Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Farfalla5

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς γίνεται με τις χειραποσκευές στη Ryan ? Όταν αγόρασα το εισιτήριο διάβασα πως επιτρέπεται χειραποσκευή, κάνοντας check in μου έβγαζε διάφορες χρεώσεις που μπορούσα να επιλέξω ( δε το έκανα ) ενώ μετά το check in μου ήρθε mail που περιέγραφε πως τη χειραποσκευή θα μου την πάρουν κανονικά σαν αποσκευή ..
 

Robert

Member
Μηνύματα
117
Likes
257
Αν δεν έχεις priority,η σχολική τσάντα επιτρέπεται στην καμπίνα;Ή το priority ισχύει μόνο εαν έχεις κανονική χειραποσκευή με ροδάκια;
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν δεν έχεις priority,η σχολική τσάντα επιτρέπεται στην καμπίνα;Ή το priority ισχύει μόνο εαν έχεις κανονική χειραποσκευή με ροδάκια;
Σχολική αλλά αν έχεις τσαντάκι πρέπει να το βάλεις μέσα να φαίνεται ότι κρατάς μια...Εμένα με άφησαν να την πάρω κανονικά μέσα χωρίς priority
 

Farfalla5

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ναι.. απλά στις πρώτες οδηγίες στο site της Ryan διάβασα τι επιτρέπεται σε διαστάσεις (8.3.1) : https://www.ryanair.com/gr/el/usefu...and-conditions/termsandconditionsar_669455970
Δε σκέφτηκα να ψάξω όλα τα link πριν κλείσω το εισιτήριο.. επίσης γιατί να πάρω χειραποσκευή αν είναι να περιμένω στον ιμάντα ;
 

alice~

Member
Μηνύματα
717
Likes
1.170
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Μπορείς να έχεις μαζί σου ένα σακίδιο μικρό πλάτης και μια χειραποσκευή. Την χειραποσκευη όμως πλεον την παίρνουν κάτω με τις βαλίτσες,εκτός και αν έχεις πληρώσει priority. Μόνο τότε μπορείς να την έχεις μαζί σου.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ναι.. απλά στις πρώτες οδηγίες στο site της Ryan διάβασα τι επιτρέπεται σε διαστάσεις (8.3.1) : https://www.ryanair.com/gr/el/usefu...and-conditions/termsandconditionsar_669455970
Δε σκέφτηκα να ψάξω όλα τα link πριν κλείσω το εισιτήριο.. επίσης γιατί να πάρω χειραποσκευή αν είναι να περιμένω στον ιμάντα ;
Μπορείς:
1) Να μην πάρεις χειραποσκευή αλλά μόνο μια μικρή προσωπική τσάντα
2) Να πληρώσεις προτεραιότητα και να μην περιμένεις στον ιμάντα
 

Farfalla5

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Κάπως έτσι το κατάλαβα και γω από το mail μετά το check in, αλλά ήθελα επιβεβαίωση .. για να το χωνέψω.. ευχαριστώ πολύ !!!
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
256
Likes
262
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Αν δεν έχεις priority,η σχολική τσάντα επιτρέπεται στην καμπίνα;Ή το priority ισχύει μόνο εαν έχεις κανονική χειραποσκευή με ροδάκια;
Καλησπερα. Και εμεις χωρις priority εχουμε ερασει με μια χειραποσκευη. Οποτε η σχολικη τσαντα πιστευω ειναι μια χαρα. Οπως ομως σας ειπε και η vagar78 θα πρεπει να εχετε 1 μονο χειραποσκευη. Καλο ταξιδι
 

apos

Member
Μηνύματα
199
Likes
529
Παιδιά λίγο προσοχή με την χειραποσκευή να είναι εντός ορίων γιατί χθες από Νάπολη προς Θεσσαλονίκη κάνανε ελέγχους και ρίξανε αρκετά πρόστιμα.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Μια απλή απορία.....
Έχω μια εντός ορίων τροχήλατη βαλιτσουλα.
Έχω κλείσει θέση. Δεν θέλω όμως να πάρω την βαλιτσουλα μέσα.
Μπορώ να πάω στον γκισέ να την παραδώσω από πριν, χωρίς φυσικά χρέωση, μιας και λογικά αυτό θα γίνει κατά την επιβιβαση έτσι Κι αλλιώς;
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
521
Likes
1.073
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Μα έτσι κ αλλιώς δεν θα την πάρεις την βαλίτσα μέσα.
Πάντως χωρίς χρέωση δεν την παίρνουν,είχαμε ρωτήσει στα γκισέ κ εμείς μια φορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.498
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom