Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Ανάθεμα κι αν γράφει τίποτα στο site της.
2.Ως προς τις διαστάσεις πάντως (και το βάρος) ναι είναι απλό, είναι συγκεκριμένες.
1. γι αυτό χρησιμευει μονο η εμπειρια μελων. χαωδης η διαφορα με την easy παντως.
2. απλό ε? αν εισαι ανετος και ωραιος..αλλιως για πες μου πόσο συγκεκριμενες σου φαινονται αυτές οι διαστασεις?

Ο συνοδός ενήλικας μπορεί να έχει μια τσάντα για βρέφη έως 5 κιλά πέραν του δικού του επιτρεπόμενου ορίου χειραποσκευών όταν στην αγκαλιά του ταξιδεύει νήπιο (ηλικίας 8 ημερών έως 23 μηνών
http://www.ryanair.com/gr/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ήθελα να ήξερα πόσο δύσκολο είναι να πάρει κάποιος μια μεζούρα από την μάνα του,
την γυναίκα του-την γειτόνισσα-την πεθερά του κλπ και να πάει στον κινέζο της
γειτονιάς του και να αγοράσει μια χειραποσκευή με 15-20 ευρώ στις σωστές
διαστάσεις και να την έχει για τα επόμενα 5-10 χρόνια.
Έχουμε γράψει 11 σελίδες και συνεχίζουμε να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια.
Πάρτε μια χειραποσκευή επιτέλους στις σωστές διαστάσεις και μην γράφει ο καθένας
ότι νάναι.
να συμπληρωσω μονο , οτι στις διαστασεις αυτες πρεπει να ειναι και τα ροδακια της βαλιτσας μεσα , γιατι εχω δει βαλιτσουλες απο τα κινεζικα που εξεχουν τα ροδακια και ενω οι διαστασεις ειναι σωστες δεν μπαινουν στο κουτι...αν σας τυχει κατι τετοιο βαλτε την βαλιτσα αναποδα δλδ τα ροδακια να ειναι επανω... απλο αλλα μες στη βιασύνη δεν το σκεφτόμαστε και παλεύουμε να τη χωρεσουμε στο κουτι με τα ροδακια κατω...παντως οι ελεγχοι γινονται ολο και πιο συχνά, για αυτο να γινετε και σεις πιο τυπικοι αν δεν θελετε να πληρωνετε κερατιατικα
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Αυτό δεν ισχύει πάντα γιατί υπάρχουν και τα οριζόντια κουτιά όπου αναγκαστικά θα πρέπει να χωρέσουν και τα ροδάκια.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
2. απλό ε? αν εισαι ανετος και ωραιος..αλλιως για πες μου πόσο συγκεκριμενες σου φαινονται αυτές οι διαστασεις?

Ο συνοδός ενήλικας μπορεί να έχει μια τσάντα για βρέφη έως 5 κιλά πέραν του δικού του επιτρεπόμενου ορίου χειραποσκευών όταν στην αγκαλιά του ταξιδεύει νήπιο (ηλικίας 8 ημερών έως 23 μηνών
Δεν υπάρχει επιτρεπόμενο όριο χειραποσκευών για νήπια (ηλικίας 8 ημερών έως 23 μηνών) τα οποία ταξιδεύουν στην αγκαλιά ενήλικα. Ωστόσο, ο συνοδός ενήλικας μπορεί να έχει μια τσάντα για βρέφη έως 5 κιλά πέραν του δικού του επιτρεπόμενου ορίου χειραποσκευών
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
1. γι αυτό χρησιμευει μονο η εμπειρια μελων. χαωδης η διαφορα με την easy παντως.
2. απλό ε? αν εισαι ανετος και ωραιος..αλλιως για πες μου πόσο συγκεκριμενες σου φαινονται αυτές οι διαστασεις?

Ο συνοδός ενήλικας μπορεί να έχει μια τσάντα για βρέφη έως 5 κιλά πέραν του δικού του επιτρεπόμενου ορίου χειραποσκευών όταν στην αγκαλιά του ταξιδεύει νήπιο (ηλικίας 8 ημερών έως 23 μηνών
http://www.ryanair.com/gr/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/
Δεν γράφει διαστάσεις ναι, χύμα στο κύμα. Μάλλον τους ενδιαφέρει μόνο το βάρος σε αυτό και όχι οι διαστάσεις. Να σου πω την αλήθεια δεν τη χρησιμοποιώ ιδιαίτερα, πόσο μάλλον αν ταξίδευα με βρέφος.
Συμφωνώ για την Easy, καμία σχέση.
Όσο για το αν χρησιμεύει η εμπειρία μελών, όταν η ίδια η αεροπορική δεν είναι σαφής στους διατυπωμένους όρους της, ό,τι εμπειρία και να έχει κάποιος δεν έχει νόημα, μιας και ο κάθε υπάλληλος της εταιρίας μπορεί ανά πάσα στιγμή να ερμηνεύσει διαφορετικά το κάθε τι και να βρεθεί κάποιος προ απροόπτου. Αλλά και το αντίθετο, όταν είναι σαφείς οι όροι, ακολουθείς αυτούς, ανεξαρτήτως αν κάποιος έχει αντίθετη εμπειρία. Πχ μπορεί όλοι να πουν ότι δεν τους ζύγισαν ποτέ τη χειραποσκευή στην πύλη, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα συμβεί ποτέ σε κάνεναν άλλο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790

οι βρεφικές τσάντες (τσάντες για βρέφη)είναι κάπως έτσι.Δεν έχουν όριο διαστάσεων παρά μόνο όριο βάρους.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δεν γράφει διαστάσεις ναι, χύμα στο κύμα. Μάλλον τους ενδιαφέρει μόνο το βάρος σε αυτό και όχι οι διαστάσεις. Να σου πω την αλήθεια δεν τη χρησιμοποιώ ιδιαίτερα, πόσο μάλλον αν ταξίδευα με βρέφος.
Συμφωνώ για την Easy, καμία σχέση.
Όσο για το αν χρησιμεύει η εμπειρία μελών, όταν η ίδια η αεροπορική δεν είναι σαφής στους διατυπωμένους όρους της, ό,τι εμπειρία και να έχει κάποιος δεν έχει νόημα, μιας και ο κάθε υπάλληλος της εταιρίας μπορεί ανά πάσα στιγμή να ερμηνεύσει διαφορετικά το κάθε τι και να βρεθεί κάποιος προ απροόπτου. Αλλά και το αντίθετο, όταν είναι σαφείς οι όροι, ακολουθείς αυτούς, ανεξαρτήτως αν κάποιος έχει αντίθετη εμπειρία. Πχ μπορεί όλοι να πουν ότι δεν τους ζύγισαν ποτέ τη χειραποσκευή στην πύλη, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα συμβεί ποτέ σε κάνεναν άλλο.
Μια απορία μόνο, αφού δεν την χρησιμοποιείς συχνά πως έχεις καταλήξει σε όλα αυτά τα συμπεράσματα?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν υπάρχει επιτρεπόμενο όριο χειραποσκευών για νήπια (ηλικίας 8 ημερών έως 23 μηνών) τα οποία ταξιδεύουν στην αγκαλιά ενήλικα. Ωστόσο, ο συνοδός ενήλικας μπορεί να έχει μια τσάντα για βρέφη έως 5 κιλά πέραν του δικού του επιτρεπόμενου ορίου χειραποσκευών
το νηπιο δεν δικαιούται δικη του χειραποσκευή (αφου δεν πληρωνει και εισητηριο) αλλα δικαιούται ο συνοος ενηλικας. μας λες και τις διαστασεις της τσαντας μια και σου είναι όλα τοσο απλά?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
οι βρεφικές τσάντες (τσάντες για βρέφη)είναι κάπως έτσι.Δεν έχουν όριο διαστάσεων παρά μόνο όριο βάρους.
το νηπιο δεν δικαιούται δικη του χειραποσκευή (αφου δεν πληρωνει και εισητηριο) αλλα δικαιούται ο συνοος ενηλικας. μας λες και τις διαστασεις της τσαντας μια και σου είναι όλα τοσο απλά?
Σου έχω απαντήσει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σου έχω απαντήσει.
μακρυγορουμε αλλα απαντηση δεν πηρα. η βρεφικη τσαντα που εχω ξεπερνα τις διαστασεις της χειραποσκευης του ενηλικα. αυτές εξαλλου που συνοδευουν τα καροτσάκια στην πλειοψηφια τους είναι μεγαλύτερες.. άρα εχω μονο τον περιορισμο βαρους? και τη χρησιμοποιω ανετα για αντικείμενα που δεν χωρουν στην χειραποσκευή?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom