Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Χθες πηγα Μπαλο με το αυτοκινητο!!!! Η διαδρομη δεν ειναι χωματοδρομος ειναι πετροδρομος!!!!! :bleh: Μην πατε σε καμια περιπτωση με το δικο σας αυτοκινητο....νοικιαστε ενα τζιπ και αλλαξτε του τα φωτα.....εγω πηγα με το δικο μου και νυχτωσε μεχρι να φτασω και ειχα και την επιστροφη...βεβαια αυτο που αντικριζεις σε αποζιμιωνει και χαλαλει ακομα και να εσπαγα το αυτοκινητο!!!! Να πω για τους λατρεις του φαγητου οτι η ταβερνα Γραμπουσα που βρισκεται στην Καλυβιανη ακριβως πριν αρχισει ο πετροδρομος για Μπαλο ειναι αψογη!!! Απαιχτο φαγητο και χωρος!!! Πραγματικα εχουν κανει πολυ καλη δουλεια εκει!!! Να φατε υποχρεωτικα αρνι με μελι σε σφολιατα!!!! Απλα δεν υπαρχει ως γευση!!!!! Δειτε και την σελιδα της ταβερνας...Gramboussa
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Χθες πηγα Μπαλο με το αυτοκινητο!!!! Η διαδρομη δεν ειναι χωματοδρομος ειναι πετροδρομος!!!!! :bleh: Μην πατε σε καμια περιπτωση με το δικο σας αυτοκινητο....νοικιαστε ενα τζιπ και αλλαξτε του τα φωτα.....εγω πηγα με το δικο μου και νυχτωσε μεχρι να φτασω και ειχα και την επιστροφη...βεβαια αυτο που αντικριζεις σε αποζιμιωνει και χαλαλει ακομα και να εσπαγα το αυτοκινητο!!!! Να πω για τους λατρεις του φαγητου οτι η ταβερνα Γραμπουσα που βρισκεται στην Καλυβιανη ακριβως πριν αρχισει ο πετροδρομος για Μπαλο ειναι αψογη!!! Απαιχτο φαγητο και χωρος!!! Πραγματικα εχουν κανει πολυ καλη δουλεια εκει!!! Να φατε υποχρεωτικα αρνι με μελι σε σφολιατα!!!! Απλα δεν υπαρχει ως γευση!!!!! Δειτε και την σελιδα της ταβερνας...Gramboussa
μανωλη,γιατι δεν πηρες το καραβακι να πας ανετα και να εισαι και ολη την ωρα στην θαλασσα?
για οποιον θελει να παει μπαλο μπορει να παει με το καραβακι και μετα να περπατησει λιγο στο βουνο και να δει την καταπληκτικη θεα που ειδε και ο μανωλης.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ελα τωρα......συκοφαντιες....:haha::haha::haha: ειδες καμμια 10αρια αγροτοτινέιτζερς....και ουτε μια φωτο δεν τραβηξες ?

μα τι teenagers λες; αφού Εύη τους έχεις δει στο μυλοπόταμο.
καταλαβαίνω πολύ καλά ποιούς εννοεί η Βάρσα. κι΄εμείς τους αποφεύγουμε
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Κρητικοί Βοήθεια!:)
στα Χανιά το Halepa Hotel τι λέει?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Κρητικοί Βοήθεια!:)
στα Χανιά το Halepa Hotel τι λέει?
...ειναι ενα μικρο αλλα ομορφο ξενοδοχειο στη πολη στη Χαλεπα και εχει θεα στη θαλασσα ,αλλα για βουτιες δεν λεει εκει η θαλασσα. Εχεις κοντα και τη ψαροταβερνα ΄΄Θαλασσινο αγερι '''
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
εμείς πάντως πέρυσι πήγαμε στο corinna mare και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλο.
στο ίδιο θα πάμε και φέτος.
είναι στην αγια μαρίνα.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
...ειναι ενα μικρο αλλα ομορφο ξενοδοχειο στη πολη στη Χαλεπα και εχει θεα στη θαλασσα ,αλλα για βουτιες δεν λεει εκει η θαλασσα. Εχεις κοντα και τη ψαροταβερνα ΄΄Θαλασσινο αγερι '''
thanks!!
το έκλεισα για να πάνε οι γονείς μου για τρεις μέρες, χωρίς να πολυψάξω η αλήθεια, ήθελαν να είναι στην πόλη και με πάρκινγκ, ελπίζω να τους αρέσει!
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
μανωλη,γιατι δεν πηρες το καραβακι να πας ανετα και να εισαι και ολη την ωρα στην θαλασσα?
Ακριβως για τον λογο που ειπες.....δεν ηθελα να ειμαι συνεχεια στην θαλασσα...το καραβακι πηγαινε στις 10:00 και εφευγε στις 18:00....εγω μετα πηγα και Φαλασαιρνα για μπανιο!!! Παντος εχει ξαπλωστρες στον Μπαλο με 6 ευρω τις δυο.
Χθες πηγα στην Μηλια!!! Το μερος ειναι ομορφο και το φαγητο ολα τα λεφτα!!! Να δω πως θα γυρισω Αθηνα με ολα αυτα τα απαιχτα φαγητα που τρωω στην πατριδα!!!! :rolleyes:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Παντος εχει ξαπλωστρες στον Μπαλο με 6 ευρω τις δυο.



Για φαντάσου!!!!!Βάλανε ξαπλώστρες στο Μπάλο!!!!!στο πιο απόμακρο μέρος της Κρήτης,
και δεν είναι μόνο αυτό. Στο πιο μικρό κολπίσκο στην πιο ερημική παραλία συναντούμε αυτά τα πλαστικά που χαλούν την αγνότητα του τοπίου και τον κάνουμε πολυτελείας!! Γιατί συναγωνίζονται ποιος θα πρωτοβάλει ξαπλώστρες, και ορμά σαν τα κοράκια η κοντινή χωριαταρία να γίνει "επιχειρηματίας", όταν τα χωράφια του ξεραίνονται. Που έπρεπε ν΄άρθει ο ξένος να δείξει στον ντόπιο τις κρυφές ομορφιές του τόπου του. Να αλλοιώσουμε λοιπόν το περιβάλον μην τυχόν μερικοί ποποί πάθουν τίποτα αν καθήσουν στην άμμο. Να γεμίσουμε τους δρόμους καντίνες/παράγκες για να ταίζουμε τους οδηγούς μην τυχόν και πεθάνει κανείς από την πείνα. Αλλά ξέρουμε κάτι άλλο να κάνουμε, εκτός από το να ταίζουμε και να ποτίζουμε!!!!
Καλή σας μέρα, γιατί τη δική μου δεν τη βλέπω...
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Παντος εχει ξαπλωστρες στον Μπαλο με 6 ευρω τις δυο.



Για φαντάσου!!!!!Βάλανε ξαπλώστρες στο Μπάλο!!!!!στο πιο απόμακρο μέρος της Κρήτης,
και δεν είναι μόνο αυτό. Στο πιο μικρό κολπίσκο στην πιο ερημική παραλία συναντούμε αυτά τα πλαστικά που χαλούν την αγνότητα του τοπίου και τον κάνουμε πολυτελείας!! Γιατί συναγωνίζονται ποιος θα πρωτοβάλει ξαπλώστρες, και ορμά σαν τα κοράκια η κοντινή χωριαταρία να γίνει "επιχειρηματίας", όταν τα χωράφια του ξεραίνονται. Που έπρεπε ν΄άρθει ο ξένος να δείξει στον ντόπιο τις κρυφές ομορφιές του τόπου του. Να αλλοιώσουμε λοιπόν το περιβάλον μην τυχόν μερικοί ποποί πάθουν τίποτα αν καθήσουν στην άμμο. Να γεμίσουμε τους δρόμους καντίνες/παράγκες για να ταίζουμε τους οδηγούς μην τυχόν και πεθάνει κανείς από την πείνα. Αλλά ξέρουμε κάτι άλλο να κάνουμε, εκτός από το να ταίζουμε και να ποτίζουμε!!!!
Καλή σας μέρα, γιατί τη δική μου δεν τη βλέπω...

+1 και απο εμενα
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Παντος εχει ξαπλωστρες στον Μπαλο με 6 ευρω τις δυο.



Για φαντάσου!!!!!Βάλανε ξαπλώστρες στο Μπάλο!!!!!στο πιο απόμακρο μέρος της Κρήτης,
και δεν είναι μόνο αυτό.Καλή σας μέρα, γιατί τη δική μου δεν τη βλέπω...
ποσο δικιο εχεις.
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
καλημερα maris-lou
για γαυδο μπορεις να πας και απο χωρα σφακιων οπου νομιζω οτι σε βολευει καλυτερα.
οριστε ενα λινκ με ολα τα δρομολογια για το καραβακι για γαυδο απο ολα τα σημεια,προσεξε μονο να διαλεξεις την σωστη περιοδο!
ANENDYK MARITIME - Ξ”ΟΞΏΞΌΞΏΞ»ΟŒΞ³ΞΉΞ±

καλα να περασεις,αν θες κατι περαιτερο χαρα μου να βοηθησω!
ευχαριστω eva,αλλα απ'οτι ξερω απο τα σφακια φευγει καραβακι μονο πσκ.τελικα αποφασισα να παρω ταξι για παλαιοχωρα και μαλλιστα ηδη βρηκα και συνταξιδιωτες να το μοιραστω.να εχεις καλο καλοκαιρι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom