Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Μια απλή απορία.....
Έχω μια εντός ορίων τροχήλατη βαλιτσουλα.
Έχω κλείσει θέση. Δεν θέλω όμως να πάρω την βαλιτσουλα μέσα.
Μπορώ να πάω στον γκισέ να την παραδώσω από πριν, χωρίς φυσικά χρέωση, μιας και λογικά αυτό θα γίνει κατά την επιβιβαση έτσι Κι αλλιώς;
Στην πύλη επιβίβασης θα βάλουν το tag στην αποσκευή σου κ θα την παραδώσεις δίπλα στην πόρτα του αεροπλάνου για να την βάλουν στο αμπάρι κ να την παρεις από το καρουζέλ στο αεροδρόμιο άφιξης. Καλά να περασεις
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.
Είπα απλώς μιας και δεν βιάζομαι και έτσι κι αλλιώς δεν θα με άφηναν να την πάρω μαζί μου μέσα, να την άφηνα από την αρχή στον γκισέ και να μην την εσερνα μαζί μου.
 

antoulini

Member
Μηνύματα
29
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
αγιοι τοποι
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
Καλησπέρα σε όλους.η απορία μου ειναι σχετικά με τις αποσκευές ...εχω κλείσει το απλό εισιτήριο εσωτερικής πτήσης.απέφυγα τις διαφορές προσφορές και θέλω να με ενημερώσετε για να μην μείνω χωρίς ρούχα (Χαχαχα) Εκτός από την απλή τσάντα μου μέσα στο αεροπλάνο,αν πάρω την απλή τροχηλατη βαλίτσα θα την πάρουν χωρίς χρέωση στις αποσκευές και που θα πρέπει να την παραδώσω?Ευχαριστώ πολυ
 

agmi

Member
Μηνύματα
505
Likes
2.451
Στα γρηγορα: Μια μικρη τσαντα που και καλα θα χωραει κατω απο το καθισμα εχεις μαζι σου μεσα στο αεροπλανο. Την τροχηλατη (των περιοριρισμεςνων διαστασεων, την τεως cabin luggage [ΒΑΛΤΗΣ & ΚΑΝΑ ΛΟΥΚΕΤΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ & ΓΡΑΨΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ] στην Ελλαδα σου δινει ενα στικερ και την παραδινεις πριν την επιβιβαση ΚΑΤΩ απο το αεροπλανο στο apron/στην ποδια, πριν να ανεβεις την σκαλα & επιβιβαστης. Σε ενα βαγονι την εβαλα τοσο στη Ελλαδα τοσο & στην ΧΧΧΧ. Ο υπαλληλος μετα την φορτωσε στην κοιλια του Α/Σ. Στην αφιξη την παραλαμβανεις απο την αιθουσα παραλαβων των αποσκευων απο τους ιμαντες! Τωρα αν δεν εχει κοσμο η πτηση βαζεις την προσωπικη σου τσαντα 30Χ30cm στο overhead compartment, εγω ειχα βαλει & τα τζακετ μας ;).
Να σου πω, καλιτερα ειναι ετσι!
 
Last edited:

antoulini

Member
Μηνύματα
29
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
αγιοι τοποι
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
Στα γρηγορα: Μια μικρη τσαντα που και καλα θα χωραει κατω απο το καθισμα εχεις μαζι σου μεσα στο αεροπλανο. Την τροχηλατη (των περιοριρισμεςνων διαστασεων, την τεως cabin luggage [ΒΑΛΤΗΣ & ΚΑΝΑ ΛΟΥΚΕΤΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ & ΓΡΑΨΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ] στην Ελλαδα σου δινει ενα στικερ και την παραδινεις πριν την επιβιβαση ΚΑΤΩ απο το αεροπλανο στο apron/στην ποδια, πριν να ανεβεις την σκαλα & επιβιβαστης. Σε ενα βαγονι την εβαλα τοσο στη Ελλαδα τοσο & στην ΧΧΧΧ. Ο υπαλληλος μετα την φορτωσε στην κοιλια του Α/Σ. Στην αφιξη την παραλαμβανεις απο την αιθουσα παραλαβων των αποσκευων απο τους ιμαντες! Τωρα αν δεν εχει κοσμο η πτηση βαζεις την προσωπικη σου τσαντα 30Χ30cm στο overhead compartment, εγω ειχα βαλει & τα τζακετ μας ;).
Να σου πω, καλιτερα ειναι ετσι!
Ευχαριστώ πολύ. Δηλαδή θα την βάλουν στις αποσκευές χωρίς χρέωση?
 

agmi

Member
Μηνύματα
505
Likes
2.451
H εξτρα χρεωση ειναι για μερικους υπερτασικους που βιαζονται! Δεν λεω οτι ειναι επιχειρηματιες, απλως βιαζονται, στο κατω κατω κερδιζουν 5-10 λεπτα! Εφ οσον σεβαστεις τους ορους δλδ 55X40X20 βαλιτσα & μικρη χειραποσκευη 35Χ20Χ20 ολα καλα! ΟΛΕΣ ΔΩΡΕΑΝ, ΤΖΖΖΖΑΜΠΑ που λενε στο χωριο μου! Η πρωτη παει δωρεαν στην κοιλια του αεροσκαφους & η αλλη μαζι σου! Αμα βιαζεσαι και εσυ, δινεις €5 για επιβιβαση προτεραιοτητας (και αποβιβαση μιας που δεν περιμενεις να παραλαβεις την βαλιτσα σου στην αιθουσα παραλαβης αποσκευων), και παει η βαλιτσα στο overhead compartment. Να σου πω, προσωπικα ειναι ενας τροπος να βγαλουνε εξτρα €5, εμενα δεν με πειραζει γιατι οταν δεν εχεις priority boarding/προωρη επιβιβαση & ειναι το A/Σ γεματο γινεται αγωνας να βαλεις/να βρεις χωρο & να χωρεσει η βαλιτσα σου στις θηκες πανω απο τα καθισματα! Καλο σου ταξιδι!
 

antoulini

Member
Μηνύματα
29
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
αγιοι τοποι
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
αν θέλεις να πάρεις την χειραποσκευή μαζί σου πλήρωσε ένα 5ευρω για προτεραιότητα.
Ευχαριστώ πολυ

H εξτρα χρεωση ειναι για μερικους υπερτασικους που βιαζονται! Δεν λεω οτι ειναι επιχειρηματιες, απλως βιαζονται, στο κατω κατω κερδιζουν 5-10 λεπτα! Εφ οσον σεβαστεις τους ορους δλδ 55X40X20 βαλιτσα & μικρη χειραποσκευη 35Χ20Χ20 ολα καλα! ΟΛΕΣ ΔΩΡΕΑΝ, ΤΖΖΖΖΑΜΠΑ που λενε στο χωριο μου! Η πρωτη παει δωρεαν στην κοιλια του αεροσκαφους & η αλλη μαζι σου! Αμα βιαζεσαι και εσυ, δινεις €5 για επιβιβαση προτεραιοτητας (και αποβιβαση μιας που δεν περιμενεις να παραλαβεις την βαλιτσα σου στην αιθουσα παραλαβης αποσκευων), και παει η βαλιτσα στο overhead compartment. Να σου πω, προσωπικα ειναι ενας τροπος να βγαλουνε εξτρα €5, εμενα δεν με πειραζει γιατι οταν δεν εχεις priority boarding/προωρη επιβιβαση & ειναι το A/Σ γεματο γινεται αγωνας να βαλεις/να βρεις χωρο & να χωρεσει η βαλιτσα σου στις θηκες πανω απο τα καθισματα! Καλο σου ταξιδι!
Σε ευχαριστώ πολύ και εμένα στο χωριό μου τζαμπα το λένε. Καλή σου ημέρα
 
Last edited by a moderator:

meni123

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά,μήπως ξέρει κανεις να με βοηθησει,εάν η χειραποσκευή είναι μεγαλύτερη κατά 2 εκατοστά υπάρχει πρόβλημα; Ταξιδεύω με Ryanair
 

alvadi

Member
Μηνύματα
555
Likes
2.846
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Kοίτα 4 φορες που εχω ταξιδεψει με ryan δεν έτυχε ποτε να μου μετρήσουν τη βαλιτσα. νομιζω ότι την μετράνε μονο αν ειναι παραφουσκωμένη...
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλησπέρα παιδιά,μήπως ξέρει κανεις να με βοηθησει,εάν η χειραποσκευή είναι μεγαλύτερη κατά 2 εκατοστά υπάρχει πρόβλημα; Ταξιδεύω με Ryanair
Αν δε χωραει στο sizer κ το δουν χρεωνεσαι. Εννοω αν προσεξουν οτι ειναι μεγαλυτερη, θα τη μετρησουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.465
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom