Χωρίς Γκρουπ: ναιιιιιιι!!!!,χωρίς παρέα???

thanos_kal

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΑΓΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καταρχάς καλή χρονιά σε όλους!!!:xmas_wink: mformania σε καταλαβαίνω απόλυτα.'Εχω και εγώ το ίδιο ''πρόβλημα''.Θέλω να ταξιδεύω,αλλά δεν έχω παρέα.Να φανταστείτε θέλω να επισκεφτώ την Βιέννη την περίοδο των Χριστουγέννων καθώς όπως έχω ακούσει από όλους είναι φανταστικά τη συγκεκριμένη περίοδο.Από τα χριστούγεννα του 2008 θέλω να πάω,αλλα τίποτα!Ο λόγος;;;Δεν έχω κάποιον φίλο να έρθει μαζί μου.Τώρα ξέρω θα αρχίσετε να με κράζετε,αλλα για μένα προσωπικά δεν είναι εύκολο να ταξιδεύω μόνος.Πρέπει όμως μάλλον να το πάρω απόφαση και να αρχίσω να ταξιδεύω μόνος μου καθώς δε βλέπω φως στο τούνελ...:xmas_rolleyes:Εύχομαι mformania να πραγματοποιήσεις το ταξίδι σου στην Ιταλία ακόμα και μόνη και γυρίζοντας να μας γραψεις τις εμπειρίες σου.Εκείνο που με κάνει εντύπωση διαβάζοντας και το συγκεκριμένο θέμα είναι ότι οι γυναίκες ταξιδεύουν περισσότερο μόνες τους από ότι οι άνδρες.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.889
Likes
14.529
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγω παλι παρακαλαω να κανω Χριστουγεννα μονη μου
και δε μου καθεται.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ρε Θανό, σίγα το τραγικό να πας μόνος σου ταξίδι. Εμπειρία είναι κι αυτό. ;)
 

mformania

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος Ξέρει ??
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καταρχάς καλή χρονιά σε όλους!!!:xmas_wink: mformania σε καταλαβαίνω απόλυτα.'Εχω και εγώ το ίδιο ''πρόβλημα''.Θέλω να ταξιδεύω,αλλά δεν έχω παρέα.Να φανταστείτε θέλω να επισκεφτώ την Βιέννη την περίοδο των Χριστουγέννων καθώς όπως έχω ακούσει από όλους είναι φανταστικά τη συγκεκριμένη περίοδο.Από τα χριστούγεννα του 2008 θέλω να πάω,αλλα τίποτα!Ο λόγος;;;Δεν έχω κάποιον φίλο να έρθει μαζί μου.Τώρα ξέρω θα αρχίσετε να με κράζετε,αλλα για μένα προσωπικά δεν είναι εύκολο να ταξιδεύω μόνος.Πρέπει όμως μάλλον να το πάρω απόφαση και να αρχίσω να ταξιδεύω μόνος μου καθώς δε βλέπω φως στο τούνελ...:xmas_rolleyes:Εύχομαι mformania να πραγματοποιήσεις το ταξίδι σου στην Ιταλία ακόμα και μόνη και γυρίζοντας να μας γραψεις τις εμπειρίες σου.Εκείνο που με κάνει εντύπωση διαβάζοντας και το συγκεκριμένο θέμα είναι ότι οι γυναίκες ταξιδεύουν περισσότερο μόνες τους από ότι οι άνδρες.


Και από εμένα καλή χρονιά... θελω να πιστευω οτι θα το κατααφέρω και πιστεύω πως ειναι μεν εγκεφαλικό το θέμα αλλα και τι είδους ταξίδι θες να κανεις...πχ αν πας για την φασαρία και τον χαβαλέ είναι σιγουρα δύσκολα χωρίς παρέα...αλλά εγω θέλω να ζήσω το μέρος...οοχι οτι με την κατάλληλη παρέα δεν γίνεται..αλλά τώρα που είμαστε φοιτητές λένε ότι έχουν εξεταστηκή, μετά έχουν μεταπτυχιακό,αυτοκίνητο,γάμο,παιδιά....άρα μην το φοβηθείς είναι θέμα θέλησης...εύχομαι το 2012 να σου φέρει το πλυπόθητο ταξίδι...:xmas_cool:
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
2.008
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Έχω σπαταλήσει ώρες από τη ζωή μου προσπαθώντας να πείσω ανθρώπους να ταξιδέψουμε μαζί. Φίλους, συντρόφους, άντρα, συγγενείς. Μέχρι κάποια στιγμή κάτι κατάφερνα, αν και με πολύ κόπο. Από κάποια σημείο και μετά κατάλαβα ότι ή θα έπρεπε να πνίξω την ανάγκη μου για τα ταξίδια ή ....να κάνω το μεγάλο βήμα. Αποφάσισα το δεύτερο και δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή. Ήμουν πέρσι το Πάσχα μόνη μου για δύο εβδομάδες Αγγλία και Σκωτία και φέτος θα πάω στην Ισπανία. Είναι πραγματικά κρίμα -το λέω σε όλους τους φίλους και τις φίλες που διάβασα παραπάνω ότι προβληματίζονται να ταξιδέψουν μόνοι- να βλέπεις τον καιρό να περνάει, να έχεις μέσα σου τη φλόγα του ταξιδιού και να μένεις ριζωμένος επειδή έτυχε να μην βρεις τα κατάλληλα άτομα.
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
δεν ειναι κατι τρομερο να ταξιδεψει μονος καποιος απλα χρειαζεται καποια στιγμη να το παρεις αποφαση εγω μεχρι στιγμης δεν το εχω δοκιμασει αλλα σιγουρα καποια στιγμη θα χρειαστει να το κανω μαλλον για interail που εχω κατα νου το τελευταιο διαστημα...
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Προσωπικά ταξιδεύω μόνος μου εκ πεποιθήσεως!Έχω το δικό μου ρυθμό στις βόλτες σε μια πόλη,μπορώ να δω πράγματα που για τους φιλους μου δεν είναι στις πρωτεραιότητες τους.Άντε να πεις στον άλλο ότι θα πας σε ένα σταθμό να φωτογραφίσεις τραίνα.Δεν είναι όλοι οπαδοί του μέσου.Ή άντε να πεις σε κάποιον ότι δεν πήγες στην τάδε πόλη για να τα πιεις σε club και θα προτιμήσεις μια νυχτερινή βόλτα σε ένα προάστιο.Θα σε αρχίσουν στις φάπες!!!!Φυσικά αν υπάρχει η κατάλληλη παρέα είναι ευπρόσδεκτη αλλά δε θα χάσω ένα ταξίδι λόγω έλλειψης παρέας.Μόνο λόγω έλλειψης χρημάτων!Φυσικά μέχρι τώρα έχω κάνει ταξίδια μόνο εντός Ευρώπης.Θέλω όμως να περάσω τον Ατλαντικό για σκι στις Άνδεις αλλά επειδή η παρέα μου δεν κάνει σκι,πάλι μόνος θα το κάνω!!!!
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
δεν λεω καλη η παρεα ,αλλα το μονοκλινο δεν το αλλαζω με τιποτα!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αντε παιδια ειμαστε πολλοι εδω μεσα .Η φλογα να θες να ταξιδεψεις και να σου τη σπανε οι αλλοι ..ειναι τοσο βασανιστικο.
Πρεπει να κανουμε group therapy:D:D
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ποτέ ταξιδέψει μόνη μου και ούτε έχω μπει στον πειρασμό γιατί απλά τύχαινε να βρίσκω πάντα καλή παρέα για να πάω στα μέρη που ήθελα. Βέβαια δεν θα επέλεγα ποτέ να πάω κάπου με παρέα που δε με καλύπτει μόνο και μόνο για να μην είναι μόνη και αν ποτέ βρεθώ σε τέτοιο δίλημμα τότε σίγουρα θα επιλέξω το μοναχικό δρόμο...
Αν και για πω την αλήθεια μου αρέσει να μοιράζομαι κάποιες στιγμές όπως το φαγητό, το ποτό και τον ύπνο (σε διπλό όμως κρεβάτι...) με το κατάλληλο άτομο πάντα...:D
 
  • Like
Reactions: GTS

vikaki_thess

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Προσωπικά ταξιδεύω μόνος μου εκ πεποιθήσεως!Έχω το δικό μου ρυθμό στις βόλτες σε μια πόλη,μπορώ να δω πράγματα που για τους φιλους μου δεν είναι στις πρωτεραιότητες τους.Άντε να πεις στον άλλο ότι θα πας σε ένα σταθμό να φωτογραφίσεις τραίνα.Δεν είναι όλοι οπαδοί του μέσου.Ή άντε να πεις σε κάποιον ότι δεν πήγες στην τάδε πόλη για να τα πιεις σε club και θα προτιμήσεις μια νυχτερινή βόλτα σε ένα προάστιο.Θα σε αρχίσουν στις φάπες!!!!Φυσικά αν υπάρχει η κατάλληλη παρέα είναι ευπρόσδεκτη αλλά δε θα χάσω ένα ταξίδι λόγω έλλειψης παρέας.Μόνο λόγω έλλειψης χρημάτων!Φυσικά μέχρι τώρα έχω κάνει ταξίδια μόνο εντός Ευρώπης.Θέλω όμως να περάσω τον Ατλαντικό για σκι στις Άνδεις αλλά επειδή η παρέα μου δεν κάνει σκι,πάλι μόνος θα το κάνω!!!!
Συμφωνώ απόλυτα με όλα αυτά που λες!!Εγώ δυστυχώς δε βρίσκω παρέα λόγω οικονομικών προβλημάτων.Σκεφτηκα πολλές φορές να πάω μόνη αλλά μου φαίνεται λίγο καπως.Ακόμα και μια φωτογραφία να θες να βγεις θα πρέπει να παρακαλάς κάποιον περαστικό και να ελπίζεις ότι δεν είναι κουνημένη.Τραγικό δεν είναι??:(
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Συμφωνώ απόλυτα με όλα αυτά που λες!!Εγώ δυστυχώς δε βρίσκω παρέα λόγω οικονομικών προβλημάτων.Σκεφτηκα πολλές φορές να πάω μόνη αλλά μου φαίνεται λίγο καπως.Ακόμα και μια φωτογραφία να θες να βγεις θα πρέπει να παρακαλάς κάποιον περαστικό και να ελπίζεις ότι δεν είναι κουνημένη.Τραγικό δεν είναι??:(
Αν μπορείς να κάνεις ταξίδι μόνη σου (αν έχεις την οικονομική δυνατότητα) μη χάνεις την ευκαιρία γι'αυτους τους λόγους.Πίστεψε με,θα περάσεις και μόνη σου ωραία.Αν θέλεις να σε βγάλουν φωτογραφία θα βρεις πολλούς μοναχικούς ταξιδιώτες σαν κι εσένα να τους ζητήσεις να σε φωτογραφίσουν με φόντο ένα θέμα,και να ξέρεις ότι δε θα έχεις πρόβλημα.Τώρα αν θα βγει κουνημένη,είναι ανάλογα σε ποιον θα πέσεις.Μήπως οι φίλοι/ες σου δε θα έβγαζαν μια κουνημένη φωτογραφία;Εναλλακτικά αγοράζεις ένα τρίποδο,το στήνεις,καδράρεις αυτό που θέλεις και βάζεις χρονοδιακόπτη ή αγοράζεις ένα τηλεχειριστήριο για τη φωτογραφική μηχανή (αγόρασα ένα από το ebay για τη μηχανή μου έναντι 5$) και αυτοφωτογραφίζεσαι!!!!Προσωπικά δε μου αρέσει να με βγάζουν φωτογραφίες,αλλά έχω βγάλει πολύ κόσμο.Είτε μεμονωμένα άτομα,είτε ζευγάρια,ακόμα και παρέες.Μη σε αφήνουν λοιπόν αυτά τα αστεία προβλήματα μακρυά από την πραγματοποίηση ενός ταξιδιού.Όταν κάνεις το πρώτο,δε θα θέλεις να σταματήσεις και θα κοιτάζεις το δεύτερο αμέσως μόλις επιστρέψεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.502
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom