν για μας....
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
453
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
τετοια χαζα υπάρχουν απειρα στο διαδυκτιο.Εχω δει και γω αντιστοιχα θεματα που βρισκουν οικονομικα,πολιτικά ή εθνολογικα ζητήματα και προσπαθουν να σε μειωσουν σε δικους τους λόγους. Γενικά μην τους δινεις σημασια γιατι αυτο ψάχνουν, να τους δωσει καποιος σημασια και να προβαλουν την βλακεια τους
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom