Τσεχική Δημοκρατία καρλοβιβαρυ ή τσετσκι κρουμλωβ?

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Ακριβως επειδη εχουμε και τετοιες εικονες και καλυτερες στην Ελλαδα δεν υπαρχει λογος να κανουμε τοσα χιλοιομετρα για να δουμε μια απο τα ιδια.
όχι βρε Ιωάννα, και βέβαια η Ελλάδα έχει πιο όμορφες εικόνες σε σχέση με εκείνη του Βάρυ! αλλά δεν έχει καμιά εικόνα η οποία να μπορεί να συγκριθεί άμεσα με τo Βάρυ. όσοι έχουν ταξιδέψει στην ευρώπη, σίγουρα βρίσκουν αντίστοιχες πόλεις που μπορούν να συγκριθούν μαζί του, το οποίο στην συνέχεια θα χάσει την μάχη (από δική μου εμπειρία: Cesky Krumlov, V.Tarnovo, Sighisoara (μη ξεχνιόμαστε!!), Timisoara, Erfurt,,,)
τώρα από την άλλη, θεώρησες χαμένο χρόνο την επίσκεψή σου εκεί?
τοσα χιλοιομετρα για να δουμε μια απο τα ιδια.
μήπως παραείμαστε αυστηροί?
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Ακριβως επειδη εχουμε και τετοιες εικονες και καλυτερες στην Ελλαδα δεν υπαρχει λογος να κανουμε τοσα χιλοιομετρα για να δουμε μια απο τα ιδια.

Που?
 
Last edited by a moderator:

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ακριβως επειδη εχουμε και τετοιες εικονες και καλυτερες στην Ελλαδα δεν υπαρχει λογος να κανουμε τοσα χιλοιομετρα για να δουμε μια απο τα ιδια.

Που?
Εντάξει, μη τα ισοπεδώνουμε όλα!!! Όχι ότι η Ελλάδα δεν έχει μέρη σαφώς ωραιότερα απο το Καρλοβιβάρι. Δέν είμαι στερεο-βορειο-ελλαδίτης και δεν ξέρω ονομασίες κλπ, αλλά έχω δεί σε πολλές εκπομπές διάφορα καταπληκτικά μέρη σε αυτό το στύλ (δηλαδή ποτάμια κλπ και όχι νησιά φυσικά).
 
Last edited by a moderator:

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
όχι βρε Ιωάννα, και βέβαια η Ελλάδα έχει πιο όμορφες εικόνες σε σχέση με εκείνη του Βάρυ! αλλά δεν έχει καμιά εικόνα η οποία να μπορεί να συγκριθεί άμεσα με τo Βάρυ. όσοι έχουν ταξιδέψει στην ευρώπη, σίγουρα βρίσκουν αντίστοιχες πόλεις που μπορούν να συγκριθούν μαζί του, το οποίο στην συνέχεια θα χάσει την μάχη (από δική μου εμπειρία: Cesky Krumlov, V.Tarnovo, Sighisoara (μη ξεχνιόμαστε!!), Timisoara, Erfurt,,,)
τώρα από την άλλη, θεώρησες χαμένο χρόνο την επίσκεψή σου εκεί?

μήπως παραείμαστε αυστηροί?
Ειναι καθαρα δικη μου αποψη. Εχοντας ταξιδεψει σε αρκετες ευρωπαικες πολεις και τα περιχωρα τους αλλα και αρκετη ορεινη Ελλαδα, θεωρω οτι δεν αξιζε ο κοπος που εχασα μια μερα και πηγα. Και ειμαι και υπερμαχος του οπου παω θελω να τα βλέπω ολα!Δεν υπαρχει λογος να αναφερω περιοχες εντος και εκτος Ελλαδας διοτι οπως και η παραπανω αποψη μου ειναι τελειως υποκειμενικα, και ουτε και θελω να πεισω κανεναν, την γνωμη μου ειπα. Καποιος αλλος οπως και φιλοι μου που πηγαν μπορει να βρηκαν το μερος καταπληκτικο. Και καλα εκαναν. Γουστα ειναι αυτα!one man's meet is another man's poison:lol::lol::lol:
 

RENAKY

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Cesky Krumlov χωρις δευτερη σκέψη και να πατε σε ένα εστιατοριο τυπου σπηλια ( δεν θυμαμαι πως το έλεγαν) το οποιο σερβιρει εκπληκτικη κρεμμυδοσουπα και ξητό κρεας.Ειναι πισω απο το μουσειο στην κεντρικη πλατεια.
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Καλύτερη επιλογή το Cesky Krumlov σε σχέση με το Karlovy Vary. Οχι ότι το δεύτερο δεν αξίζει μια επίσκεψη απλά το πρώτο την αξίζει περισσότερο!:p
 

dimiko

Member
Μηνύματα
62
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΪΚΑ
cesky Krumlov χωρις κουβέντα.....και να μείνεις 1 μέρα για να το ευχαριστηθείς!!!...Τέλειο...Το Karlovy δεν λέει και τίποτα (μπροστά στο Krumlov)..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.271
Μηνύματα
885.865
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom