Τσεχική Δημοκρατία καρλοβιβαρυ ή τσετσκι κρουμλωβ?

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
για οσους εχουν παει και στα δυο μερη και μπορουν να συγκρινουν, που πιστευετε ειναι καλύτερα να ξοδεψουμε 1 ημερα απο την επισκεψη μας στην Τσεχία?
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Cesky Krumlov!!!!!Δεν υπάρχει αυτό το μέρος!!Το λάτρεψα!!!Είναι πάρα πολύ όμορφο και ήσυχο!!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
εμένα μια χαρά μου φάνηκε το κάρλοβι βάρι, δε σε πήγα με άμαξα βόλτα traveller γι' αυτό γκρινιάζεις:D
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Το Κάρλοβυ Βάρυ είναι πολύ όμορφη λουτρόπολη μέσα σε χαράδρα, με νεώτερη ιστορία, ενδιαφέρουσα αγορά και εστιατόρια, εξόχως τουριστικό κι εγώ που δεν ξέρω την Αιδηψό το βρήκα ενδιαφέρον.
Το Τσέσκυ Κρούμλωφ είναι σαφώς πιο γραφικό, ύψωμα και κατωφέρεια, με το κάστρο και το ποτάμι του, μεσαιωνικά κτίρια, παραδοσιακά εστιατόρια, μουσείο... με λίγα λόγια παραμυθένιο.
Διαλέγεις και παίρνεις. Εγώ ψηφίζω Τσέσκυ Κρούμλωφ κρατώντας την επιφύλαξη της απόστασης από Πράγα. Δες τους χρόνους για κάθε προορισμό μήπως και δεν θυμάμαι σωστά.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Είμαι περίεργος θα βρεθεί έστω κι ένας να διαλέξει Karlovy Vary???
Αφου δεν τα ακουσαν ακομη που τολμησαν να πανε στην Πραγα καλα ειμαστε! Κρατας την αυτοκυριαρχια σου βλεπω! :haha:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Έρση μου έχω βαρεθεί να λέω τα ίδια και τα ίδια για τους ζωολογικούς κήπους... είπαμε μια φορά αν πας στην Πράγα και ωραία θα περάσεις και όμορφα είναι...η Πράγα για μια φορά είναι super αλλά δεν είναι και για χόρταση... οι υστερίες περί φανταστικής, ονειρικής πόλης που είναι από τις πιο ωραίες στον κόσμο με κάνουν και τρελλαίνομαι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.706
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom