ταξιδι και καπνισμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tziale

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Σωστη η τοποθετηση σου και μπραβο!!! ;) Καθως βλεπεις τα πραγματα οπως πρεπει να ειναι.....μια ερωτηση...επειδη ανεφερες την σκοποβολη...εισαι αθλητης (σκοποβολης);;; Επειδη εγω ειμαι αν ειναι να σου στειλω πμ για κατι. ;)

Άργησα να απαντήσω, αλλά τόσο καιρό έλειπα (που αλλού...) σε ταξιδάκι. Όχι Manolism, με την σκοποβολή συγκεκριμένα δεν έχω κάποια σχέση. Παλαιότερα βέβαια ήμουν κυνηγός αλλά αν κρίνω από τις επιτυχίες μου όχι και τόσο καλός (ούτε στο κυνήγι ούτε στη σκοποβολή)...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
σε καταλαβαίνω... όταν κάπνιζα ένιωθα ακριβώς έτσι! μία απο τις χαρές του καπνιστή είναι να αισθάνεται ελεύθερος και κύριος του εαυτού του και ειδικά να βρίσκει επιτέλους την ευκαιρία για το πολυπόθητο τσιγαράκι ύστερα απο ώρα. κάτι τέτοιες στιγμές τις νοσταλγώ αλλά γενικά μου φαίνεται καλύτερα που το έκοψα τώρα νωρίς νωρίς γιατί μετά ίσως ήταν πιο δύσκολο. αντίθετα εμένα μου αρέσουν οι αγέλες και γενικά να ανήκω σε ένα σύνολο οπότε ίσως με επηρέασαν πολύ οι γύρω μου
ποσο καιρο εχεις που το εκοψες;;;
παντως εμενα πλεον ουτε οι στιγμες αυτες μου λειπουν...
δεν μου λειπει ΚΑΘΟΛΟΥ...κ μου φαινεται παραξενο..

δεν ξερω αν παω στο Αμστερνταμ τι θα κανω... :shock:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ρε παιδιά χωρίς να θέλω να φανώ εξυπνάκιας ή καταπιεστικός γιατί δε σκέφτεστε έστω την περίπτωση να το σταματήσετε αντί να ταλαιπωρείστε με τους νόμους και τις απαγορεύσεις. Η παγκόσμια τάση είναι κατά του καπνίσματος πλέον και ίσως είναι ταλαιπωρία να πηγαίνει κανείς κόντρα στο ρεύμα...
αυτή η παγκόσμια τάση μας έφαγε!!!μα τι λές βρέ Νίκο...ας κάνουν πρώτα οι παγκοσμιοποιητές κάτι ουσιαστικό μπάς και φρενάρουν την καταστροφή του πλανήτη που είναι στα ολίσθια,και ας αφήσουν τους παπαρονόμους περί καπνίσματος και υγείας ....

ένα μικρό παράδειγμα θα σου πώ.επιστήμονες έχουν βρεί την πατέντα για το υβριδικό αυτοκίνητο.κανένας δεν ενδιαφέρεται να κοινοποιήσει και υλοποιήσει αυτό.Εδώ μιλάμε για μηδενική εκπομπή αερίων...μπας και μείνει στάσιμη αυτή η τρύπα όζοντος!!
και φυσικά στην μέση είναι τα φράγκα και αυτοί που τα λυμαίνονται!!!!
ποιά τάση και ποιο ρευμα μου λές ....λοιπόν!!! μείνε με την αγέλη όπως λές και άν δείς κανένα καλό στον κόσμο στείλε μου π.μ.:D
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
αυτή η παγκόσμια τάση μας έφαγε!!!μα τι λές βρέ Νίκο...ας κάνουν πρώτα οι παγκοσμιοποιητές κάτι ουσιαστικό μπάς και φρενάρουν την καταστροφή του πλανήτη που είναι στα ολίσθια,και ας αφήσουν τους παπαρονόμους περί καπνίσματος και υγείας ....

ένα μικρό παράδειγμα θα σου πώ.επιστήμονες έχουν βρεί την πατέντα για το υβριδικό αυτοκίνητο.κανένας δεν ενδιαφέρεται να κοινοποιήσει και υλοποιήσει αυτό.Εδώ μιλάμε για μηδενική εκπομπή αερίων...μπας και μείνει στάσιμη αυτή η τρύπα όζοντος!!
και φυσικά στην μέση είναι τα φράγκα και αυτοί που τα λυμαίνονται!!!!
ποιά τάση και ποιο ρευμα μου λές ....λοιπόν!!! μείνε με την αγέλη όπως λές και άν δείς κανένα καλό στον κόσμο στείλε μου π.μ.:D
άσε...εδω εκτός από τα υβριδικά αυτοκίνητα θα μπορούσαν πιστεύω να τελοιοποιήσουν τα ηλεκτρικά, που είναι και καλύτερα. Αλλά δεν επενδύουν σε τέτοιου είδους έρευνες:mad:. Και γινεται και μεγάλος πόλεμος από τις ιδιες τις κυβερνήσεις μερικές φορές, λόγω άλλων συμφερόντων.

Ρενάτα, έχω να σου ανακοινώσω ένα ευχάριστο: η τρύπα του όζοντος όχι μόνο μένει στάσιμη, αλλά εχει αρχίσει και να κλείνει:clap: και μάλιστα πολύ πιο σύντομα από ό,τι περίμεναν. Να που κάπου βγήκε σε καλό η ευαισθητοποίηση του κόσμου! δίνει ελπίδες και για άλλα!

Για το κάπνισμα: τόσα χρόνια θεωρούνταν cool να καπνίζεις. μαγκιά κλπ, τα γνωστά...Αν έλεγες "μπα, δεν καπνίζω" σε κοιτούσαν κάπως. Τα τελευταία-τελευταία χρόνια άλλαξε το κλίμα. άρα μήπως δεν εισαι και τοσο κόντρα στο ρεύμα; :D

φάση στο πανεπιστήμιο: ζητά ένας διδακτορικός από τους μεταπτυχιακούς φωτιά. από τα 6 υπόλοιπα ατομα, δεν έχει κανείς, οπότε:
-τι ειστε εσείς η νέα γενιά; δεν πίνετε, δεν καπνίζετε...τι θα γίνει; το έχετε βάλει σκοπό να ζήσετε πολύ εσείς ε; πολύ κόντρα μας πάτε!:haha::haha::haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Για το κάπνισμα: τόσα χρόνια θεωρούνταν cool να καπνίζεις. μαγκιά κλπ, τα γνωστά...Αν έλεγες "μπα, δεν καπνίζω" σε κοιτούσαν κάπως. Τα τελευταία-τελευταία χρόνια άλλαξε το κλίμα. άρα μήπως δεν εισαι και τοσο κόντρα στο ρεύμα; :D

φάση στο πανεπιστήμιο: ζητά ένας διδακτορικός από τους μεταπτυχιακούς φωτιά. από τα 6 υπόλοιπα ατομα, δεν έχει κανείς, οπότε:
-τι ειστε εσείς η νέα γενιά; δεν πίνετε, δεν καπνίζετε...τι θα γίνει; το έχετε βάλει σκοπό να ζήσετε πολύ εσείς ε; πολύ κόντρα μας πάτε!:haha::haha::haha:
ναι μωρέ...εγώ καπνίζω απο μαγκιά,και για να θεωρούμαι cool άτομο!!! αλλιώς δεν μπορώ να ζήσω ξέρεις.....
ατυχή και τα δύο παραδείγματα σου...
και είπα οτι πήγες να φτιάξεις λίγο!!!:cool:
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
δεν είπα οτι καπνίζεις απο μαγκιά...αλλά τι να κάνουμε; λίγο παρεξηγιάρα μας βγήκες ;-)
να φτιάξω; χεχεχε....δλδ να σου μοιάξω; ευχαριστώ δεν θα πάρω...με κάθε καλή διαθεση!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
δεν είπα οτι καπνίζεις απο μαγκιά...αλλά τι να κάνουμε; λίγο παρεξηγιάρα μας βγήκες ;-)
να φτιάξω; χεχεχε....δλδ να σου μοιάξω; ευχαριστώ δεν θα πάρω...με κάθε καλή διαθεση!
πάλι δεν κατάλαβες και προβληματίζομαι!!!!
σε προηγούμενο πόστ σου σε ρώτησα πόσο ετών είσαι για να δώ άν έχεις ελαφρυντικά λογω ηλικίας ,ενθουσιασμού,κλπ...
καλά άστο τώρα δεν έχει και νόημα!!!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
πάλι δεν κατάλαβες και προβληματίζομαι!!!!
σε προηγούμενο πόστ σου σε ρώτησα πόσο ετών είσαι για να δώ άν έχεις ελαφρυντικά λογω ηλικίας ,ενθουσιασμού,κλπ...
καλά άστο τώρα δεν έχει και νόημα!!!
αν σε ενδιαφέρει τόσο, μπορείς απλά να κανεις κλικ στο προφίλ μου. δεν είναι κάτι δύσκολο, ούτε το εχω κρυφό!
αλλά αν ειναι να μου δίνουν και άλλοι ελαφρυντικά λόγω ηλικίας, να μείνω σε αυτή την ηλικία όσο μπορώ! Από το να πάθω αρτηριοσκλήρωση στη σκέψη... προτιμώ να ειμαι τρελοεπιστημονας και στην κοσμάρα μου, παρά να μου κρίνει ένα μικρό κομμάτι πράγμα τη ζωή μου, την υγεία μου και τη συντροφιά των ανθρώπων(γιατί τα τελευταία 2 χρόνια στερήθηκα 3 ανθρώπους από το τσιγάρο:()
τεσπα...το γ$^%^με το θεμα
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Και πάλι ατύχησες αγαπητή τίτα.
πρώτον γιατί την σκέψη την αρτηριοσκληραίνουν άλλα πράγματα και όχι ο καπνός,ψάξε και βρές ποιά...
και δεύτερον,το να αυτοκαλείσαι τρελός επιστήμονας και στην κοσμάρα σου,δεν δείχνει άτομο που με την επιστημονοσύνη του θα δώσει κάτι σοβαρό,υπεύθυνο,και καινούριο στον κόσμο....
καλή σου τύχη!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
ευχαριστώ....
1ον δεν πιάνεις και τα αστεία, τι να σε κάνω και
2ον.τόσα ξέρεις, τόσα λες. σε δικαιολογώ. πού να ΄ξερες... ;-)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
φάση στο πανεπιστήμιο: ζητά ένας διδακτορικός από τους μεταπτυχιακούς φωτιά. από τα 6 υπόλοιπα ατομα, δεν έχει κανείς, οπότε:
-τι ειστε εσείς η νέα γενιά; δεν πίνετε, δεν καπνίζετε...τι θα γίνει; το έχετε βάλει σκοπό να ζήσετε πολύ εσείς ε; πολύ κόντρα μας πάτε!:haha::haha::haha:
Δεν ξέρω για ποιό πανεπιστήμιο λές, αλλά στα Αμερικάνικα, τα πράγματα έχουν ξεφύγει. Εντελώς. Είμασταν τις προάλλες στο Stanford και μας έκανε βόλτα ένας φίλος στο campus, όσπου ο ένας καπνιστής που είχαμε στην παρέα ρώτησε αν μπορεί να ανάψει τσιγάρο. Η απάντηση ήταν "όχι εδώ γιατι... μας βλέπουνε". Και πράγματι, όταν τελικά πήγαμε παραπέρα και το άναψε, οι φοιτητές μας κοίταζαν ως αξιοθέατο. Αν είχαμε βγάλει σύριγγες και βαράγαμε ηρωίνη μάλλον θα τους φαινόμασταν λιγότερο περίεργοι....
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
όχι, σε ελληνικό ήταν το περαστατικό.
κορυφαιο αυτο με το "οχι...γιατι...μας βλεπουνε!" lol
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.529
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom