από κηφισό σε αεροδρόμιο

agsta

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Κορέα!
Ευχαριστώ amsterdam!
Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα! Άτιμο άγχος για το άγνωστο! :)
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ουφ να'σαι καλά βρε agsta που το ρώτησες. Μου΄'ρθε ειδοποίηση στο εμαιλ η ερώτησή σου και λέω για κάτσε, έχει δίκιο...Αντε τώρα να ξεκινάς από Θεσσαλονίκη, να φτάνεις 3 το πρωί και να βρεις και εκδοτήριο... Αλλά ο αμστερνταμ μας έσωσε. Πάει κι αυτό το άγχος. Τωρα μένει να μη γίνει πτώχευση γιατί το βλέπω κι αυτό το όνειρο κι ενώ έχουμε κλείσει μέχρι και μανταμ Τισό τελικά να μην μπορούμε να πάμε ούτε ως τα κτελ... Ξέρω, αν γίνει πτώχευση, δε θα είναι το χάσιμο του ταξιδιού το πιο σημαντικό αλλά βρε παιδί μου τουλάχιστον να πάμε όπου μας βγάλει η μοίρα χορτάτοι...:(
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Ουφ να'σαι καλά βρε agsta που το ρώτησες. Μου΄'ρθε ειδοποίηση στο εμαιλ η ερώτησή σου και λέω για κάτσε, έχει δίκιο...Αντε τώρα να ξεκινάς από Θεσσαλονίκη, να φτάνεις 3 το πρωί και να βρεις και εκδοτήριο... Αλλά ο αμστερνταμ μας έσωσε. Πάει κι αυτό το άγχος. Τωρα μένει να μη γίνει πτώχευση γιατί το βλέπω κι αυτό το όνειρο κι ενώ έχουμε κλείσει μέχρι και μανταμ Τισό τελικά να μην μπορούμε να πάμε ούτε ως τα κτελ... Ξέρω, αν γίνει πτώχευση, δε θα είναι το χάσιμο του ταξιδιού το πιο σημαντικό αλλά βρε παιδί μου τουλάχιστον να πάμε όπου μας βγάλει η μοίρα χορτάτοι...:(
Ποιά πτώχευση?
Πανηγυρίζουμε σήμερα,εγκρίθηκε κι άλλο δάνειο μέχρι το 2014,συνεχίζουμε ακάθεκτοι....:haha:

Είμαι και σωτήρας :oops:,τρομάρα μου,
και για να τελειώνουμε με τα offtopic,ξεκινήστε να διαβάζετε και να ψάχνετε πιο πολύ τα ταξίδια σας,το διαδίκτυο τα έχει ΟΛΑ πλέον.;)
 

maya175dn

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Χρόνια πολλά!! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ταξιδεύω από Γιάννενα και φτάνω στα κτελ του Κιφησού κατά τις 3 το βράδυ. Για το αεροδρόμιο έχει δρομολόγιο με το αστικό στις 5. Απλά φοβάμαι να καθίσω 2 ώρες μόνη εκεί και θα ήθελα να μάθω, αν υπάρχει κάποια ανοιχτή καφετέρια ή σαντουιτσάδικο τις ώρες εκείνες μέσα στα κτελ. Αν όχι μάλλον θα πάρω ταξί. Ξέρετε πόση ώρα κάνει το αστικό να φτάσει στο αεροδρόμιο και πόσο κοστίζει το ταξί??? Σας ευχαριστώ!
 

maya175dn

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Χρόνια πολλά!! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ταξιδεύω από Γιάννενα και φτάνω στα κτελ του Κιφησού κατά τις 3 το βράδυ. Για το αεροδρόμιο έχει δρομολόγιο με το αστικό στις 5. Απλά φοβάμαι να καθίσω 2 ώρες μόνη εκεί και θα ήθελα να μάθω, αν υπάρχει κάποια ανοιχτή καφετέρια ή σαντουιτσάδικο τις ώρες εκείνες μέσα στα κτελ. Αν όχι μάλλον θα πάρω ταξί. Ξέρετε πόση ώρα κάνει το αστικό να φτάσει στο αεροδρόμιο και πόσο κοστίζει το ταξί??? Σας ευχαριστώ!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τα λεωφορεία του Αεροδρομίου λειτουργούν όλο το 24ωρο.
Από το Κτελ προς το Αεροδρόμιο υπάρχει το Χ93.
Εδώ είναι αναλυτικά τα δρομολόγια αυτού
OASA

Το ταξί διπλή ταρίφα θα σου πάει περίπου 50 ευρώ.
 

maya175dn

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Βασικά αυτό που δε γνωρίζω είναι αν υπάρχει τίποτε ανοιχτό στα κτελ μετά τις 12 το βράδυ, μέχρι τις 5 το πρωί που θα πάρω το λεωφορείο, γιατί φοβάμαι να είμαι μόνη μες στη νύχτα εκεί πέρα. Γνωρίζει κάποιος κάτι γι' αυτό?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Γιατί δεν παίρνεις (ανάλογα με την ώρα που θα φτάσεις) ένα από τα δρομολόγια των 02.50, 03.30 ή 04.15 που προηγούνται αυτού των 04.55?
 

maya175dn

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Απλά είδα ότι το πρώτο δρομολόγιο από κτελ για αεροδρόμιο είναι στις 5 το πρωί. Αν έχει νωρίτερα, εννοείται πως θα πάρω το πρώτο που θα βρω.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
04: 15 55
05: 20 40

06: 00 25 45
07: 10 35
08: 00 25 50
09: 15 40
10: 10 40
11: 10 40
12: 05 30
13: 00 25 50
14: 15 40
15: 05 35
16: 05 40
17: 05 30
18: 00 30
19: 00 30
20: 00 35
21: 10 45
22: 15 45
23: 15 45
24: 20 55
1: 30
2: 10 50
3: 30
 

maria19

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
σας παρακαλώ θέλω την βοήθεια σας ... το λεωφορείο μου για κιφησό φτάνει στης 5 και στης 7 πετάω ..πόση ώρα κάνει το ταξί για αεροδρόμιο και πόσο κοστίζει ευχαριστώ .....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.734
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom