η μεγαλυτερη γκαφα που εχετε κανει σε ταξιδι!

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ε, μα πέστα... Άντρες παιδί μου, τι περιμένεις...(συγνώμη που συνεχίζω off topic, αλλά προέχει η γυναικεία αλληλεγγύη)
If I may say so , επειδη μιλαμε για γκαφες , και συ ετοιμαζεσαι να κανεις μια :bleh:
Γιατι παιδι μου διαλεξες το Leicester ?
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
If I may say so , επειδη μιλαμε για γκαφες , και συ ετοιμαζεσαι να κανεις μια :bleh:
Γιατι παιδι μου διαλεξες το Leicester ?
Χαχα είναι εργασιακό το ταξίδι :D
Θα προσπαθήσω να ξεκλέψω και λίγο να ξαναδώ το Λονδίνο και κανένα κοντινό μέρος...:)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Χαχα είναι εργασιακό το ταξίδι :D
Θα προσπαθήσω να ξεκλέψω και λίγο να ξαναδώ το Λονδίνο και κανένα κοντινό μέρος...:)
Βοηθεια σου :bleh::bleh::bleh: Μονο το clock tower εχει σαν αξιοθεατο
Παλιοτερα και τον Ζαγορακη:haha::haha:
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Βοηθεια σου :bleh::bleh::bleh: Μονο το clock tower εχει σαν αξιοθεατο
Παλιοτερα και τον Ζαγορακη:haha::haha:
Μην ξεχνάς και το ποταμάκι...Πράγματι βοήθεια μου, δεδομένου ότι μπορεί να μετοικήσω σύντομα εκεί :bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μην ξεχνάς και το ποταμάκι...Πράγματι βοήθεια μου, δεδομένου ότι μπορεί να μετοικήσω σύντομα εκεί :bleh:
Welcome to India ......... ( ζουσα και γω εκει πριν 16 χρονια )
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.765
Τρομερη γκαφα: αφιξη στο KLIA στη Kuala Lumpur, παιρνω την ολοκαινουργια super duper special βαλιτσα μου απο τον ιμαντα, γραμμη για το LCCT, υπνος στο κλουβι του Tune Hotels και επομενο πρωι πτηση για Μπαλι..αφιξη στο ξενοδοχειο στο Seminyak, παω να ανοιξω τη βαλιτσα περιχαρης και η βαλιτσα κλειδωμενη με λουκετο....αμαν λεω, λαθος βαλιτσα....ποιος χριστιανος εχει τη δικη μου κι αν την πηρε και αυτος και ειναι καπου στην Αυστραλια ας πουμε? Τελικα εκεινος ηταν πιο προσεκτικος...:-S
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τρομερη γκαφα: αφιξη στο KLIA στη Kuala Lumpur, παιρνω την ολοκαινουργια super duper special βαλιτσα μου απο τον ιμαντα, γραμμη για το LCCT, υπνος στο κλουβι του Tune Hotels και επομενο πρωι πτηση για Μπαλι..αφιξη στο ξενοδοχειο στο Seminyak, παω να ανοιξω τη βαλιτσα περιχαρης και η βαλιτσα κλειδωμενη με λουκετο....αμαν λεω, λαθος βαλιτσα....ποιος χριστιανος εχει τη δικη μου κι αν την πηρε και αυτος και ειναι καπου στην Αυστραλια ας πουμε? Τελικα εκεινος ηταν πιο προσεκτικος...:-S
Έχω βρεθεί μια φορά στη θέση αυτού του άλλου (ο δικός μου έφτασε μέχρι Σικάγο, με αλλαγή στη ΝΥ, μέχρι να καταλάβει ότι στο Ελληνικό πήρε λάθος βαλίτσα...), κι από τότε φυλάω καραούλι στην αρχή του Ιμάντα (όποτε μπορώ).

Υ.Γ. Δεν ξέρω ποιό από τα 2 ξενοδοχεία που αναφέρεις μου φαίνεται χειρότερη επιλογή.... Μα στο Seminyak?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ολο γκαφες ειστε... Γκαφατζηδες!!!!!!!
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Πήγα στο αεροδρόμιο χωρίς τη βαλίτσα!!! Πήρα τη χειραποσκευη και μπήκα στο αυτοκίνητο πιστεύοντας ότι ο πατέρας μου που με πήγαινε στο αεροδρόμιο θα έπαιρνε την άλλη. Δυστυχώς το διαπιστώσαμε στο παρκιγκ του αεροδρομίου , ευτυχώς πέσαμε σε μια πολύ καλή κοπέλα στο τσεκ ιν και κανόνισε να έρθει η αποσκευή μου με μια φίλη που ταξίδευε την επόμενη μέρα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.765
Ρωτα το Σαμιωνα να σου πει, εκει εμεινε κι αυτος μετα απο μενα. Μια χαρα ηταν στη παραλια για βολτες 2 μερες...οχι για μπανιο αλλα ομορφο μερος. Στη παραλια μονο. Και το ξενοδοχειο αξιοπρεπες...αρκετα το offtopic ομως
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.451
Ξεκινώ με το αμάξι μου και όλη την οικογένεια μέσα, πριν κάποια χρόνια, απο Παρίσι κινούμενος στον Α6 νότια για ταξίδι σε Ιταλία...Κάπου πριν το Μακόν έβλεπα οι θερμοκρασίες του Σιτροέν να ανεβαίνουν επικίνδυνα...με έλουσε κρυος ιδρώτας....μετά απο λίγο σταματάω για να δω τι συμβαίνει ....

Αφού κρύωσε λιγάκι διεπίστωσα ότι δεν είχα πρόβλημα στο κύκλωμα με το ψυκτικό υγρό η στάθμη ήταν εντάξει....άρα λέω μάλλον κάηκε η φλαντζα .....

Στα 120.000 χιλ την είχε κάψει μια φορά και ο μηχανικός τότε μου είπε ότι πολυ πιθανόν στα 240.000 να ξανακάψει ...εκεί ήμασταν.....όι μανούλα τι γίνεται...τηλέφωνο απο το κινητό στη ασφάλεια η οπόια είχε και οδική ασφάλεια αφού εξηγώ μετα κόπων και βασάνων τι συμβαίνει μου λένε θα έρθει κάποιος να δεί το αμάξι και εφόσον έχει πρόβλημα θα το πάει στο πλησιέστερο συνεργείο ωραία αλλά εγώ παώ ταξίδι τι γίνεται...

Θά έρθει ένα ταξί και θα σας πάει σε ένα γραφείο ενοικίασης αυτοκινήτων ...η ασφαλιστική πληρώνει μια μέρα...και το εισητήριο του τρένου για να γυρίσετε να πάρετε το αμάξι σας..

Σε λίγο παίρνει ο ταξιτζής στο κινητό μου και μου λέει που είστε ακριβώς να έρθω να σας πάρω του εξηγώ έρχεται με ένα τεράστιο Volvo caravan και συγχρόνως και η οδική βοήθεια ....το βλέπει ο τύπος μου λέει στα Γαλλικά δεν καταλαβαίνω και πολλά αλλά ο ταξιτζής, ένα κορσικανό αλάνι μου είπε αυτό που φοβόμουν ...τεσπα πάμε στο συνεργείο το αφήνουμε και μου υπόσχεται ότι σε 5 μέρες θα είναι έτοιμο....

Φύγαμε του λέω του για να νοικιάσουμε το αμάξι...Πάμε δίπλα στο Μπούργκ εν Μπρές στο γραφείο ενοικιάσεως μου φέρνουν ένα Ρενώ Κλιό ..του λέω του ταξιτζή (ήταν απο τους λίγους που μιλούσαν αγγλικά, τον είχα σα διερμηνέα) εε που να χωρέσουμε εδώ μέσα δεν είδες τι μπαγκάζια έχω;;

Τελικά συνεννοείται και φέρνουν ένα ολοκαίνουργιο Μεγκάν 14 μόλις χιλ όλα καλά ....την ώρα που φορτώνω το μεγκάν απο το ταξί παιρνει τηλέφωνο ο ταξιτζής κάπου και συγχρόνως χτυπάει και το δικό μου τηλέφωνο ...το σηκώνω και ακούω τον ταξιτζή.....και με μια αφέλεια του λέω στα ελληνικά "ρε συ σε μένα μιλάς" οι πιτσιρικάδες που ήταν δίπλα και είδαν το σκηνικό ξέσπασαν στα γέλια "ρε μπαμπά τι του λες" και τότε ξέσπασα και γω στα γέλια ......μετά απο όλο αυτό το άγχος μου βγήκε αυτό το γέλιο....βέβαια εξήγησα στον ταξιτζή που κοιτούσε απορημένος και γέλασε ...

Τελικά πήρα το μεγκάν και συνέχισα το ταξίδι η ασφάλεια πλήρωσε δύο μέρες και γω τις υπόλοιπες και όταν γύρισα άφησα το μεγκάν και πήρα το αμάξι μου τέλος καλό όλα καλά...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ρωτα το Σαμιωνα να σου πει, εκει εμεινε κι αυτος μετα απο μενα. Μια χαρα ηταν στη παραλια για βολτες 2 μερες...οχι για μπανιο αλλα ομορφο μερος. Στη παραλια μονο. Και το ξενοδοχειο αξιοπρεπες...αρκετα το offtopic ομως
πολυ σουπερ GTS οντως και δεν ξεχναω το τιπ..μια χαρα ηταν το Seminyak..οκ το Ubud και η ησυχια αλλα και νοτια ηταν πολυ καλα κ το χοτελ τελειο...
με τη βαλιτσα πρεπει να γινεται συχνα παντως..εγω επεσα θυμα γκαφας αλλης..μιας ισπανιδας που πηρε τη δικη μου στη Ρωμη..αναγκαστικα πηρα κι εγω στο τελος τη δικη της, την καλεσα στο κινητο που ειχε πανω να μου φερει τη δικια μου...τα κακα να εχεις βαλιτσα συνηθισμενου τυπου κ χρωματος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.447
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom