από κηφισό σε αεροδρόμιο

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
ώπα ώπα, πρόβλημα! κάτι γίνεται με τον ηλεκτρικό και ανοιγοκλείνουν τους σταθμούς. πριν 10 μέρες αναγκάστηκα να πάω ειρήνη- νέα ιωνία με λεωφορείο (φρίκη να κατεβαίνεις την Ηρακλείου το μεσημέρι). και σαν να θυμάμαι ότι πρόκειται να κλείσουν μεγάλο τμήμα αυτές τις μέρες (από Άγιο Ελευθέριο έως Ειρήνη χωρίς να είμαι σίγουρος). εγώ θα πρότεινα μετρό έως Εθνική Άμυνα και ή το Χ96 για αεροδρόμιο ή τα λεωφορία πύκνωσης της γραμμής Εθνική Άμυνα- Δουκ. Πλακεντίας όπου θα πάρεις προαστιακό
αν πάω ως ΕΘνική Άμυνα δεν είναι καλύτερα να παρω το Χ95 από σύνταγμα? Θέλω να αποφύγω τις τρεις αλλαγές λόγω βαλιτσών..
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Πρώτα πρώτα έκανα ένα λάθος. Χ94 από Εθνική Άμυνα και όχι Χ96. Κατανοητό για τις βαλίτσες. Μόνο αναλογίσου ότι με το Χ95 θα περάσεις όοολη την Βασ. Σοφίας, το τρίγωνο του Διαόλου (Αλεξάνδρας, Κηφισίας, Φειδιππίδου) και την μισή Μεσογείων. Αν έχεις τόσο χρόνο μπροστά σου και δεν πέφτει η πτήση σου σε rush hour, μαζί σου. Χ95.
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Στις αφιξεις πρεπει να ειναι κοντα στο Χ92.Βεβαια εκει περα εχει κιοσκια (για εισητηρια κ του Σταθμαρχη) που μπορεις να ρωτησεις.

Παντως επειδη δουλευω στο αεροδρομιο εχω ακουσει κατι ιστοριες για τους ταξιτζηδες φρικης για το ποσες φορες εχουν κλεψει τουριστες στην ταριφα γιαυτο λεω 3.20 το λεωφορειακι (για εσας που δεν το χρησιμοποιειτε συχνα,ειδαλλως καρτα απεριοριστων διαδρομων με 35ε) και ειστε μια χαρα...
Ειδικα για τις γραμμες που πανε απο ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ
 

sofiaNY

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
ειναι ολα τα λεωφορεια με την σειρα.πρωτα το Χ96 μετα το Χ95 και Χ94 που ειναι στην ιδια σταση και μετα το Χ93.εχει και ταμπελες,ακολουθησε τες και ειναι πανευκολο.
 

kostas thess

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
παιδια μηπωσ γνωριζετε τισ ωρεσ των δρομολογιων του χ93 απο αεροδρομιο για τα κτελ στον κηφισο??ειναι αναγκη!!! ευχαριστω
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εφαρμόζω τον σκοπό του forum,να αλληλοβοηθούμαστε τα μέλη....:clap:

Άσε που ο βιαστικός φίλος που έκανε την ερώτηση, είχε κάνει και τον κόπο να διαβάσει την πρώτη σελίδα στο παρόν θέμα, δε θα ρώταγε καν.
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
λοιπον χριστουγεννα εφευγα μαλαισια και κατεβηκα με κτελ...απο θεσνικη για αθηνα .. απο κει πετουσα και θα συναντουσα το γκρουπ..
θεε μου τι τραβηξα .ε κλειστα τεμπη...
ο οδηγος χαθηκε και ενω μου παν οτι στις 8 το αργοτερα θα χα φτασει αθηνα κηφισσο..το εκανε 10 ωρες....
χαθηκε στη κοζανη και για 6 ωρες δεν εβρισκε λεει να κανει σταση..
8 ατομα εχασαν το καραβι τους και εγω ετρεμα.. μη χασω την πτηση..
μου αρεσει που πιστευα οτι θα περιμενα και το γκρουπ..
φτανω 8 κηφισσο και ειχαμε συναντηση στο αεροδρομιο στις 7.30...
ειδοποιησα φυσικα την αρχηγο του γκρουπ και με το που φτανω τρεχω στο λεωφορειο για αεροδρομιο..
ηταν 8 και 5 και των 8 δεν ειχε ερθει γιατι ειχε τρελλη κινηση.... μου λεει ο υπευθυνος οτι δεν ξερει τι ωρα θα ερθει και κανει 1 ωρα και 20 λεπτα....
η αρχηγος μου πε οτι μεχρι 9 επρεπε να μαι στο αεροδρομιο για τσε κιν..
υπηρχε 1 ταξι για 30 ατομα..
αρχιζω προσευχες και βλεπω ενα παρατημενο ταξι και ορμαω..
ειχε ερθει να παραλαβει ενα δεμα και να το παει.. μου λεει σε παιρνω αλλα θα παμε πρωτα το δεμα.. ηταν κρεατα απο το χωριο..
το δεχτηκα.. πηγαμε καλλιθεα και μετα αεροδρομιο και με εβαλε να πληρωσω και το δεμα.. εγραφε 57ε μου ζητησε 70ε για δωρα και λοιπα ...αφου τσιριξα... του εδωσα 60... ηταν 9 η ωρα ..και φυσικα δεν ειπα οτι παω μαλαισια γιατι οι κομλεξικοι ταξιτζηδες ζητουν και πιο πολλα..
σου λεει τα χει... μεχρι ντουμπαι ειπα... ευτυχως..
πληρωσα ταξι για αεροπλανο... θεσνικη αθηνα..και ημουν και τυχερη .. τι να πω..
κλεφτες ταξιτζηδες...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.832
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom