Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
[
quote=varsa;96497]
:)στο Ρεθυμνο ,ο harris με τις τεραστειες κρεπες 50-60 διαφορετικες στον καταλογο και τις αντιστοιχες βαφλες. τα υπολοιπα απο το RETHIMNO:cool:
Απο οτι θυμαμαι σου αρεσε αρκετα......Ο Κωστας μονο περιοριστηκε στο φρεντο.....ξερω που σε πηγαινω.....

:D:Dοι συμβουλες soudianou και της rethimno, για τις διαδρομες εγκυροτατες! (εκτος την αποσταση της Μηλιας)
Να μη πεσουμε και καπου εξω !!!!!! Εκτος εδρας ειμαστε :haha::haha::haha:

Περιμενουμε και αλλες εντυπωσεις !!!!!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
varsa τελειο το ρεπορταζ!!!!

Μου θυμισατε το harris στο Ρεθυμνο.ΤΕΛΕΙΟ και ποσοτικος και ποιοτικος,οποιος παει να κανει διαιτα 2 μερες πιο πριν....αρκει να βρει τραπεζακι να κατσει.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
varsa τελειο το ρεπορταζ!!!!

Μου θυμισατε το harris στο Ρεθυμνο.ΤΕΛΕΙΟ και ποσοτικος και ποιοτικος,οποιος παει να κανει διαιτα 2 μερες πιο πριν....αρκει να βρει τραπεζακι να κατσει.
Σε παρακαλω....εχω ΄΄μετοχες'' εκει μεσα...οντως τετοιο καταλογο ουτε στην Αθηνα δεν τον εχω δει.....ανοιξε και στο Ηρακλειο πισω απο την Αστορια....απο τραπεζι δεν υπαρχει προβλημα πηγαμε νωρις....
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
ας πω κι εγω με την σειρα μου τις εντυπωσεις μου, για τους επομενους επισκέπτες της περιοχής:
:roll:το Ζαχαροπλαστειου του Τζεδάκη, πισω απο την δημοτικη αγορά, ειναι της υπομονης... αλλα εκει ανακάλυψα τα "λυχναρακια" μιας κι εσεις οι κρητικοι μου τα κρατουσατε κρυφα:D. (γλυκά με τυρι και κανελα)


λυχναράκια!!!!!!!!θα εννοείς καλιτσουνάκια. αυτά τα βρίσκεις σε οποιοδήποτε φούρνο
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
λυχναράκια!!!!!!!!θα εννοείς καλιτσουνάκια. αυτά τα βρίσκεις σε οποιοδήποτε φούρνο
:roll::roll:αααα, δεν ξερω πως τα λετε τελικα, εμενα "λυχναρακια" μου τα ειπαν, και η ταμπέλα ελεγε "λυχναρακια" στην βιτρίνα... τσουπ! και τα τσιμπησα...:D:D:D
οπως και να χει, νοστιμα ηταν!!!!:D
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
ας πω κι εγω με την σειρα μου τις εντυπωσεις μου, για τους επομενους επισκέπτες της περιοχής:


:(η Δημοτικη σκεπαστη αγορα, οχι φθηνοτερη απο τα σοκακια... μαλιστα ενα μαγνητακι στην φαλασαρνα 1,5? το ιδιο στην αγορα 3,5?. στο ρέθυμνο, πιο φτηνα σε ορισμενα τουριστικα ειδη.


Αυτή η αγορά είναι μόνο για τους ξένους. Πάλι καλά που δεν αγόρασες λάδι ή
ρακί
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Αυτή η αγορά είναι μόνο για τους ξένους. Πάλι καλά που δεν αγόρασες λάδι ή
ρακί
οχι και λαδι! η περιοχη μας παραγει καλο λάδι. Ρακι και ρακόμελο αγορασα απο το Θερισσο...με θερισε...;);) η σπιρταδα του...:haha:
συνεχίζω:

:D:D:Dτην πιο φθηνη βενζινη (στα αλλα πρατηρια 1,16-1,19?) την βρηκα, κατα τυχη, στον δρόμο για Ομαλό, μετά το Βαμβακόπουλο (~3,5χλμ απο χανια, βασει χαρτη) και μαλιστα σε 3 πρατηρια... 1,10-1,11?, διάφορες εταιρειες.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
:(:mad:οι οδηγοι, γενικα, απαραδεκτοι! πολλ:mad:α νοικιασμενα αμαξια, που σταματουν οπου τους κατέβει, στροφες, Ε.Ο. για φωτογραφίες, στο αντιθετο ρευμα οδηγηση, τσαμπουκαδες... και πετυχα και κομβόι κρητικών 8-10 αγροτικα 4Χ4 γεματα μουστακαληδες που ειτε για φονο πηγαιναν, ειτε για σφαγη...:haha::haha::haha:. τολμησε ενας να παει να περασει ενα γεφυρακι αντιθετα, αναμεσα τους...και ο θεος τον εσωσε και εκανε οπισθεν...
αν θυμηθω κατι αλλο, θα το προσθεσω εδω.:p
Ελα τωρα......συκοφαντιες....:haha::haha::haha: ειδες καμμια 10αρια αγροτοτινέιτζερς....και ουτε μια φωτο δεν τραβηξες ???? τι ρεπορταζ ειναι αυτο ???? για πηγαινε στο τοπικ Τραβελστορικη συναντηση να δεις ποσα πιατα εβαλα.....και φωτο επισης.......θα συγκινηθει κανεις να ερθει στην επομενη?????:clap:
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
μάλλον δεν θα πετύχω κάποιο αξιόλογο πανηγύρι... :cool::roll:
καλημερα!
jose πανυγηρια μπολικα εκεινο τον καιρο!
απο το πιο φημισμενα:
-του αγιου φανουριου στης 26-27 αυγουστου,στην εθνικη πανω,στο 27 χμ χανιων-ρεθυμνης.
εχει παντα πολυ κοσμο και αμα πας την ωρα της λειτουργιας παιζει να παρκαρεις και 5 χμ μακρια,πας αναβεις το κερακι σου και τρως και τα σουβλακια σου,κανεις βολτα στα χιλιομετρα μικροπωλητων που ειναι εκει και ψωνιζεις οτι σου αρεσει!
-του αη γιαννη του ριγολογου,στο στυλο στης 28-29 αυγουστου.
θα ακουσεις κρητικα,θα φας μπριζολες,παιδακια κτλ και μπορει κατα τα ξημμερωματα να ακουσεις και καμια μπαλωτε!!!!
αυτα ειναι στην περιοχη μου και τα θυμαμαι.οταν θα πλησιαζουν οι μερες στειλε μου πμ και θα σου πω για ολο το νομο χανιων!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
κρητικοι και κρητικοπουλες τη βοηθεια σας παρακαλω!!!φτανω χανια 5.30 το πρωι απο πειραια με καραβι στις 5 αυγουστου με στοχο τη γαυδο.το λεοφορειο του ΚΤΕΛ προς παλαιοχωρα φευγει στις 8.30,την ιδια ωρα που φευγει το καραβακι απο παλαιοχωρα προς γαυδο.ξερει κανεις καποιον εναλλακτικο τροπο μεταβασης στην παλαιοχωρα η καποια αλλη λυση να βρεθω στη γαυδο την ιδια μερα χωρις να χρειαστει να διανυκτερευσω στην κρητη?

καλημερα maris-lou
για γαυδο μπορεις να πας και απο χωρα σφακιων οπου νομιζω οτι σε βολευει καλυτερα.
οριστε ενα λινκ με ολα τα δρομολογια για το καραβακι για γαυδο απο ολα τα σημεια,προσεξε μονο να διαλεξεις την σωστη περιοδο!
ANENDYK MARITIME - Ξ”ΟΞΏΞΌΞΏΞ»ΟŒΞ³ΞΉΞ±

καλα να περασεις,αν θες κατι περαιτερο χαρα μου να βοηθησω!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
καλημερα!
jose πανυγηρια μπολικα εκεινο τον καιρο!
απο το πιο φημισμενα:
-του αγιου φανουριου στης 26-27 αυγουστου,στην εθνικη πανω,στο 27 χμ χανιων-ρεθυμνης.
εχει παντα πολυ κοσμο και αμα πας την ωρα της λειτουργιας παιζει να παρκαρεις και 5 χμ μακρια,πας αναβεις το κερακι σου και τρως και τα σουβλακια σου,κανεις βολτα στα χιλιομετρα μικροπωλητων που ειναι εκει και ψωνιζεις οτι σου αρεσει!
-του αη γιαννη του ριγολογου,στο στυλο στης 28-29 αυγουστου.
θα ακουσεις κρητικα,θα φας μπριζολες,παιδακια κτλ και μπορει κατα τα ξημμερωματα να ακουσεις και καμια μπαλωτε!!!!
αυτα ειναι στην περιοχη μου και τα θυμαμαι.οταν θα πλησιαζουν οι μερες στειλε μου πμ και θα σου πω για ολο το νομο χανιων!

Καλώς τη Εύα!!! Μπράβο που το θυμήθηκες. πράγματι σ' αυτό το πανυγήρι δίπλα στην εθνική γίνεται χαμός
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Ελα τωρα......συκοφαντιες....:haha::haha::haha: ειδες καμμια 10αρια αγροτοτινέιτζερς....και ουτε μια φωτο δεν τραβηξες ???? τι ρεπορταζ ειναι αυτο ???? για πηγαινε στο τοπικ Τραβελστορικη συναντηση να δεις ποσα πιατα εβαλα.....και φωτο επισης.......θα συγκινηθει κανεις να ερθει στην επομενη?????:clap:
κοιτα αγροτοτινειτζερ, δεν τους ελεγες αγριο-σιτεμενους ναι!!!!:haha::haha::haha: και που να τολμησω να τους κινηματογραφησω... σοβαρα μιλας??? μεχρι και στην καροτσα ηταν... ηθελες να χω κανα τυχερο???? (τους πέτυχα απο Κεφάλι προς Πλάτανο, και ενω ειχε ερημια για πολλα χιλιομετρα και ρεμβαζαμε το ηλιοβασιλεμα :D:D, μας την επεσαν κανονικα...:shock:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom