Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
αχ κουκουβαγια!!!!η καλυτερη θεα και τα καλυτερα γλυκα!!!!
ειναι must για οποιον ερχεται χανια!
Προσωπικα ψηφιζω ΝΥΜΦΕΣ...δεν υπαρχει ο χαμος και ο καταποντισμος της Κουκουβαγιας και εχει θεα στα Χανια απο ολες τις πλευρες ...και καλλιτερο deco βεβαια
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Μπάλος

Από "Χανιώτικα νέα"

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ19/08/09 Παράνομη κατάληψη στην παραλία Μπάλου
Μήνυση από
την Τουριστική
Αστυνομία για
τις ξαπλώστρες

Επιχείρηση στην περιοχή του Μπάλου για να διαπιστωθούν παρανομίες πραγματοποίησε χθες το πρωί κλιμάκιο της Κτηματικής Υπηρεσίας του Δημοσίου, της Τουριστικής Αστυνομίας και του Λιμενικού.
Οι αρχές κατέγραψαν την παράνομη κατάληψη παραλίας απο επιχειρηματία με ομπρέλες και ξαπλώστρες και από την κτηματική υπηρεσία ξεκίνησε η διαδικασία για την την έκδοση πρωτοκόλλου διοικητικής αποβολής του επιχειρηματία, ενώ και από την τουριστική αστυνομία υποβλήθηκε μήνυση. Οι ομπρέλες και οι καρέκλες δεν απομακρύνθηκαν, καθώς δεν υπήρξε η δυνατότητα να μεταφερθούν, αλλά συγκεντρώθηκαν σε ένα σημείο.
Επίσης το κλιμάκιο διαπίστωσε πως η χρησιμοποίηση χωματουργικού μηχανήματος πριν απο λίγες ημέρες προκειμένου να αφαιρεθεί μεγάλη ποσότητα χώματος που εμπόδιζε την ανανέωση του νερού εντός της λιμνοθάλασσας του Μπάλου ήταν θετική ως κίνηση καθώς αποκατέστησε το φυσικό περιβάλλον της περιοχής.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Πάρτι στα Φαλάσαρνα

Η «ΓΕΡΜΑΝΟΣ» χορηγός σε πάρτι στα Φαλάσαρνα​

Το Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ είναι ο χορηγός στο μεγάλο πάρτι που διοργανώνει η KLIK RECORDS για τα 7α γενέθλιά της, την Κυριακή 1 Αυγούστου, σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες της Κρήτης, τα Φαλάσαρνα, στο Beach Club Playa Paraiso!

Στο μεγαλύτερο πάρτι του φετινού καλοκαιριού, το οποίο θα ξεκινήσει στις 4.00 το απόγευμα και θα διαρκέσει μέχρι το επόμενο πρωί, θα λάβουν μέρος 8 διάσημοι DJs, ανάμεσα στους οποίους οι Gpal, Chriss Nemmo, Jerome Sydenham, Dousk, Nikos Diamantopoulos, Acropod, George Kyriakou, smokey bandits κά. Την Κυριακή 1 Αυγούστου, η καρδιά της Κρήτης θα χτυπά στα Φαλάσαρνα, σε ένα μοναδικό event που αναμένεται να συγκεντρώσει επισκέπτες απ’ όλο το νησί, αλλά και άλλες περιοχές της Ελλάδας!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Προσωπικα ψηφιζω ΝΥΜΦΕΣ...δεν υπαρχει ο χαμος και ο καταποντισμος της Κουκουβαγιας και εχει θεα στα Χανια απο ολες τις πλευρες ...και καλλιτερο deco βεβαια
εμενα μου ανηκε αρκετα κιτς ...:oops: και επισης εμαθα οτι εχει κοψει και πευκα για να βαλει μια τελειως αγουστη ταμπελα στο δρομο:shock:
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
το καλύτερο χώρο, θέα κτλ άλλα όχι γλύκα εχεί η όστρια...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
για γλυκά στου "Τζεδάκη" στην αγορά και τα δικαστήρια. από το 1935....
οι άλλοι πουλάνε θέα....και εφέ
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
oταν είχα πάει πριν χρόνια διακοπές στα Χανιά και πέριξ, μου είχε γεννηθει η εξής απορία σχετικά με την χλωρίδα του νησιού:
πως το λένε αυτό το δέντρο-φυτό που το συνάντησα εξω από το Κούμο;:roll:

aimg228.imageshack.us_img228_4757_img4435c.th.jpg

σιγουρα οι φίλοι Κρητικοί θα το ξέρουν

ευχαριστώ!
:cool:
 

pop

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο, Νέα Υόρκη
Γεια σας παιδιά...Λοιπόν επιτέλους θα έρθουμε Κρήτη και λέμε να μείνουμε στα Χανιά 27/08 - 04/09. Επειδή είναι λίγο χάσιμο όμως θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε καμιά καλή συμβουλή. Καταρχήν λέμε να μείνουμε Χανιά στο παλιό λιμάνι γιατι γενικά είμαστε γραφικοί και ρομαντικοί :D Έχετε υπόψη σας κανένα καλό ξενοδοχείο? Βρήκα διάφορα πάνω στο λιμάνι αλλά μου φαίνεται οτι μόνο θέα πληρώνεις και μέσα δεν αξίζουν και πολύ :roll: Με το παρκινγκ τι λέει επίσης? Το τρώμε που το τρώμε στη μάπα όλο το χρόνο στην Αθήνα..βρίσκεις εύκολα? Μπορούμε να πάμε εύκολα σε γραμβούσα ελαφοννήσι φαλάσσαρνα απο εκει ή είναι ταλαιπωρία? Η Αγία Μαρίνα είναι γραφική και έχει μαγαζάκια να δεις το βράδυ ή καλά θα κάνουμε που πάμε Χανιά? Ουφ πολλές ερωτήσεις ελπίζω να μη σας κούρασα...Ανυπομονώ να έρθουμε γιατί έχω πάει σε τόσα νησιά και στην Κρήτη δεν έχω έρθει ποτέ...;) Α και τέλος αν μείνουμε στο παλιό λιμάνι..η πιο κοντινή καλή παραλία πια είναι?

* θα έχουμε πάρει και αμάξι
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Γεια σας παιδιά...Λοιπόν επιτέλους θα έρθουμε Κρήτη και λέμε να μείνουμε στα Χανιά 27/08 - 04/09. Επειδή είναι λίγο χάσιμο όμως θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε καμιά καλή συμβουλή. Καταρχήν λέμε να μείνουμε Χανιά στο παλιό λιμάνι γιατι γενικά είμαστε γραφικοί και ρομαντικοί :D Έχετε υπόψη σας κανένα καλό ξενοδοχείο? Βρήκα διάφορα πάνω στο λιμάνι αλλά μου φαίνεται οτι μόνο θέα πληρώνεις και μέσα δεν αξίζουν και πολύ :roll: Με το παρκινγκ τι λέει επίσης? Το τρώμε που το τρώμε στη μάπα όλο το χρόνο στην Αθήνα..βρίσκεις εύκολα? Μπορούμε να πάμε εύκολα σε γραμβούσα ελαφοννήσι φαλάσσαρνα απο εκει ή είναι ταλαιπωρία? Η Αγία Μαρίνα είναι γραφική και έχει μαγαζάκια να δεις το βράδυ ή καλά θα κάνουμε που πάμε Χανιά? Ουφ πολλές ερωτήσεις ελπίζω να μη σας κούρασα...Ανυπομονώ να έρθουμε γιατί έχω πάει σε τόσα νησιά και στην Κρήτη δεν έχω έρθει ποτέ...;) Α και τέλος αν μείνουμε στο παλιό λιμάνι..η πιο κοντινή καλή παραλία πια είναι?

* θα έχουμε πάρει και αμάξι
Θα σου προτεινα να αποφυγεις το λιμανι, λογω φασαριας γιατι εχει αρκετο κοσμο ιδιως το βραδυ.
Δες τη περιοχη των Αγιων Αποστολων που ειναι κοντα στα Χανια ή τις Καλυβες που επισης ειναι κοντα
Προβλημα παρκινκ στα Χανια υπαρχει ολο το χρονο στο δε λιμανι ενα παραπανω
Ασυζητητί θα αποφυγεις την Αγια Μαρινα λογω φασαριας πολλοι τουριστες και γενικα τιποτα το αξιολογο
Ελαφονησι θα πας και θα κανεις μια σταση στη Μηλιά ειναι στο δρομο σου σε μια μικρη παρακαμψη
Φαλασαρνα ειναι ομορφα αρκει να μη φυσαει
Μπαλο-Γραμβουσα θα αποφυγεις το σ/κ παρα μονο καθημερινη
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Που το ξεθάψατε αυτό το θέμα? ΌΧΙ ΠΑΛΙ, να χαρείτε...
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Γεια σας παιδιά...Λοιπόν επιτέλους θα έρθουμε Κρήτη και λέμε να μείνουμε στα Χανιά 27/08 - 04/09. Επειδή είναι λίγο χάσιμο όμως θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε καμιά καλή συμβουλή. Καταρχήν λέμε να μείνουμε Χανιά στο παλιό λιμάνι γιατι γενικά είμαστε γραφικοί και ρομαντικοί :D Έχετε υπόψη σας κανένα καλό ξενοδοχείο? Βρήκα διάφορα πάνω στο λιμάνι αλλά μου φαίνεται οτι μόνο θέα πληρώνεις και μέσα δεν αξίζουν και πολύ :roll: Με το παρκινγκ τι λέει επίσης? Το τρώμε που το τρώμε στη μάπα όλο το χρόνο στην Αθήνα..βρίσκεις εύκολα? Μπορούμε να πάμε εύκολα σε γραμβούσα ελαφοννήσι φαλάσσαρνα απο εκει ή είναι ταλαιπωρία? Η Αγία Μαρίνα είναι γραφική και έχει μαγαζάκια να δεις το βράδυ ή καλά θα κάνουμε που πάμε Χανιά? Ουφ πολλές ερωτήσεις ελπίζω να μη σας κούρασα...Ανυπομονώ να έρθουμε γιατί έχω πάει σε τόσα νησιά και στην Κρήτη δεν έχω έρθει ποτέ...;) Α και τέλος αν μείνουμε στο παλιό λιμάνι..η πιο κοντινή καλή παραλία πια είναι?

* θα έχουμε πάρει και αμάξι
Να μην μεινετε κοντα στο λιμάνι, μπορειτε να μεινετε στις Καλύβες όπως ειπε η rethimno ( εχει βεβαια μια καποια αποσταση απο Χανια αλλα ειναι πιο ηρεμα) ή αν θελετε προς Μαλεμε, Ταυρωνίτη ή Σταλο που ειναι πιο κοντα στα Χανια. Ουτε Αγια Μαρινα ουτε Πλατανια εκτος και αν σας αρεσει η φασαρια. Οσο για ξενοδοχεια τι μπατζετ εχετε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom