εξωτερικο για ενα σκ

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα,

θα ήθελα να μου προτείνετε αν γνωρίζετε ποιος προορισμός εξωτερικού ενδυκνειται για ενα σαββατοκυριακο. έχω διαβασει πολλά εδω μέσα εκ των οποίων είναι το βουκουρέστι, σόφια , βενετία και βελιγράδι.

σας ευχαριστώ πολύ!
 

Vicks

Member
Μηνύματα
642
Likes
1.925
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα.

Όταν το θέμα είναι η στενότητα του χρόνου, επιλέγουμε σύντομη απευθείας πτήση. Τώρα το σύντομο για τον καθένα είναι σχετικό, δύο-τρείς ώρες το πολύ;

Από εκεί και πέρα, εντός του δίωρου σου λέω εγώ, υπάρχουν αρκετές επιλογές, αλλά είναι πια εντελώς ανάλογα με το τι θέλεις να δεις και να κάνεις και τι σε ενδιαφέρει. Εγώ για παράδειγμα, θα πήγαινα Βιέννη. Έχω πάει τριήμερο στη Βενετία, επίσης πολύ καλά, παίζει πάντα ρόλο βέβαια και το πότε πάντα.

Βελιγράδι δεν έχω πάει, αλλά έχω ακούσει πολύ καλές εντυπώσεις. Η Κωνσταντινούπολη και η Ρώμη είναι κοντά, αλλά πολύ μεγάλες για σκ.

Άλλες επιλογές κοντινών προορισμών και όχι αχανών πόλεων είναι η Πράγα και ακόμα καλύτερα η Βουδαπέστη.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχοντας επισκεφθεί τις 4 πόλεις που αναφέρεις ενδεικτικά, κατά τη γνώμη μου βολεύουν περισσότερο για ΣΚ Σόφια, Βελιγράδι, Βουκουρέστι, Βενετία με την παραπάνω σειρά.

Πες μας όμως πρώτα τι εννοείς προορισμός για ένα Σαββατοκύριακο; Μόνο μια διανυκτέρευση το Σάββατο και επιστροφή την Κυριακή ή long weekend, δηλαδή Παρασκευή έως Δευτέρα; Ή κάτι ενδιάμεσο;
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Γεια σας και ευχαριστώ για την αμεση απαντηση σας.
Για πεμπτη απογευμα με κυριακη βραδυ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.100
Likes
41.348
Αυτο ειναι 3,5 μερες και καθε ευρωπαικη πολη ενδεικνυται. Το Βουκουρεστι ειναι για 2 μερες κατα τη γνωμη μου, το ιδιο και το Βελιγραδι.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Γεια σας και ευχαριστώ για την αμεση απαντηση σας.
Για πεμπτη απογευμα με κυριακη βραδυ.
Με 3 διανυκτερευσεις πιστευω βγαίνει άνετα χωρίς τρέξιμο η Πράγα.. Και η Βενετία βγαίνει.. Βουκουρέστι δε μου άρεσε, δε θα ξαναπήγαινα ούτε για μία διανυκτέρευση. Τρένο και κατευθείαν από εκεί οπουδήποτε αλλού στην Ρουμανία. Επίσης καλά για long weekend είναι και Mπρατισλάβα, Λιουμπλιάνα..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.393
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μπεργκαμο και πέριξ,
Μπολόνια και πέριξ.
αποφάσισε εσύ και εμείς εδώ είμαστε .
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
521
Likes
1.073
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Βουδαπέστη για ΣΚ δεν θα το έλαγα,4 μέρες έκατσα,έτρεχα και πάλι δεν τα είδα όλα.
Βουκουρέστι οκ αλλά και πάλι εγώ για ένα σκ θα πρότεινα την Σόφια. Κοντά,φτηνά και μία πόλη που βλέπετε άνετα και χαλαρά σε 2 μέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.271
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom