Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ρε παιδιά να ρώτησω κάτι άσχετο.
παίζει κάνα πανηγύρι τις ημερομηνίες που θα παω?
θα είμαι κρήτη από τις 22/8 - 25/8 στον άγιο νικόλαο,
από τις 26/8 - 31/8 νομο χανιών και μετά πάλι από τις 1/9 - 5/9 θα είμαι πάλι άγιο νικόλαο...
γνωρίζει κανεις αν υπάρχει κάνα πανηγύρι?

thanks
Υπάρχει στις 25/8 το πανηγύρι του Αγ. Τίτου στο Τυμπάκι, αλλά τα τελευταία χρόνια έχει χάσει το χρώμα του και δε θυμίζει πια παραδοσιακό πανηγύρι (πιο εύκολα θα βρεις εκεί Mojito παρά τσικουδιά...)
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Υπάρχει στις 25/8 το πανηγύρι του Αγ. Τίτου στο Τυμπάκι, αλλά τα τελευταία χρόνια έχει χάσει το χρώμα του και δε θυμίζει πια παραδοσιακό πανηγύρι (πιο εύκολα θα βρεις εκεί Mojito παρά τσικουδιά...)
κοίτα που για μια μέρα δεν τo προλαβαίνω...... :rolleyes::rolleyes:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
15 Αυγουστου Παναγια Καλυβιανή Νομος Ηρακλειου στο νοτιο τμημα μεταξυ Μοιρων και Τυμπακιου... σε ολους τους χαρτες φαινεται καθαρα γιατι μαζευει πολυ κοσμο ολο το χρονο.....
Εκει κοντα ειναι και η αρχαια πολη Φαιστος.. οποτε μπορεις να τα συνδιασεις και τα δυο
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
15 Αυγουστου Παναγια Καλυβιανή Νομος Ηρακλειου στο νοτιο τμημα μεταξυ Μοιρων και Τυμπακιου... σε ολους τους χαρτες φαινεται καθαρα γιατι μαζευει πολυ κοσμο ολο το χρονο.....
Εκει κοντα ειναι και η αρχαια πολη Φαιστος.. οποτε μπορεις να τα συνδιασεις και τα δυο

21 αυγούστου ξεκινάει η άδεια μου :(:mad:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
21 αυγούστου ξεκινάει η άδεια μου :(:mad:
Γραψε μου αν θελεις ξανα τις ημερομηνιες που θα εισαι στο νησι για να το ψαξω μεχρι ποτε ειναι η αδεια σου ?????
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
21/8 - 5/9 ειναι η αδεια μου
Ενα απο τα μεγαλυτερα του νησιου ειναι στις 27/8 του Αγιου Φανουριου...η εκκλησια ειναι πανω στη εθνικη οδο Χανιων-Ρεθυμνου....
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Και για να γλυκανουμε και το θεμα λιγο παρτε και δυο γλυκα απο Κουκουβαγια!!! Ερασμια και Ιγκλου!! ;)

aimg188.imageshack.us_img188_8260_p7180316.th.jpg
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
αχ κουκουβαγια!!!!η καλυτερη θεα και τα καλυτερα γλυκα!!!!
ειναι must για οποιον ερχεται χανια!
 

landrew

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Χθες γυρισαμε πισω στην βαση μας (Θεσσαλονικη) μετα τις διακοπες μας στα Χανια...
Η Κρητη ειναι ωραια...Μεναμε στο Κατω Δαρατσο σε ενα πολυ ωραιο συγκροτημα με αψογη περιποιηση (φοβεροι ανθρωποι)....
Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας....
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
τελικα το κάτω Δαράτσο ειναο πολυ φιλόξενο!!! για πες μας landrew καμια ακομα πληροφορια για το ξενοδοχειο κλπ. να βοηθησουμε και τους επόμενους επισκέπτες... :)
 

landrew

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Το ξενοδοχειο ήταν το ΑΡΓΩ Home - Argo Hotel Chania
Δεν καθαριζαμε ποτε γιατι μπαιναν στο δωματιο καθε μερα. Πολυ καθαρο, περιποιημενο, με το μπαρακι του την πισινα κλπ. ΔΕΝ ειδαμε ενα κουνουπι!!! Ειχε δροσια.... ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ 10/10.
Ειναι στο υψος του CALISTON σε εναν καθετο δρομο ως προς τον κεντρικο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.379
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom