Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλησπερα απο Χανια!!!! :clap:
Καλως ηρθες στη πατριδα σου Μανωλη.....ελπιζω να ειχατε καλο ταξιδι....το ραντεβου στο Ρεθυμνο ισχυει...θα τα πουμε τη Κυριακη....ετσι...να ζηλευουν και καποιοι αλλοι :haha::haha::haha:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Παιδια οσοι ειναι για Χανια με πλοιο τα εισητηρια λιγοστευουν επικινδυνα ειδικα γυρω στον 15αυγουστο.
Σπευστε εγκαιρως.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Παιδια οσοι ειναι για Χανια με πλοιο τα εισητηρια λιγοστευουν επικινδυνα ειδικα γυρω στον 15αυγουστο.
Σπευστε εγκαιρως.
Και μηδενιζονται προς το τελος που ειναι η 2η συναντηση στην εδρα μου....τωρα που πηραμε φορα....και μαθαμε τη τεχνη....και πηραμε και μπραβο.....:haha::haha: αδικα επεσε τοσο φωτογραφικο υλικο????
Θα εισαι μαζι μας xene???? ελπιζω να καθισεις περισσοτερο αυτη τη φορα .....
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Θα εισαι μαζι μας xene???? ελπιζω να καθισεις περισσοτερο αυτη τη φορα .....[/quote]
Γεια σου Ρεθυμνο:clap:
Δεν ξερω ακομα.Αν ειμαι κατω ομως θα βρεθουμε.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλως ηρθες στη πατριδα σου Μανωλη.....ελπιζω να ειχατε καλο ταξιδι....το ραντεβου στο Ρεθυμνο ισχυει...θα τα πουμε τη Κυριακη....
Ευχαριστω Ευη!!!! Τα λεμε απο κοντα αυριο!!! ;)

Ερωτηση προς τους Χανιωτες....πειτε μου παιδες κανα καλο ταβερνακι και κανα καλο ζαχαροπλαστειο!!! Επισης για μπουγατσα που ειπατε στον Ιορδανη που βρισκεται;;;; ;)
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ταβερνακι φοβερο,αιδονησος στο γερανι.ζαχαροπλαστεια πολλα και καλα, ενα οχι και τοσο κεντρικο,αλλα παραδοση,ο βορεινος στα δικαστηρια.ο ιορδανης ειναι κατακεντρο,ρωτα οταν θα βρεθεις εκει.καλη διαμονη!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
ταβερνακι φοβερο,αιδονησος στο γερανι.ζαχαροπλαστεια πολλα και καλα, ενα οχι και τοσο κεντρικο,αλλα παραδοση,ο βορεινος στα δικαστηρια.ο ιορδανης ειναι κατακεντρο,ρωτα οταν θα βρεθεις εκει.καλη διαμονη!
κι΄εγώ πελάτης του Βορεινού αλλά που να το βρεί Εύα εκεί που βρίσκεται!!!
Zaχαροπλαστεία που λειτουργούν πάνω απο 60 χρόνια, είναι του Τζεδάκη και ο Κρόνος
κοντά στην αγορά. Σ΄αυτά δοκίμασε και χανιώτικους λουκουμάδες, γιατί τη μπουγάτσα
την έχουν πολυ μικρύνη τη μερίδα της τελευταία.!!!!
στη πόλη μέσα αν χρειαστείς ταβέρνα, πήγαινε και σ΄αυτά που είναι μέσα στη αγορά, έχουν σε βιτρίνα τα κρητικά μενού.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Mανωλη θα σου προτεινω μεσα στα Χανια το Ταμαμ στη παλια πολη Ζαμπελιου 49...γευσεις ψαγμενες απο Κρητη και Μικρασιατικες.....

Κονακι στη παλια πολη επισης Κονδυλακη 40 καταπληκτικη κουζινα με τοπικες γευσεις και πολυ καλο σερβις

Για ιδιαιτερες γευσεις το Πηγαδι του Τουρκου (μονο βραδυ) Σαρπακη 1-3

Για εκτος πολεως...20λεπτα απο τα Χανια στο χωριο Αρμενοι Αποκωρωνου ταβερνα Δροσουλιτες...και το χωριο ειναι υπεροχο
Μπορειται ακομα να πατε στις Βρυσες Αποκορωνου για τη σπεσιαλιτε τους γιαουρτι με μελι διπλα στο ποταμι με το νερομυλο και να συνεχισετε στο χωριο Τζιτζιφε για τη ταβερνα Ριζιτικο
Πολυ καλο και ο Μυλος του Κερατα στο Πλατανια αν εισαι απο αυτη τη πλευρα..
Τοπικη κουζινα εχει και ο Κουρουπης στην Αγια Μαρινα......
 

jose

Member
Μηνύματα
702
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
ρε παιδιά να ρώτησω κάτι άσχετο.
παίζει κάνα πανηγύρι τις ημερομηνίες που θα παω?
θα είμαι κρήτη από τις 22/8 - 25/8 στον άγιο νικόλαο,
από τις 26/8 - 31/8 νομο χανιών και μετά πάλι από τις 1/9 - 5/9 θα είμαι πάλι άγιο νικόλαο...
γνωρίζει κανεις αν υπάρχει κάνα πανηγύρι?

thanks
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
ρε παιδιά να ρώτησω κάτι άσχετο.
παίζει κάνα πανηγύρι τις ημερομηνίες που θα παω?
θα είμαι κρήτη από τις 22/8 - 25/8 στον άγιο νικόλαο,
από τις 26/8 - 31/8 νομο χανιών και μετά πάλι από τις 1/9 - 5/9 θα είμαι πάλι άγιο νικόλαο...
γνωρίζει κανεις αν υπάρχει κάνα πανηγύρι?

thanks
καλώς ρωτάς γιατί τα πανηγύρια έχουν πάντα ενδιαφέρον.
όμως από είδα στο ημερολόγιο δεν έχει γιορτή κείνες τις μέρες.
εκτός την 24/8 αγ Ευτυχίου που γιορτάζεται πολύ στο νομό Χανίων. για τον Άγιο Νικόλαο
κάνε μια ερώτηση εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.483
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom