η μεγαλυτερη γκαφα που εχετε κανει σε ταξιδι!

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μαδριτη περιοδος Πασχα 2012...Μπαινουμε στο ξενοδοχειο να κανουμε check in και συνανταμε μια αδιαφορη υπαλληλο η οποια ουτε γεια δε μας ειπε...Πεταγεται μια κοπελα της παρεας και λεει:Μα καλα τι ξυνη ειναι αυτη που πετυχαμε?και αλλα μπινελικια να πεφτουν το ενα μετα το αλλο...Ευτυχως οι υπολοιποι δεν απαντησαμε στη φιλη μας...Παιρνει τα στοιχεια μας και μας λεει:Ελληνες ειστε????(Η κοπελα ηταν απο Αθηνα και δουλευε εκει 3 χρονια)Εκεινη την ωρα ηθελα ν ανοιξει η γη να μας καταπιει....Παρολα αυτα τα δωματια που μας εδωσε ηταν super...
Ωχ αυτο μου θυμησε μια παρομοια φαση στη Γερμανια.Ημασταν 4 κοπελες στο τρενο προς Σαλτσμπουργκ..και 2 θεσεις μπροστα να καθεται ο απολυτος θεος .
Εγω να λεω μεγαλοφωνα ..και τι μωρο ειναι αυτος ο Γερμανος ...και τι παιδι....!!!
Σκασε μωρη να μου λενε οι αλλες ....ελα μωρε τι να καταλαβαινει τωρα αυτος ..να λεω εγω.Μεχρι που χτυπαει το κινητο του και αρχιζει να μιλαει Ελληνικα .
Δεν ηξερα που να βρω τρυπα να χωθω....:D
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ωχ αυτο μου θυμησε μια παρομοια φαση στη Γερμανια.Ημασταν 4 κοπελες στο τρενο προς Σαλτσμπουργκ..και 2 θεσεις μπροστα να καθεται ο απολυτος θεος .
Εγω να λεω μεγαλοφωνα ..και τι μωρο ειναι αυτος ο Γερμανος ...και τι παιδι....!!!
Σκασε μωρη να μου λενε οι αλλες ....ελα μωρε τι να καταλαβαινει τωρα αυτος ..να λεω εγω.Μεχρι που χτυπαει το κινητο του και αρχιζει να μιλαει Ελληνικα .
Δεν ηξερα που να βρω τρυπα να χωθω....:D
Λες να τον χάλασε; :bleh:
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
779
Dva Srca said:
Στο Μαρόκο έκανα παζάρια με έναν πωλητή και αποφάσισα να του μιλήσω γαλλικά για να "μη με πιάσει κότσο" και κατέληξα να του λέω επειδή μπερδεύτηκα "είναι πολύ φθηνό αυτό!" αντί να του πω "είναι πολύ ακριβό", και τέλος πάντων μπερδευτήκαμε και οι δυο, ήταν και πρώτη μου μέρα με το νέο νόμισμα και κατέληξα να πληρώνω 20 ευρώ για κάτι που δεν κόστιζε πάνω από 4-5... Και όσο παζαρεύαμε αναρωτιόμουν ο άθλιος γιατί φαινόταν να έχει τόσο έκπληκτη έκφραση ο τύπος!
Χαχαχα, καλο!!

Ας πω κ εγω! Ζωντας εξωτερικο τα τελευταια χρονια μου εχουν συμβει αρκετα απο αυτα που περιγραφετε, αλλα απο την αναποδη! Πχ αρκετες φορες, κυριως μεσα στο μετρο, Ελληνες με κοιταζουν κ σχολιαζουν, οχι χημηλοφωνα προφανως! Συνηθως απολαμβανω να τους ακουω χωρις να γνωριζουν οτι καταλαβαινω τι λενε. Οπως εκεινη την φορα, στο μετρο, που ειμασταν δυο ζευγαρια (εγω, ο Ελληνας φιλος μου, και ενα ζευγαρι Ιταλων) και μιλουσαμε ολοι ιταλικα. Απεναντι μας ηταν δυο τυπισες Ελληνιδες που μας κοιτουσαν. Καποια στιγμη ο φιλος μου μιλησε ελληνικα στο κινητο του (εγω δεν ειχα μιλησει καθολου ελληνικα μεχρι εκεινη την ωρα). Οι τυπισες λοιπον του επιασαν κουβεντα, κ ερωτησεις του στυλ πώς ειναι η ζωη εδω, η δουλεια, οι Ιταλοι κλπ.. Αυτος απαντουσε ευγενικα. Εγω ακουγα ψιλοαδιαφορα, ψιλοπεριεργα, το διασκεδαζα κιολας να κρυφακουω και συνεχιζα να μιλαω μονο ιταλικα με τους ιταλους φιλους μας. Καποια στιγμη οταν τον ρωτησαν πού θα ηταν καλα να πανε το βραδυ κ αυτος τους προτεινε καποιες περιοχες εκεινες τον ρωτησαν αν ηθελε να παει κ αυτος για ενα ποτο μαζι τους. Χμ! Γυρναω, τον πιανω απο το χερι και του λεω "μωρο μου, ποσο ακομα θα ασχολεισαι με τις πατσαβουρες;"

Σοκ!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καποια στιγμη οταν τον ρωτησαν πού θα ηταν καλα να πανε το βραδυ κ αυτος τους προτεινε καποιες περιοχες εκεινες τον ρωτησαν αν ηθελε να παει κ αυτος για ενα ποτο μαζι τους. Χμ! Γυρναω, τον πιανω απο το χερι και του λεω "μωρο μου, ποσο ακομα θα ασχολεισαι με τις πατσαβουρες;"

Σοκ!!
Eίσαι "λίγο" ζηλιάρα ε;; :p χαχαχα! :D
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
"Λιγο" κακια ημουν! Πιο πολυ για πλακα το εκανα!! :)
Σε κάτι τέτοιες που την πέφτουν ενώ βλέπουν ότι ο κύριος συνοδεύεται καλύτερα είναι να μη τους δίνεις τη χαρά ότι πειράχτηκες.. Εγώ θα άφηνα τον συνοδό μου να τους ρίξει την χυλόπιτα και θα το έπαιζα άνετη. Έτσι θα σπαζόντουσαν πολύ περισσότερο!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Σε κάτι τέτοιες που την πέφτουν ενώ βλέπουν ότι ο κύριος συνοδεύεται καλύτερα είναι να μη τους δίνεις τη χαρά ότι πειράχτηκες.. Εγώ θα άφηνα τον συνοδό μου να τους ρίξει την χυλόπιτα και θα το έπαιζα άνετη. Έτσι θα σπαζόντουσαν πολύ περισσότερο!
εγω ψηφιζω πικολο:bleh::haha:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καποια στιγμη οταν τον ρωτησαν πού θα ηταν καλα να πανε το βραδυ κ αυτος τους προτεινε καποιες περιοχες εκεινες τον ρωτησαν αν ηθελε να παει κ αυτος για ενα ποτο μαζι τους. Χμ! Γυρναω, τον πιανω απο το χερι και του λεω "μωρο μου, ποσο ακομα θα ασχολεισαι με τις πατσαβουρες;"
Καθόλου ευγενικό.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
το οτι του μιλαγαν σαν ξερολουκουμο ενω συνοδευοταν ε; συμφωνω:cool:
Ε, μα πέστα... Άντρες παιδί μου, τι περιμένεις...(συγνώμη που συνεχίζω off topic, αλλά προέχει η γυναικεία αλληλεγγύη)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom