Ισπανία Φαγητό ποτό στη Βαρκελώνη (Los Restaurantes de Barcelona!!!)

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Aντε ,τωρα εγω να φαω τα καλαμακια που εχω παραγγειλει στη δουλεια:haha::haha:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
πειναωωωωωωωωωω!!!λυπησου μας getxo..
φαινονται πεντανοστιμα!!απο τιμες τι παιζει?
το μαγαζι παντως, ειναι πολυ κοντα στο χοτελ που εκλεισα!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
πειναωωωωωωωωωω!!!λυπησου μας getxo..
φαινονται πεντανοστιμα!!απο τιμες τι παιζει?
το μαγαζι παντως, ειναι πολυ κοντα στο χοτελ που εκλεισα!

2,5 ευρω το ενα,ξερω ειναι λιγο ακριβα για ταπας αλλα αξιζει! Τωρα το ξαναλεω κυριως παιζει με τα θαλασσινα!
 

lila

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια
Εμενα προσωπικα παιδια μονο η τορτιγια μ αρεσε οταν πηγα Βαρκελωνη, κλασσικα με αυγα, πατατες, κρεμμυδια. Παεγια δε θα ξαναετρωγα, εκτος του οτι μου φανηκε τεραστια - τη μοιραστηκαμε με μια φιλη - μας εκατσε και βαρια, παρολο που εχει ως βαση το ρυζι! (στο συγκεκριμενο εστιατοριο, ηταν πανακριβη!)
Δε θα θελα να μιλησω παραπανω για το φαγητο της Βαρκελωνης, ισως να ειναι θεμα γουστου η απλα ετυχε και διαλεξαμε λαθος εστιατορια!
Τις περισσοτερες μερες της βδομαδας, τη βγαλαμε με οικονομικα burger king!!
Σε διαφορα στενα υπηρχαν και "βρωμικα" με κεμπαπ, αλλα ειπαμε να μη δοκιμασουμε!!
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Εμενα προσωπικα παιδια μονο η τορτιγια μ αρεσε οταν πηγα Βαρκελωνη, κλασσικα με αυγα, πατατες, κρεμμυδια. Παεγια δε θα ξαναετρωγα, εκτος του οτι μου φανηκε τεραστια - τη μοιραστηκαμε με μια φιλη - μας εκατσε και βαρια, παρολο που εχει ως βαση το ρυζι! (στο συγκεκριμενο εστιατοριο, ηταν πανακριβη!)
Δε θα θελα να μιλησω παραπανω για το φαγητο της Βαρκελωνης, ισως να ειναι θεμα γουστου η απλα ετυχε και διαλεξαμε λαθος εστιατορια!
Τις περισσοτερες μερες της βδομαδας, τη βγαλαμε με οικονομικα burger king!!
Σε διαφορα στενα υπηρχαν και "βρωμικα" με κεμπαπ, αλλα ειπαμε να μη δοκιμασουμε!!
ίσως το έχω ξαναγράψει,δεν θυμάμαι,αλλά ας το ξαναπώ:για αυτούς που θέλουν κλασσικές γνωστές γεύσεις,υπάρχει στην πλατεία(δεν θυμάμαι όνομα)ακριβώς απέναντι απο την sagrada familia μια πιτσαρία με καταπληκτικές πίτσες σε πολύ καλές τιμές!οι πίτσες τεράστιες(μια με ανανά μου άρεσε περισσότερο)και θέα η φωτισμένη sagrada familia!!επίσης στη rambas και γενικά στο κέντρο υπάρχουν πιτάδικα(τα έχουν άραβες).δεν ήταν άσχημα αν και κατά την γνώμη μου όχι σαν τα δικά μας.:lol:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Εμενα προσωπικα παιδια μονο η τορτιγια μ αρεσε οταν πηγα Βαρκελωνη, κλασσικα με αυγα, πατατες, κρεμμυδια. Παεγια δε θα ξαναετρωγα, εκτος του οτι μου φανηκε τεραστια - τη μοιραστηκαμε με μια φιλη - μας εκατσε και βαρια, παρολο που εχει ως βαση το ρυζι! (στο συγκεκριμενο εστιατοριο, ηταν πανακριβη!)
Δε θα θελα να μιλησω παραπανω για το φαγητο της Βαρκελωνης, ισως να ειναι θεμα γουστου η απλα ετυχε και διαλεξαμε λαθος εστιατορια!
Τις περισσοτερες μερες της βδομαδας, τη βγαλαμε με οικονομικα burger king!!
Σε διαφορα στενα υπηρχαν και "βρωμικα" με κεμπαπ, αλλα ειπαμε να μη δοκιμασουμε!!
τωρα εγω, αρτι αφιχθεισα απο βαρκελωνη, αν διαφωνησω εντονως, πειραζει???
δεν λεω, ωραιοτατα τα burger king..τα αγαπω ιδιαιτερως και μαλιστα, τα καταφερα να τα τιμησω μια φορα και στην βαρκελωνη, αλλα μεχρι εκει!!το φαγητο ηταν εκπληκτικο!!!!
η παεγια υπεροχη, τα ψαρικα λαχταριστα οπου και αν τα εφαγα και τα ταπας ενα κι ενα!!!για κρασια και γενικα ποτα ας μην αρχισω γιατι δεν θα τελειωσω!!!!!
σιγουρα ειναι θεμα γουστου και επιλογης εστιατοριου, αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.540
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γενικά πάντως, η Καταλωνία θεωρείται ως μια από τις ελάχιστες επαρχίες της Ισπανίας χωρίς γαστρονομική ταυτότητα και τα σχετικά υποφερτά επώνυμα εστιατόριά της έχουν συνήθως βάσκικη και ανδαλουσιάνικη κουζίνα και σεφ. Σε μια χώρα όπου είναι δύσκολο να βρει κανείς κακό φαγητό, η Βαρκελώνη είναι η μετρίως μέτρια εξαίρεση. Πας ας πούμε στη χώρα των Βάσκων και χάνεις τη μπάλα ακόμη και στην ταβέρνα του τελευταίου χωριού...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
τα tapas στη βαρκελωνη σε αξιοπρεπες μαγαζι κοστιζαν στη συντριπτικη πλειονοτητα πανω απο 4 ευρω το καθενα.
δε θα μου λειψουν...τουναντιον!!!...ο χαρακρηρισμος που τους δινω ειναι ''θερμιδικες βομβες που σκανε στα κυταρα μας''.

ας δωσω ομως ενα tapas...
ονομα δε θυμαμαι...συστημενος πηγα αλλα ειναι πανευκολο να το βρειτε.
στο μεσο της passeig de gracia κατεβαινοντας απο diagonal για plaza katalunia βρισκεται η οδος valencia.αριστερα στον αριθμο 263 βρισκεται το συγκεκριμενο ταπας.μεταξυ αλλων εχει και ελληνικη χωριατικη σαλατα σε μεγεθος ταπας....οι τιμες του λογικες και απο οτι καταλαβα ειναι στεκι επιχειρηματιων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom