ΗΠΑ Φαγητό στην Νέα Υόρκη.

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Η Νέα Υόρκη έχει ΠΟΛΥ φαι σε πολλές και διαφορετικές τιμές. Σκέψου Αμερική: όλα είναι σε μεγάλες ποσότητες και μεγάλη προσφορά. Υπάρχουν παντού delis και takeaways με πολύ καλές τιμές. Εστιατόρια έχει για όλα τα βαλάντια. Πάντως εμείς τρώγαμε συνέχεια (με 3 κιλά έξτρα γυρίσαμε).
Πόσο καιρό δλδ θα μείνεις και πιστεύεις θα σου λείψει το λαδερό φαγητό; Αν μου πεις πας για κανένα μήνα θα πάθω εγκεφαλικό από ζήλια
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Φίλε φάε ότι τραβά η ψυχή σου και μην ακούς κανένα η μάλλον άκου και επέλεξε αυτό που θέλεις εσύ τελικά..;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.065
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Φίλε φάε ότι τραβά η ψυχή σου και μην ακούς κανένα η μάλλον άκου και επέλεξε αυτό που θέλεις εσύ τελικά..;)
Αυτός έτσι κι αλλιώς θα κάνει αυτό που θέλει αυτός ο ίδιος τελικά, αυτό έλειπε να κάνει αυτό που θέλουμε εμείς. Το θέμα είναι να μην πάρει και κάναν άλλο αναγνώστη στο λαιμό του...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Αυτός έτσι κι αλλιώς θα κάνει αυτό που θέλει αυτός ο ίδιος τελικά, αυτό έλειπε να κάνει αυτό που θέλουμε εμείς. Το θέμα είναι να μην πάρει και κάναν άλλο αναγνώστη στο λαιμό του...
Μην το λες αυτό γιατί καμιά φορά ακούμε τους άλλους και δεν κάνουμε αυτό που θέλουμε εμείς αλλά αυτό που τάχα ξέρουν καλύτερα οι άλλοι και τελικά να λέμε τι μ@λ@@ία έκανα ..Εδω κάποιοι του λένε μα θα πας Νέα Υόρκη και θα φας γεμιστά η ότι άλλο ελληνικό ...Ε άμα θέλει ας φάει.... εγώ πάντως αν ήμουνα στη θέση του θα δοκίμαζα γεύσεις σε εστιατόρια αλλά έχει τύχει να φάω πχ κεφτεδάκια με σάλτσα στη Γλασκώβη (σε Ελληνικό εστιατόριο) και δεν μετάνοιωσα καθόλου....Εξάλλου για φαγητό μιλάμε και περί ορέξεως....
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ρε παιδια καλα τα burges και Pizzas αλλα μετά απο καποιες μερες θα επιθυμυσουμε την ελληνικη κουζινα και κατι ποιο υγειηνο. Υπαρχει κανενα ελληνικο να χτυπήσουμε κανενα γεμίστο ή μπαμιες με κοτοπουλο?
Πραγματικά, δεν φανταζόμουν ότι κάποιος θα πάει ΝΥ και έχει στο μυαλό του τι ελληνικό θα φάει!! Μου' ρθε κεραμίδα. Βέβαια, αν δεν αντέχεις τι να κάνεις;;
Πόσο καιρό θα μείνεις δηλαδή; Εγώ και 1 μήνα να έλειπα, δε νομίζω πως θα μου έλειπε το ελληνικό φαγητό πάντως (παραδέχομαι ότι σε άλλες χώρες μου λείπει απ' την πρώτη μέρα!).
Και φυσικά δεν έχω να σου προτείνω ελληνικό εστιατόριο, γιατί δεν πήγα σε κανένα...Σου πρότειναν οι υπολοιποι.
Πάντως αν γυρνοβολάς Αστόρια και δε μείνεις ευχαριστημένος απο την ελληνική κουζίνα, πέρνα μια βόλτα απ' το Welcome to Uno Chicago Grill #0325 Astoria και φέρε μου και ένα oreo brownie (ΜΕ παγωτό!!!).
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.293
Likes
1.358
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
παντως αυτο με το μεγεθος, δεν το ειδα στα μπεργκερ τους.... Ας πουμε οτι κορνερ μπιστρο εχει λιγο μεγαλουτσικο μπιφτεκι αλλα δεν ηταν και τεραστειο... Ειδικα απο σεηκ-σακ ηταν μικρουλικα....
Απο τιμες δειτε στο ιντερνετ αναλυτικα το μενου. Ολα το εχουν στη σελιδα τους....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.383
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom