ΗΠΑ Φαγητό στην Νέα Υόρκη.

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ρε παιδια καλα τα burges και Pizzas αλλα μετά απο καποιες μερες θα επιθυμυσουμε την ελληνικη κουζινα και κατι ποιο υγειηνο. Υπαρχει κανενα ελληνικο να χτυπήσουμε κανενα γεμίστο ή μπαμιες με κοτοπουλο?
New York Greek Restaurants: 10Best Restaurant Reviews

οχι ενα, δεκα!!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αυτό αλήθεια δε μπορώ να το καταλάβω.
Θα πάτε Νέα Υόρκη και θα φάτε σε ελληνικά εστιατόρια;
Πάρα πολλά τα μαγαζιά που μπορείτε να φάτε υγιεινά... Δεν είναι μόνο burgers και πίτσα η πόλη...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Η Αστορια είναι η λύση στο πρόβλημα σου. Και για τη χωνεψη περνα να πιεις έναν βαρύ γλυκό και όχι από το καφέ Ομονοια με την συνοδεία ταβλιου και μουσική υπόκρουση Γιωργο Μαζωνακη
.:: OMONIA ::.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αυτό αλήθεια δε μπορώ να το καταλάβω.
Θα πάτε Νέα Υόρκη και θα φάτε σε ελληνικά εστιατόρια;
Πάρα πολλά τα μαγαζιά που μπορείτε να φάτε υγιεινά... Δεν είναι μόνο burgers και πίτσα η πόλη...
Την ίδια απορία έχω κι εγώ! Και μετά μας πειράζει ο traveller που τα χώνει!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.721
Εγώ θα έπαιρνα μπάμιες και φακές από καμιά λαϊκή στο Μανχάτταν και μετά θα τα μαγείρευα με καμιά ρέγγα. Όχι να μας λείψουν και οι φακές ρε παιδί μου.

Να'ουμ.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Τοσο δρομο θα κανεις και θα λιγουρευτεις φασολαδα η γεμιστα? Γιατι?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειδικα φασολαδα ..εγω πολυ θα τη λιγουρευομουν και θα εκανα και πολλα χιλιομετρα ..αα ολα κι ολα ....:D
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ειδικα φασολαδα ..εγω πολυ θα τη λιγουρευομουν και θα εκανα και πολλα χιλιομετρα ..αα ολα κι ολα ....:D
Φασολαδα εχω σημερα.Ερχεσαι?Και ατζουγιες.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.293
Likes
1.358
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Εκτος απο shake shack, Corner Bistro τρώγαμε και στα dunkin donuts κατι ωραια ντονατς με γεμιση μεσα βανιλιας και σοκολατα απο πανω (στρογγυλα), αλλα και κατι τεραστια σαντουιτς σε "ιταλικο ψωμακι" (ψωμαρα) με παστραμι. Το παστραμι νομιζα οτι ειναι παστουρμας πριν το φαμε αλλα τελικα πρεπει να ηταν σαν το μπεικον αλλα οχι απο χοιρινο αλλα απο βοδινο κρεας. Υπεροχο, και σε τεραστεια ποσοτητα. Το ιδιο γινεται και με τετραγωνο ψωμι του τοστ. Το μονο αρνητικο στο ψωμακι ηταν οτι εχει 1200 θερμιδες (και ομως !!!) . Στο χαρλεμ φαγαμε στην τυχη στο Jimbos Hamburger Place - New York City - Order food online | Ordering Food delivery, takeout, Pickup and view restaurants menus | jimboshamburgerplace.com μπεργκερ και ηταν αρκετα καλο! Εκει φαγαμε και κομματι τουρτας απο αυτες τις ψιλες τις τεραστειες και ηταν επισης πολυ καλο! (Αν βρεθειτε προς τα πανω για προχειρο φαγητο καλο ειναι.... )
Τέλος φαγαμε και στο What's New at BBQ? Now You Can Get NYC’s Most Popular BBQ To Your Homes and Offices In Queens With Just a Click! | Dallas BBQ στην times square πριν το broadway ριμπς και στεηκ και ηταν αρκετα καλο!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Η Αστορια είναι η λύση στο πρόβλημα σου. Και για τη χωνεψη περνα να πιεις έναν βαρύ γλυκό και όχι από το καφέ Ομονοια με την συνοδεία ταβλιου και μουσική υπόκρουση Γιωργο Μαζωνακη
.:: OMONIA ::.
Να φανταστώ ότι σερβίρει και φραπόγαλο αν πάθουμε και γι' αυτό στέρηση...:D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Να φανταστώ ότι σερβίρει και φραπόγαλο αν πάθουμε και γι' αυτό στέρηση...:D
Τα πάντα όλα !!! Και φραπογαλο(εδώ μέχρι και διαφήμιση των mc donalds είδαμε στην Αστορια με ένα ποτήρι φραπέ )
Από ότι είδα έχει ραβανί ,καταιφι,φυσικα και γαλακτομπουρεκο
Και να μην ξεχάσουμε μια αφίσα από την ταινία Γαμος αλά Ελληνικα να μας υπενθυμίζει ότι το εν λογω ζαχαροπλαστείο έφτιαξε την γαμηλια τούρτα που έκοψαν η Βαρνταλος και ο γαμπρός :mad:
 

statik

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Εντάξει μη βαράτε ρε παιδιά. Μια ερώτηση έκανα. Αλλά επειδή σκοπεύω να κάτσω πολύ, γι'αυτό σκέφτομαι και το φαγητό. Για τις ποσότητες κατάλαβα ότι είναι τεράστιες, όμως από τιμές πως πάμε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.341
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom