Σερβία πληροφοριες για βελιγραδι

krokontoulas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκανια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
βελιγραδι με τραινο

πληροφοριες κανεις???
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Έχω πάει στο Βελιγράδι με τρένο.

Από Θεσσαλονίκη βεβαίως βεβαίως.

Δεν θυμάμαι πόσο κοστίζει ακριβώς (πήγα και πριν 2 καλοκαίρια) αλλά είχε διαρκέσει περίπου 16 ώρες αν θυμάμαι καλά. Αλλά, ταξίδευα βράδυ (δλδ είχα και κρεβάτι στο τρένο) και επίσης, θυμάμαι, στα ελληνοσκοπιανικά και σκοπιανοσέρβικα σύνορα είχαμε κάνει πολύ ώρα για έλεγχο και τα σχετικά!

Για περισσότερα πάντως επικοινώνησε με τον Ο.Σ.Ε.

Α! Επίσης, ο σταθμός στο Βελιγράδι είναι πολύ ωραίος! ΚΑι από δίπλα ακριβώς, είναι και αυτός των Κ.Τ.Ε.Λ. Αυτό σαν πληροφορία, αν θελήσεις τα ταξιδέψεις από κει για πουθενά γύρω μές την Σερβία (εμείς είχαμε πάρει λεωφορείο από κει για Σεράγεβο βέβαια).
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Η Σερβία είναι από τις ομορφότερες χώρες για μένα!

Πολύ ωραία φύση, ωραίες πόλεις, ευγενέστατοι και συμπαθητικοί άνθρωποι και γενικά όλα πολύ καλά!

Ασφαλής επίσης, ναι! Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα πουθενά και αν πήγαμε!

Αν είναι φθηνή, ναι είναι αρκετά φθηνή. Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποια αντιπροσωπευτική τιμή ενός προϊόντος αλλά ήταν φθηνότερα από Ελλάδα. (Βοσνία είναι ακόμα πιο φθηνά!!!)
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
Βελιγραδι-Θεσσαλονικη-Αθηνα με τραινο το εχω κανει και εγω με την γυναικα μου πριν 2-3 χειμωνες. Βελιγραδι- Θεσσαλονικη 16 δυσκολες ωρες με -11 βαθμους εξω και πολυ χιονι και στο μεγαλυτερο μερος της διαδρομης ανευ θερμανσης. ειχε πλακα ομως και ηταν απο τα πιο ομορφα ταξιδια .. Το βελιγραδι πανεμορφο με τον Δουναβη και Σαββα παγωμενους. πραγματικα πολυ ομορφη πολη.Μας αρεσε πολυ και το Νοβισαντ.Η σερβια πιστευω ακομα να ειναι πιο φτηνη απο την ελλαδα. ειναι πανεμορφη, να πας. το μονο κακο ηταν οτι χρεωναν παρα πολυ ακριβα την περιαγωγη στο κινητο και οταν ηρθε ο λογαριασμος μας παθαμε σοκ. προσεξε το λιγο αυτο.Αν τελικα πας να περασεις καλα και μην φοβασαι απολυτως τιποτα απο θεμα ασφαλειας
:D:D
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
γεια σας αυτην την κυριακη φευγω για 4 μερες για βελιγραδι .θαθελα να μου πειτε για καποια αξιοθεατα οπως και που εχει καλη αγορα...μηπως καποιος-α απο εσας εχει ζησει εκει και ξερει...περισσοτερα...επισης θα εκτιμουσα αν γνωριζετε στο βελιγραδι μαγαζια με ειδη χομπυ και ειδη σπιτιου.οπως και καλα νυχτερινα μερη.ευχαριστω περιμενω νεα σας
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
τελικα δεν εχει παει κανεις βελιγραδι? περιεργο...κανεις δεν σπουδασε εκει απο το σαιτ?
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
σε ευχαριστω μαριντιμ αν και θαθελα πιο συγκεκριμενες πληροφοριες αλλα μαλλον τα παιδια δεν εχουν παει...
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
μια κ οι rammstein δεν μας κανουν την χαρη να ελθουν στην ελλαδα, αποφασισαμε να παμε να τους δουμε στο βελιγραδι...τα εισητηρια τα πηραμε κ μενει τωρα η διαμονη...
εχω παει σερβια στο νοβισαντ, οπου σπουδαζε φιλος στο πολυ παρελθον, αλλα απο βελιγραδι δεν εχω ιδεα...
τα ερωτηματα μου ειναι
1. καποιο ξενοδοχειο καλο, οχι πολυ ακριβο για 2 διανυκτερευσεις 19-20 Μαρτιου...
2. το beograd arena οπου θα γινει η συναυλια ειναι κοντα στο αεροδρομιο, απ οτι ειδα, αρα με συμφερει να μεινω καπου εκει κοντα?? υπαρχει συγκοινωνια??
3. διαβασα τα σχετικα με το βελιγραδι, παρ΄ολα αυτα οποιοδηποτε τιπ ειναι ευπροσδεκτο...

ευχαρισω πολυ....
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
μια κ οι rammstein δεν μας κανουν την χαρη να ελθουν στην ελλαδα, αποφασισαμε να παμε να τους δουμε στο βελιγραδι...τα εισητηρια τα πηραμε κ μενει τωρα η διαμονη...
εχω παει σερβια στο νοβισαντ, οπου σπουδαζε φιλος στο πολυ παρελθον, αλλα απο βελιγραδι δεν εχω ιδεα...
τα ερωτηματα μου ειναι
1. καποιο ξενοδοχειο καλο, οχι πολυ ακριβο για 2 διανυκτερευσεις 19-20 Μαρτιου...
2. το beograd arena οπου θα γινει η συναυλια ειναι κοντα στο αεροδρομιο, απ οτι ειδα, αρα με συμφερει να μεινω καπου εκει κοντα?? υπαρχει συγκοινωνια??
3. διαβασα τα σχετικα με το βελιγραδι, παρ΄ολα αυτα οποιοδηποτε τιπ ειναι ευπροσδεκτο...

ευχαρισω πολυ....
Μμμ...για να δω σε τι μπορώ ν απαντήσω;)
Λοιπόν, λίγα πράγματα..δεν ξέρω συγκεκριμένα από ξενοδοχεία αλλά θα σου πρότεινα να μη μείνετε δυτικά του ποταμού, δηλαδή κοντά στο αεροδρόμιο ή στην Beogradska Arena..Δεν έχει τίποτα το ενδιαφέρον σ αυτή τη μεριά, όλα βρίσκονται απ την άλλη, που είναι το κέντρο της πόλης. Από κει υπάρχει συχνή συγκοινωνία και για το αεροδρόμιο και για το στάδιο (μέχρι το στάδιο θα είναι κανά τέταρτο από το κέντρο)..

Γενικά το Βελιγράδι εμένα μου άρεσε πολύ! Οπωσδήποτε θα πάτε στο πάρκο/φρούριο Κalemegdan που προσφέρει ωραία θέα, πεζόδρομος Knez Mihailova και τριγύρω, ναός Αγίου Σάββα..

Δες κι εδώ, έχει πολλές πληροφορίες:
City of Belgrade - Home Page
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
hotel prague

το καλοκαιρι εμεινα 3 βραδια στο hotel prague .το συστηνω ανεπιφυλακτα. κοντα στο σταθμο τρενων και λεωφορειων , με βολικη συγκοινωνια για το αεροδρομιο , καθαρο και περιποιημενο .ψαξε τιμες , αξιζει τον κοπο .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom