θερινά πανεπιστήμια 2009

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Θα ήταν χρήσιμο νομίζω σε αυτό το σημείο να διευκρινίσουμε κάτι για τη διαμονή...Μην περιμένει κανείς 5στερα ξενοδοχεία, η περίπτωση να μείνεις σε ξενοδοχείο στο συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι σπανιότατη έως μηδαμινή:D
Η καλύτερη των περιπτώσεων είναι φοιτητική εστία ή hostel και το πιο σύνηθες είναι...sleeping bag στο πάτωμα ενός γυμναστηρίου/κλειστού γηπέδου:D Είναι μέρος της όλης περιπέτειας κι αυτό και εν τέλει είναι και καλύτερο απ ότι ακούγεται-απλά δεν είναι για όλους...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
βασικα αυτο ειναι που το κανει ενδιαφερον γιατι σε δενει ακομα περισσοτερο με τα ατομα που ειστε μαζι στο ταξιδι .. και δεν ειναι τιποτα το τραγικο .. παιρνεις και ενα sleeping mattress μαζι σου,το φουσκωνεις και ειναι σαν να κοιμασαι σε κρεβατι .. και το προτιμω χιλιες φορες απο το να δωσω τα ιδια λεφτα για 4 μερες σε ελληνικα νησια ...
 

stefelp

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία - Μάλγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα!
το ειχα ξεχασει οτι απαγορευεται και μετα δεν μπορουσα να το αλλαξω!
Δεν ενδιαφερομαι για το χειμερινο, επειδη βρισκομαι ερασμους Ολλανδια..
αλλα μου φαινεται τελια ιδεα για να παω το καλοκαιρι!! οταν θα βγουν οι αιτησεις
με την νεα χρονια για το καλοκαιρι του 2012 θα στηλω την αιτηση μου στην Αθηνα
γιατι δεν βρηκα καπου που να λεει για Κυπρο!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Be Green,be extreme ητανε το "θεμα" .. μπορω να γραφω μερες ολοκληρες για τις εμπειριες εκει ... συνολικα μαζι με εισιτηρια να παω και να γυρισω(αεροπορικα και τα 2),τα εξοδα συμμετοχης μου και ο,τι εφαγα εκει υπολογιζω οτι ητανε 700-800 ευρω για 15μερες(16 με 30 Ιουλιου).. σλοβενια-κροατια-σερβια ειναι φτηνες χωρες και τσαμπα νυχτερινη ζωη ;) τα εξοδα συμμετοχης ητανε 190 ευρω οπου μεσα συμπεριλαμβανεται διαμονη,πρωινο,ενα γευμα και το λεωφορειο που μας εκανε τα δρομολογια αναμεσα στις χωρες ..
Τέλεια, θα έρθεις στα γενέθλια να μας τα πεις από κοντά, να πιούμε κι αυτή τη μουρνορακή επιτέλους; :haha:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τέλεια, θα έρθεις στα γενέθλια να μας τα πεις από κοντά, να πιούμε κι αυτή τη μουρνορακή επιτέλους; :haha:
αυτο εξυπακουεται ... ειχα μαζι μου ενα μπουκαλι ρακι και τους ξερανα ολους :p στην Earth-Citizen της εχω ταξει απο αλλο ενα γιατι με βοηθησε πολυ ..
(θα μπορεσω να φερω ρακι μαζι μου ή το open-bar until midnight ειναι αρκετο; )
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
αυτο εξυπακουεται ... ειχα μαζι μου ενα μπουκαλι ρακι και τους ξερανα ολους :p στην Earth-Citizen της εχω ταξει απο αλλο ενα γιατι με βοηθησε πολυ ..
(θα μπορεσω να φερω ρακι μαζι μου ή το open-bar until midnight ειναι αρκετο; )
Χαχα, είχα πάρει κι εγώ ένα μεγάλο Πλωμάρι για τον ένα μήνα στη Ρωσία και το τελειώσαμε το πρώτο βράδυ στη Μόσχα με ένα Γερμανό κι έναν Αυστραλό:haha:
Εννοείται πως δεν πειράζει, θα επιμεληθούμε προσωπικά τα σφηνάκια μετά τις 12 :haha::haha: Πείσε και τη Ζωούλα να έρθει γιατί εγώ δεν την καταφέρνω!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Χαχα, είχα πάρει κι εγώ ένα μεγάλο Πλωμάρι για τον ένα μήνα στη Ρωσία και το τελειώσαμε το πρώτο βράδυ στη Μόσχα με ένα Γερμανό κι έναν Αυστραλό:haha:
Εννοείται πως δεν πειράζει, θα επιμεληθούμε προσωπικά τα σφηνάκια μετά τις 12 :haha::haha: Πείσε και τη Ζωούλα να έρθει γιατί εγώ δεν την καταφέρνω!
ε ναι δεν ειναι για να κραταει παραπανω .. και το δικο μου σε μιση ωρα εφυγε ... Ζωιτσα ακους;;;;; της εχω ταξει ταξιδι στην Αγια Πετρουπολη,λες αν το κλεισω να ερθει;; (ειμαστε λιγο off-topic βεβαια :bleh: )
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ζωίτσα ο ένας, Ζωούλα ο άλλος, θα με πείσετε στο τέλος:bleh:
Κι έτσι όπως έχω γίνει σχεδόν αλκοολική τελευταία :)mrgreen:), τα ρακοσφηνάκια ακούγονται δελεαστικά κι ας μην είναι το αγαπημένο μου ποτό!!
Ε, αν με πας και στη μαμά Ρωσία τότε τρέχω να δηλώσω συμμετοχή:haha:
Πέρα από την πλάκα, θα προσπαθήσω να έρθω!!

Και τέλος το οφ τόπικ παρακαλώ, θα μας κάνω αναφορά!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ζωιτσα ακους;;;;; της εχω ταξει ταξιδι στην Αγια Πετρουπολη,λες αν το κλεισω να ερθει;; (ειμαστε λιγο off-topic βεβαια :bleh: )
Βρε, οι διαπραγματεύσεις πρέπει να γίνουν στα γενέθλια, αλλιώς πως θα έχει κίνητρο να έρθει;

Ζωίτσα ο ένας, Ζωούλα ο άλλος, θα με πείσετε στο τέλος:bleh:
Κι έτσι όπως έχω γίνει σχεδόν αλκοολική τελευταία :)mrgreen:), τα ρακοσφηνάκια ακούγονται δελεαστικά κι ας μην είναι το αγαπημένο μου ποτό!!
Ε, αν με πας και στη μαμά Ρωσία τότε τρέχω να δηλώσω συμμετοχή:haha:
Πέρα από την πλάκα, θα προσπαθήσω να έρθω!!

Και τέλος το οφ τόπικ παρακαλώ, θα μας κάνω αναφορά!
Ε φέρε μας λίγη σαγκριά και στα γενέθλια βρε Ζωή-τσα :bleh:
Σε thread θερινών πανεπιστημίων είμαστε, θα επιτρέψουν οι ιθύνοντες μια κουβεντούλα περί αλκοόλ από το νεανικό κοινό ;)
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Να ρωτήσω κάτι που δεν ξέρω αν ταιριάζει απόλυτα στο τόπικ, αλλά δε θέλω να ανοίξω ξεχωριστό.
Στα Ιδιωτικά κολλέγια εδώ (Mediteranean, Metropolitan κλπ) τα δίδακτρα για ένα bachelor πόσο περίπου είναι?
Ψάχνω παντού, ακόμα και με email δε σου λένε τίποτα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Βγηκε το προγραμμα για το καλοκαιρι του 2012 για τα summer universities της Aegee ;)
Δηλωσεις συμμετοχης αν δεν κανω λαθος ειναι μεχρι 24 Απριλιου ..
AEGEE Summer Universities 2012
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.695
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom