Χωρίς Γκρουπ: ναιιιιιιι!!!!,χωρίς παρέα???

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
χμμμ κάπου Ευρώπη;;;Δύσκολη η επιλογή .... βασικά οπουδήποτε :D:D
απο τα καλυτερα ταξιδια της εποχης "σκανδιναβικες πρωτευουσες"
αλλα ναι και στο οπουδηποτε εγω ερχομαι αρκει να ειναι ταξιδι....
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
...το συντομότερο.... μην μας πιάσει ο χειμώνας!!:lol:
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
...το συντομότερο.... μην μας πιάσει ο χειμώνας!!:lol:
ας μας πιασει...θα παμε Κουβα ή Μαλδίβες ;)¨χιχιχ
δουλευω σε ταξιδιωτικο γραφειο οποτε ξερω πανω κατω που πρεπει να παμε αναλογα τις εποχες
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Ζωή είσαι ο άνθρωπός μου!!! χαχαχαχα
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
Ζωή είσαι ο άνθρωπός μου!!! χαχαχαχα
χαχαχαχ οτι χρειαστεις μου λες! αλλωστε ειπαμε εντοιμαζω γκρουπ για ανθρωπους που θελουν να κανουν ταξιδια και δεν εχουν παρεα !!!
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
....ωραία ... πάνω σ'αυτό θα δουλέψουμε!!:icecream:
Καμία ιδέα πως το πετυχαίνουμε αυτο έχουμε;;:?::roll:
 

pokerface

Member
Μηνύματα
25
Likes
5
Καταρχάς να πώ κι εγώ ένα μεγάλο ναι στην ιδέα δημιουργίας ενός γκρουπ/ δεξαμενής ανθρώπων που απ τη μια δε θέλουν να ταξιδεύουν μόνοι τους απ την άλλη δεν έχουν και στάνταρ παρέα για τους επιθυμητούς τους προορισμούς. Μπορούμε να γνωριστούμε να δούμε με ποιόν ταιριάζουν τα χνώτα μας και ο,τι ήθελε προκύψει. Εγώ πχ. σκύλιασα όταν είδα τη Νέα Υόρκη 350 ευρώ με τα μονόκλινα όμως στο Θεό

Θα ήθελα ακόμη να μοιραστώ και γω την ταπεινή μου άποψη έχοντας κάνει καμποσα ταξιδάκια και μόνος και με παρέα. Διαβάζοντας τους υπέρμαχους των μοναχικών ταξιδιών και τα δεινα που κατα καιρούς έχουν υποστεί από τις παρέες τους τείνω να θεωρήσω εαυτόν μάλλον τυχερό καθώς τετοιες συμφορές δε μου χουνε συμβει....Ίσως βέβαια εχει να κανει και με τη φιλοσοφία μου πάνω στο θέμα η οποία συνοψίζεται στο εξης ένα: εφόσον δεν είστε κυριολεκτικά σιαμαίοι με τον/την/τους συνταξιδιώτες σου ε δεν είστε υποχρεωμένοι να τα κάνετε κι ΟΛΑ μαζί.Είναι απολύτως λογικό ο ένας να θέλει πχ να περάσει τη μέρα του στην Τate και η άλλη στην Oxford Street.Κανένα κακό μέχρι εδώ. Βασικό θεωρώ είναι να ξέρεις οτι υπάρχει κάπου στην πόλη/νησί etc. ένας άνθρωπος με τον οποίο θα βρεθείς κάποια στιγμή μέσα στη μέρα να τα πείτε, να φάτε παρέα και να τσαρκάρετε και τη νύχτα(βασικότατον). Ε κάποιους συμβιβασμούς θα τους κάνεις-τόσους και τόσους κάνουμε στην καθημερινή μας ζωή, στο ταξίδι θα βγει ο Αστραπόγιαννος από μέσα μας? Αυτό τουλάχιστον εμένα με απαλλάσει από το άγχος του να πρέπει να τρώω και να πίνω μόνος μου σαν τον ψωριάρη (είπαμε καθαρά προσωπικό μου ίρτζι είν αυτό). Τα πρακτικά πλεονεκτήματα του να μην είσαι μόνος είναι νομίζω αυτονόητα και έχουν αναφερθεί από πλείστους άλλους φίλους. Ένα άλλο που μου ρχεται στο μυαλό μετά απο το 15ήμερο στην Ιβηρική ολομόναχος πρόπερσι είναι ότι με παρέα λέγε ο ένας λέγε ο άλλος και πεσμένος να σαι θ ανέβεις ρε αδερφέ..ενώ μόνος μπορεί να πέσεις σ ένα φαύλο κύκλο που θα επιτείνει τα όποια αρνητικά συναισθήματα τύχαίνει - για τον όποιο λόγο- να βιώνεις. ΄Και πιστέψτε με όταν είναι τόσες πολλές οι μέρες είναι κάτι που δε θες να σου συμβεί...Για την ιστορία εγω μια χαρά πέρασα αλλα και η καταστροφή δεν ήταν δα και τόσο μακριά
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
Καλημέρα και καλη εβδομάδα,
Είναι πολυ καλη ιδέα να μαζευτουμε όσοι θέλουμε να κανουμε ενα ταξίδι ,να γνωριστούμε και να βρούμε ενα κοινό προορισμό για να πάμε , αλλα θεωρω ότι είναι κομματάκι δύσκολο στη διοργάνωση. Όπως και να εχει εγώ ειμαι μέσα - καλη θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται :))
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Καλημέρεςςςςς κι απο μένα!:clap:
Είμαστε τρείς.... ας πούμε ότι χρειαζόμαστε έναν φίλο/η ακόμη να προστεθεί στην παρέα μας και μήπως να κάναμε μία πρώτη προσπάθεια;; Είναι απλό ας μην το ταλαιπωρούμε το θέμα....
:grouphug:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα και καλη εβδομάδα,
Είναι πολυ καλη ιδέα να μαζευτουμε όσοι θέλουμε να κανουμε ενα ταξίδι ,να γνωριστούμε και να βρούμε ενα κοινό προορισμό για να πάμε , αλλα θεωρω ότι είναι κομματάκι δύσκολο στη διοργάνωση. Όπως και να εχει εγώ ειμαι μέσα - καλη θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται :))
Χειρότερο εφιάλτη, από ταξίδι παρέα με αγνώστους (ή σχεδόν αγνώστους) δε μπορώ να φανταστώ. Εκατό φορές καλύτερα μόνος....
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Χειρότερο εφιάλτη, από ταξίδι παρέα με αγνώστους (ή σχεδόν αγνώστους) δε μπορώ να φανταστώ. Εκατό φορές καλύτερα μόνος....
Taverako... περί ορέξεως... (κολοκυθόπιτα :D).. μερικοί άνθρωποι όμως δεν έχουν πρόβλημα να γνωρίσουν αγνώστους (που γίνονται γνωστοί) και να περάσουν ένα ταξίδι μαζί τους... δείχνοντας σεβασμό σε όλα κι όλους!
Ἀλλοι το μπορούν κι άλλοι όχι... σεβαστό...
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
Καλημέρεςςςςς κι απο μένα!:clap:
Είμαστε τρείς.... ας πούμε ότι χρειαζόμαστε έναν φίλο/η ακόμη να προστεθεί στην παρέα μας και μήπως να κάναμε μία πρώτη προσπάθεια;; Είναι απλό ας μην το ταλαιπωρούμε το θέμα....
:grouphug:

μπορει να υπαρχει μεγαλυτερη συμμετοχη απο 4 ατομα... τεσπα ας αρχισουμε να ριχνουμε ιδεες για τον προορισμο και σιγα σιγα θα μαζευτουμε :clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.502
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom