Ισπανία Φαγητό ποτό στη Βαρκελώνη (Los Restaurantes de Barcelona!!!)

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
H getxo γυρισε! Λοιπον ναι οντως τα ταπας εχουν απο 1,20-2 ευρω και αυτο αναλογως που θα το φας! Μη ξεχναμε οτι η Βαρκελωνη ειναι απο πιο τουριστικα μερη στην Ισπανια αρα και οι τιμες θα ειναι υψηλες σε σχεση με την υπολοιπη Ισπανια.
ΚΙΚΙ ολα ακριβαινουν και παντου!! Αλλα απο την αλλη το ταπας το τρως για να συνοδευσεις το ποτο σου,αρα θα φας ενα-δυο!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Μη μου ντρεπεσαι και γω εννοω ενα δυο σε καθε μπαρ!!! Εσυ τα τσακισες σε ενα!!! :haha:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Τι ωραια θα ηταν (για το σωμα μου ) αν μπορουσα να σταματησω στα 1-2 :haha::haha:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Λοιπόοοοον,

μιας και είμαι και πολύ gourmet τύπος :)haha::haha::haha::haha::haha:) θα παραθέσω δυο εξαιρετικά εστιατόρια της Βαρκελώνης στα οποία έφαγα εντελώς από σπόντα!

Evo Restaurant
Το πρώτο των πρώτων. Βρίσκεται ατο ξενοδοχείο Hesperia Tower, περιοχή Hospitalet στον εικοστό-κάτι όροφο και από κει έχετε σουπερ ουάου πανοραμική θέα της Βαρκελώνης. Είναι βραβευμένο με ένα αστεράκι Michelin, έχει dress code :shock: και κουζίνα καταλανική αλλά και μεσογειακή. Είναι από αυτά τα εστιατόρια που έχεις συνεχώς μια τσούρμα σερβιτόρους πάνω από το κεφάλι σου να στέκονται κλαρίνο -ο "αρχηγός" τους λεγοταν Marianno και ήταν συμπαθέστατος... . Μας φερναν συνεχώς φαγητό, και όλα ήταν πεντανόστιμα: τα ορεκτικά, η σούπα, το κρέας, όλα όλα -εκτός από τα τυριά στο τέλος. Εδώ βέβαια να πω ότι οι μερίδες ήταν tiny -τρια κομματάκια κρέας σε ένα τεράστιο πιάτο. Γενικώς πολύ κυριλέ εμπειρία για τα γούστα μου. Όσο για την τιμή, υποψιάζομαι ότι αγγίζει τριψήφιο νούμερο... (www.restaurantevo.com)

Restaurant Escriba
ΕΔΩ θα ξαναπήγαινα! Βρίσκεται στη Barcelonetta, μόνο του στην παραλία μπροστά στο κύμα και απέξω μοιάζει με παράπηγμα! Μέσα βέβαια είναι μια χαρά, και προσεγμένο χωρίς να είναι δήθεν κυριλέ με dress code και ιστορίες. Έχει ανοιχτή κουζίνα, κάτι που μου αρέσει πολύ στα εστιατόρια -βλέπαμε να φτιάχνουν την εξαιρετική παέγια μας πριν την καταβροχθίσουμε!!!! Εδώ επίσης είχε έναν πάρα πολύ ασχημο και αχώνευτο σερβιτόρο, μισό Ισπανό μισό Λατινοαμερικάνο, ονόματι Walter :oops: Τέλος πάντων, το μαύρο ρύζι που μουφερε ήταν Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟ, και πιάσαμε και τη σχετική κουβέντα για το δικό μας σουπιόρυζο και ποιος το σκέφτηκε πρώτος...:oops:
Τέλος πάντων! ούτε εδώ μπορώ να σας πω κόστος γιατί ούτε κι εδώ πλήρωσα, αλλά το συστήνω ανεπιφύλακτα! Btw, είναι της αλυσίδας ζαχαροπλαστείων escriba! www.escriba.es
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
ωραια ολα αυτα, αλλα τι εβαλες δε θα μας πεις? :D
:haha::haha::haha:

δεν είχα επίσημη φορεσιά, η μόνη κίνηση που έκανα ήταν να αποχωριστώ τα αθλητικά μου για τις μπότες μου! Αλλά ούτως ή άλλως ήμανε επίσημος προσκεκλημένος οπότε συγχωρέθηκα! :bleh:
 

vasilis mou

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
πραγα για χριστουγεννα !
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
λυπαμαι που διαβαζω ολα τα καλουδια για τη βαρκελωνη .. γιατη εγω μολις ακυρωσα το ταξιδι μου για εκει ...μιας και εχω προβλιματιστει για αυτη τη γρυπη των χοιρων και των ζωντοχοιρων.......ειχα αποφασισει βλεπεις να παμε με τα παιδια και φοβαμαι να τα βαλω σε διαφορες περιπετειες...??και σαν να μη φθανει αυτο χανω και τα αεροπορικα που ειναι αγορασμενα και εξοφλημενα και τα χρηματα δεν επιστρεφονται...ειμαι λοιπον και εγω μαλλον θυμα της γρυπης!!!!!!!!!!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
λυπαμαι που διαβαζω ολα τα καλουδια για τη βαρκελωνη .. γιατη εγω μολις ακυρωσα το ταξιδι μου για εκει ...μιας και εχω προβλιματιστει για αυτη τη γρυπη των χοιρων και των ζωντοχοιρων.......ειχα αποφασισει βλεπεις να παμε με τα παιδια και φοβαμαι να τα βαλω σε διαφορες περιπετειες...??και σαν να μη φθανει αυτο χανω και τα αεροπορικα που ειναι αγορασμενα και εξοφλημενα και τα χρηματα δεν επιστρεφονται...ειμαι λοιπον και εγω μαλλον θυμα της γρυπης!!!!!!!!!!
πλακα μας κανεις κι εσυ τωρα.. :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

μπες γρηγορα στο θρεντ της γριπης να σε συνετισουν ο τραβελερ και η γκετσο!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
H getxo γυρισε! Λοιπον ναι οντως τα ταπας εχουν απο 1,20-2 ευρω και αυτο αναλογως που θα το φας! Μη ξεχναμε οτι η Βαρκελωνη ειναι απο πιο τουριστικα μερη στην Ισπανια αρα και οι τιμες θα ειναι υψηλες σε σχεση με την υπολοιπη Ισπανια.
ΚΙΚΙ ολα ακριβαινουν και παντου!! Αλλα απο την αλλη το ταπας το τρως για να συνοδευσεις το ποτο σου,αρα θα φας ενα-δυο!
Α...ναι; :roll::roll::roll:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
λυπαμαι που διαβαζω ολα τα καλουδια για τη βαρκελωνη .. γιατη εγω μολις ακυρωσα το ταξιδι μου για εκει ...μιας και εχω προβλιματιστει για αυτη τη γρυπη των χοιρων και των ζωντοχοιρων.......ειχα αποφασισει βλεπεις να παμε με τα παιδια και φοβαμαι να τα βαλω σε διαφορες περιπετειες...??και σαν να μη φθανει αυτο χανω και τα αεροπορικα που ειναι αγορασμενα και εξοφλημενα και τα χρηματα δεν επιστρεφονται...ειμαι λοιπον και εγω μαλλον θυμα της γρυπης!!!!!!!!!!
Ε...καλά, είσαι για πολλά μαστίγια!

Ακυρώνονται αυτά τα ταξίδια; Και ποιος σου εξασφαλίζει ότι δε μπορείς να τον κολλήσεις και εδώ αυτό τον ιό; Εγώ λέω να ταξιδέψεις, κι αν είναι της μοίρας σας να γλιτώσετε, θα έρθει από το σπίτι σας τις μέρες που θα λείπετε και θα γλιτώσετε! :clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.007
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom